Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Gessler bije na alarm. Miliony Polaków popełniają ten błąd gotując rosół

Gessler bije na alarm. Miliony Polaków popełniają ten błąd gotując rosół

Rosół gotuj bez kurczaka
canva/gbh007; IG/magdagesler_official

Rosół powinien być przygotowany na dobrej jakości mięsie. Magda Gessler zdradziła, że jej zdaniem nie powinien być to kurczak. Wyjaśniła też inne istotne kwestie dotyczące przygotowania tradycyjnej zupy.
 

Kurczak nie nadaje się na rosół

Magda Geller dla wielu jest kulinarnym autorytetem. W kwestii rosołu jej opinia może jednak spotkać się ze sporym zdziwieniem. Tradycyjną w kuchni polskiej zupę zaleca bowiem gotować bez dodatku kurczaka.

Restauratorka jest zdania, że o ile mięso drobiowe będzie dobrym wyborem, o tyle kaczka zdecydowanie lepiej się sprawdzi. Dopuszcza też przyrządzenie aromatycznego bulionu na wołowinie.

Gwiazdor Ojca Mateusza schudł 30 kg. Wykluczył z diety ten składnik

Rosół według Gessler ma dużo warzyw

Gwiazda TVN nie wyobraża sobie gotowania niedzielnej zupy z dodatkiem mrożonych warzyw. Włoszczyzna z zamrażalnika nie jest w jej opinii wystarczająco aromatyczna, by uzyskać dobry smak rosołu.

Zaznacza też, że świeżych warzyw też należy użyć odpowiednio dużo. Nie można też zaburzyć proporcji składników. Z tego względu restauratorka odradza korzystanie z gotowych pęczków włoszczyzny.

Duży błąd podczas gotowania rosołu

Wczesne solenie, o ile sprawdza się w przypadku gotowania warzyw do sałatek czy podania z daniem głównym, w przypadku rosołu przyczyni się do uzyskania mdłej zupy. Sól bowiem spowoduje zatrzymanie smaku mięsa oraz włoszczyzny wewnątrz produktów.

Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone przepisy na rosół. Spróbujcie koniecznie ostrej wersji z papryką. Być może skusi was też receptura na pełne smaku danie przyrządzane bez dodatku mięsa.

Rosół lepszy bez kurczaka.png
canva/arfo

Źródło: haps