Jak najlepiej gotować bób, aby nie wywoływał wzdęć? Znamy rozwiązanie
Unikasz jedzenia bobu, ponieważ cierpisz później na problemy układu trawiennego? Dowiedz się, jak najlepiej gotować bób, aby nie wywoływał wzdęć. Jeden prosty trik sprawi, że na zawsze pożegnasz się z dolegliwościami po zjedzeniu strączków.
Bób to przepyszne warzywo strączkowe, które możemy jeść z samym masłem, dodać do sałatek, a także podać jako jarzynkę do obiadu. Bób rewelacyjnie łączy się z innymi warzywami i mięsem.
Bob jest bardzo zdrowy, reguluje ciśnienie krwi, wspiera układ nerwowy i serce, a także przyspiesza metabolizm. Wiele osób jednak rezygnuje z jedzenia strączków ze względu na nieprzyjemne problemy ze strony układu pokarmowego.
Jak najlepiej gotować bób, aby nie wywołał wzdęć?
Przed gotowaniem zalej bób wrzącą wodą i odstaw na godzinę. Po tym czasie przepłucz strączki, następnie ponownie zalej je wodą, posól i gotuj, dodając łyżeczkę suszonego majeranku.
Majeranek, podobnie jak odstawienie strączków na godzinę, świetnie zredukują enzymy powodujące wzdęcia. Młody bób będzie gotowy po 8 minutach, starszy po około 14 minutach gotowania. Gdy strączki będą już miękkie, odcedź je i podaj z ulubionymi dodatkami.
Chcesz poznać więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule wyjawiamy recepturę na prosty i przepyszny smażony bób z cebulką. Jeśli zastanawiasz się co zrobić w kuchni z dojrzałymi bananami, ten tekst wszystko wyjaśnia.
Źródło zdjęcia: canva/ KPS
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Puszysty i lekki sernik z ryżu. Delikatniejsza wersja klasyki
Jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie mikrofalówki? Garść skutecznych trików
Soczyste i rozpływające się w ustach pieczone udka z kurczaka. Mięso samo odchodzi od kości
Źródło: beszamel.se.pl