Dlaczego panierka odpada od kotletów schabowych? Radę Basi każdy powinien wziąć do serca
Kotlety schabowe to tradycyjne danie, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu. Kotlety są soczyste w środku, chrupiące z zewnątrz i mają piękny, złoty kolor. Niestety czasem są twarde, a panierka odpada. Dlaczego panierka odpada od kotletów schabowych?
Kotlety schabowe teoretycznie są proste w przygotowaniu, jednak kotlet kotletowi nierówny. Poznaj kilka trików na wyśmienite kotlety schabowe, które wychodzą za każdym razem. Pani Basia podzieliła się również swoim sposobem na panierkę, która nigdy nie odchodzi od mięsa.
Kotlety schabowe należy dobrze rozbić tłuczkiem. Jeśli będą za grube, po usmażeniu będą żylaste, twarde, a miejscami nawet surowe. Po oczyszczeniu i rozbiciu mięsa na cienkie kotlety, oprósz je solą, pieprzem i wstaw do miski z mlekiem i pokrojoną w słupki cebulą i odstaw na minimum 2 godziny.
Tak przygotowane kotlety schabowe będą pełne smaku. Teraz czas na panierkę i smażenie. Radę Basi dotyczącą panierki każdy powinien wziąć sobie do serca. Wystarczy prosty trik, a panierka nie odpadnie, a mięso będzie idealnie soczyste i smaczne.
Dlaczego panierka odpada od kotletów schabowych? Radę Basi powinien znać każdy
Przed obtaczaniem kotletów schabowych w mące, rozmąconych jajkach i bułce tartej, zawsze dokładnie osusz mięso ręcznikiem papierowym. Do mokrych lub nawet lekko wilgotnych kawałków schabu, panierka się nie przyklei.
Mąka jest bardzo ważnym składnikiem panierki. Dzięki niej panierka lepiej trzyma się mięsa i nie odchodzi podczas smażenia, same kotlety są również bardziej soczyste. Kotlety dokładnie osusz i panieruj w mące pszennej, jajku i bułce, wyjdą rewelacyjnie.
Jak smażyć kotlety schabowe, żeby nie były suche?
Kotlety schabowe smaż na średnim ogniu, najlepiej na smalcu. Możesz wykorzystać również olej rzepakowy lub masło klarowane, jednak to właśnie smalec doda schabowym charakteru.
Schabowe smaż po około 2-3 minuty na stronę, tak, aby panierka nabrała złotego koloru. Nigdy nie dodawaj tłuszczu, kiedy kotlety są na patelni, najpierw je wyjmij i zaczekaj, aż tłuszcz się rozgrzeje, w przeciwnym razie kotlety będą bardzo ciężkie.
Kotlety schabowe podaj z ziemniakami gotowanymi lub pieczonymi. Obowiązkowa jest również surówka lub warzywa. Gorąco polecam ogórki w zalewie musztardowej lub kapustę smażoną z kminkiem, smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Babcia Marysia zawsze zawsze dodaje zamiast mleka inny składnik. Racuchy wychodzą cudownie puszyste
Jakie przyprawy dodawać do rosołu? Mistrzowie kuchni zawsze pamiętają o 1 dodatku