Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak usmażyć rybę, żeby nie miała nieprzyjemnego zapachu? Wyjaśniamy krok po kroku

Jak usmażyć rybę, żeby nie miała nieprzyjemnego zapachu? Wyjaśniamy krok po kroku

Jak usmażyć rybę?
canva/Dan Totilca

Zastanawialiście się kiedyś jak usmażyć rybę? Pozornie prosta czynność wymaga zadbania o kilka szczegółów. Jednym z nich jest skropienie mięsa sokiem z cytryny. Sprytna sztuczka sprawia, że po usmażeniu jest przyjemnie kruche i aromatyczne. Sprawdźcie, o co jeszcze warto się zatroszczyć.

Jeśli szukacie wskazówek, które pomogą wam przygotować pyszną rybę z patelni, dobrze trafiliście. W krótkim poradniku zebraliśmy najważniejsze wskazówki dotyczące przyrządzania tego mięsa. Dzięki nim zapomnicie o przykrych zapachach i suchych, rozpadających się filetach.

Wiemy, jak usmażyć rybę, by każdemu smakowała

Przyrządzanie potraw na patelni zazwyczaj wymaga zastosowania odpowiedniego tłuszczu. W przypadku ryby doskonale sprawdzi się olej rzepakowy, który nie tylko nie zdominuje jej smaku, ale też dobrze znosi wysokie temperatury. Jego zastosowanie nie będzie więc miało przykrych konsekwencji zdrowotnych.

Oczyszczoną z łusek czy płetw lub rozmrożoną i osuszoną rybę zawsze układamy na patelni, dopiero gdy tłuszcz się dobrze rozgrzeje. Dzięki temu nie przywrze i łatwiej będzie ją obracać. Proces smażenia nie powinien trwać dłużej niż 10 minut — po około 5 minut na każdą ze stron. W tym czasie rybne kawałki zdążą się zrumienić, jednocześnie pozostając soczyste.

Przed przyrządzaniem mięsa w wysokiej temperaturze warto wymoczyć je w mleku lub skropić sokiem z cytryny. Ten zabieg sprawi, że ryba nie będzie miała przykrego zapachu, a przy okazji wyjdzie bardziej krucha. Co ważne, nie straci przy tym swojej soczystości.

Jak usmażyć rybę w panierce?

Dodatek chrupiącej otoczki sprawi, że mięso będzie ciekawszy smak. Czasami panier odpada. Aby o tego nie dopuścić, należy dobrze osuszyć filety przed zanurzaniem w jajku i bułce z dodatkami. Warto dodatkowo obtoczyć je mące, która wchłonie nadmiar wilgoci.

Przyprawy można dodać do panierki lub oprószyć nimi rybę. Jeśli zdecydujemy się na solenie mięsa, zróbmy to bezpośrednio przed panierowaniem. Sól sprawia, że produkty uwalniają płyn. Od mokrego produktu panierka odpadnie, a sama ryba wyjdzie sucha i będzie się rozpadać.

Po więcej informacji dotyczących ryb zajrzycie na naszą stronę. W tym artykule prezentujemy dwa pomysły na doskonałe surówki, które można do nich podać. Ten natomiast zawiera cenne wskazówki dotyczące radzenia sobie z rybimi gośćmi.

Wiemy, jak usmażyć rybę, by każemu smakowała
canva/Yana Gayvoronskaya

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: akademiasmaku, kuchnia.wp, przepisy