Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak należy jeść pączka? Cały internet śmieje się z ekspertki
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 07.02.2024 15:49

Jak należy jeść pączka? Cały internet śmieje się z ekspertki

pączki i ekspertka
Instagram/@irenakaminskaradomska; Canva/@wideonet

Niby proste, ale jak się okazuje, dość skomplikowane. Jedzenie pączków wiąże się z ubrudzeniem lukrem lub cukrem nie tylko dłoni, ale i ust. Z pomocą przyszła ekspertka, która nagrała film o prawidłowym jedzeniu pączków. W internecie rozpętała się burza. Na czym polega jej rada i dlaczego aż tak oburzyła internautów?

Ekspertka w jedzeniu pączków

Swoimi poradami na temat jedzenie pączków podzieliła się ekspertka z zakresu savoir-vivre'u. Doktor Irena Kamińska-Radomska wystąpiła jako jurorka i mentorka w programie Projekt Lady. To dzięki niemu zyskała popularność.

Na fali rozpoznawalności zaczęła dzielić się poradami i wiedzą na swoich profilach na Instagramie i TikTok'u. Dzięki temu jej obserwatorzy mogą dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zachować się przy stole, aby nie popełnić faux pas oraz jak się ubierać, aby wyglądać elegancko. Tym razem Kamińska-Radomska zabrała głos w zupełnie innej sprawie. 

pączki na talerzu.jpg
Canva/@superelaks
Przerabiam ziemniaki na nadziewane ciasto. Niech się schowa tradycyjna tarta

Jak jeść pączka?

W krótkim materiale video ekspertka od savoir-vivre'u pokazuje dwa sposoby jedzenia pączków. Pierwszy z nich jest klasyczny. Polega na wzięciu pączka w obie dłonie i wgryzienie się w niego. Jak podkreśla doktor Kamińska-Radomksa, bardzo ubrudzimy sobie wtedy usta.

Oczywiście pączki jemy rękami. Na dwa sposoby i dwa sposoby możemy się ubrudzić - przekonuje Irena Kamińska-Radomska. 

Druga metoda jest dużo lepsza i mniej brudząca. Polega na rozrywaniu pączka na kawałki i wkładaniu ich sobie do ust. Wtedy unikniesz ubrudzenia twarzy w okolicy ust, a w niektórych przypadkach nawet ubrania. Palce, jak przekonuje ekspertka, łatwiej umyć, czy wytrzeć.

Błyskawiczna reakcja internautów

Internauci nie docenili rad specjalistki, ponieważ w komentarzach zawrzało. Większość z nich była poruszona faktem, że istnieje jakakolwiek zasada dotycząca jedzenia pączków. 

Paranoja już z tym nauczaniem manier, bo to poszło w stronę solidnej groteski - napisał jeden z użytkowników Instagrama. 

Wielu z komentujących wskazuje, że jedzenie pączka klasyczną metodą dostarcza więcej radości. A przecież o to chodzi w tym uwielbianym przez wszystkich Polaków święcie. 

No nie, taki urwany pączek się skleja i nie smakuje tak dobrze - dodała jedna z komentujących. 

Byli też tacy, którzy ostrzegali, że konsumpcja pączków metodą ekspertki, spowoduje wypłynięcia nadzienia. Inni zachęcali do jedzenia pączków bezpośrednio z papierowej torby lub po prostu trzymając pączka przez chusteczkę. Nieważne, którą metodę wybierzesz, najważniejsze, żeby ci smakowały. Sprawdź, ile kosztuje najdroższy paczek w Polsce oraz dowiedz się, jakie pączki wycofuje ze sprzedaży Lidl

nadgryziony pączek.jpg
Canva/@ManuWe