Gessler wyjawiła swój sekretny patent na kopytka. 1 zasada jest kluczowa
Magda Gessler kopytka przygotowuje wyłącznie z mącznych odmian ziemniaków. Warzywa te mają dużo skrobi. Kultowe kluchy są o wiele smaczniejsze, idealnie miękkie, delikatne i nie rozpadają się pod wpływem wysokiej temperatury.
W kopytkach kluczy jest rodzajów ziemniaków
Kopytka są rewelacyjnym dodatkiem do obiadu. Doskonale smakują z pieczenią, sosem grzybowym, mięsnym, okrasą z boczku czy cebuli. Polecam pieczoną kaczkę z kopytkami i burakami. Taki zestaw obiadowy nie ma sobie równych.
Aby kopytka wyszły miękkie i delikatne i nie rozwarstwiły się podczas gotowania, musimy przygotować je z mącznych ziemniaków. To sekretny sposób Magdy Gessler na podłużne kluseczki do głównego dania.
Mączne ziemniaki typu B lub C to odmiany najlepsze właśnie do kopytek, klusek śląskich, pyz z mięsem, czy placków ziemniaczanych. Ziemniaki zawierają mało wody i dużo skrobi. Kopytka są o wiele smaczniejsze i wychodzą za każdym razem.
Wzięła makaron i wrzuciła na patelnię. Z 4 składników zrobiła tani obiad dla całej rodzinyKopytka według przepisu Magdy Gessler
Składniki:
- 1,5 kg mącznych ziemniaków
- 2 jajka
- łyżka mąki ziemniaczanej
- 200- 230 g mąki pszennej
- łyżeczka soli
Kopytka są uniwersalnym dodatkiem do obiadu. Jak je zrobić?
Ziemniaki obierz, pokrój i ugotuj w osolonej wodzie. Następnie odcedź, odparuj i ostudź. Ostudzone ziemniaki przepuść przez praskę i przełóż do miski. Dodaj mąkę ziemniaczaną, 200 g mąki pszennej, wbij jajko, wsyp sól.
Całość zagniataj do uzyskania jednolitego ciasta. Masę podziel na mniejsze części. Z każdego kawałka ciasta uformuj wałek i pokrój nożem po skosie. Surowe kopytka gotuj w osolonej wodzie przez kilka minut, do wypłynięcia.
Z ugotowanych ziemniaków przygotujesz również pyzy z mięsem. Sprawdź, dlaczego w kluskach śląskich robi się małe wgłębienia. Powód zaskakuje.