Jak usmażyć supercienkie naleśniki? Pamiętaj o 1 czynności. Zawsze wyjdą doskonałe
Smażysz właśnie naleśniki? Wylewaj ciasto na mocno rozgrzaną patelnię, wykonując nią koliste ruchy. Dzięki temu naleśniki mają szansę wyjść idealnie cienkie. Oczywiście znaczenie ma też skład i konsystencja ciasta. Ze zbyt gęstego naleśniki wyjdą grube.
Naleśniki możemy zaserwować na wiele sposobów. Wersja wytrawna będzie nadziana np. kurczakiem, szpinakiem czy fetą. Słodka - dżemem, konfiturą lub słodkim twarożkiem. Niezależnie od tego, jaki rodzaj nadzienia wybierzesz, ważne jest, by naleśniki były cienkie. Wtedy są bowiem najsmaczniejsze.
Na grubość naleśników wpływa konsystencja ciasta oraz sposób ich wylewania na patelnię. Podczas smażenia naleśników kluczowa jest technika. Ciasto wylewaj więc małymi porcjami i wykonuj koliste ruchy patelnią, żeby równomiernie je rozprowadzić. Cienkie naleśniki już po chwili będą rumiane i gotowe do jedzenia.
Do ciasta na naleśniki dodaj również wodę gazowaną. Proporcje są następujące: na szklankę mąki pszennej wlej szklankę mleka i pół szklanki wody gazowanej. Woda rewelacyjnie spulchnia ciasto, dzięki czemu naleśniki będą delikatne.
Naleśniki zawsze będą idealnie cienkie. Zastosuj 1 trik
Podczas wylewania ciasta na patelnię, wykonuj nią koliste ruchy. To prosty trik, żeby całe ciasto szybko i równomiernie rozlało się po patelni. Jest to szczególnie ważne, gdy patelnia nie jest idealnie płaska, tylko ma już lekkie wgłębienie. W takiej sytuacji środek naleśników jest zazwyczaj grubszy.
Ciasto na naleśniki wylewaj na patelnię przy pomocy chochli do zupy lub miseczką z dziobkiem. Wlewaj ciasto stopniowo, w razie potrzeby dolej jeszcze niewielką ilość. Naleśniki smaż przez kilka chwil do zarumienienia ciasta.
Nie używaj zbyt dużo oleju!
Jeśli smażysz naleśniki na specjalnej patelni z powłoką, możesz w ogóle nie używać oleju. W innym przypadku posmaruj patelnię cienką warstwą tłuszczu. Możesz go nanieść przy pomocy pędzelka lub wacika.
Do smażenia naleśników wybieraj olej rzepakowy, który ma wysoką temperaturę dymienia. To najlepszy rodzaj tłuszczu do smażenia naleśników i innych potraw, ponieważ nie pali się podczas obróbki termicznej i nie psuje smaku przygotowywanych dań.
Sprawdź również, jak wykorzystać w kuchni obierki jabłek. Gulasz wyszedł zbyt tłusty? W tym artykule poznasz patent kucharek na uratowanie mięsnej potrawy.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Kaszanka z piekarnika. 3 dodatki zamieniają ją w prawdziwy rarytas
Lekkie i soczyste kotlety mielone bez namaczania bułki. Zastąpi ją niezwykle wartościowy składnik
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama