Smakosze.pl
Jakie owoce jeść przed snem?

Canva (klimkin, pixabay)

Jakie owoce warto jeść przed snem?

28 Lipca 2021

Autor tekstu:

Dominika Mika

Udostępnij:

Choć panuje przekonanie, że owoców nie powinno się jeść na noc, okazuje się, że niektóre z nich są wręcz wskazane przed snem. Wiśnie, kiwi czy banany świetnie wpływają na sen i mogą też znacznie poprawić jego jakość. Sam sprawdź, jak na Ciebie zadziałają.

Jedzenie przed tuż przed snem nie jest najlepszym pomysłem. Jednak spożycie niektórych produktów na godzinę przed snem, może znacząco wpłynąć na nasz organizm. Efekty można odczuć już rano.

O tym, co warto wypić przed snem, pisaliśmy w jednym z naszych artykułów. Tym razem obalimy mit, który często jest powtarzany, zakładający, że owoców nie powinno się jeść na noc. Okazuje się, że niektóre wręcz zaleca się jeść właśnie przed pójściem spać.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Czy jedzenie owoców przed snem to dobry pomysł?

Choć owoce zawierają węglowodany i lepiej zjeść je na śniadanie, by dostarczyć organizmowi energii, niektóre z nich można spokojnie spożyć przed snem. Niektóre owoce fermentują w żołądku, mogą więc spowodować pewne dolegliwości podczas snu.

Takie owoce jak kiwi, wiśnie czy banany działają jednak zupełnie inaczej. Mogą okazać się odpowiednim wyborem na lekką kolację czy "mały głód" w środku nocy. Ich wpływ na jakość snu zaskakuje.

pilne smakosze

Sanepid wycofuje partię mąki gryczanej

CZYTAJ DALEJ

Jakie owoce można jeść przed snem?

Szczególnie latem warto sięgać po wiśnie przed snem. Owoce te zawierają melatoninę, która koordynuje cykl snu oraz czuwania. Mogą okazać się więc bardzo pomocne przy bezsenności. Melatonina przyspiesza również regenerację mięśni, co oznacza, że dobrze zjeść wiśnie również po intensywnych ćwiczeniach.

Przed snem warto również sięgnąć po dwie sztuki kiwi. Zawierają one bardzo dużą ilość serotoniny, która wpływa na to, że sen będzie znacznie efektywniejszy. Kiwi ma też właściwości odchudzające i odżywcze.

Według Neriny Ramlakhan przed snem warto spożywać pokarmy bogate w potas i magnez, gdyż pomagają one rozluźnić mięśnie, co przed snem może uchronić przed zespołem niespokojnych nóg.

Sporo magnezu i potasu zawierają banany, dlatego przed snem warto też sięgnąć po 2 banany. Jeśli nie lubisz bananów, potas znajdziesz również w morelach.

Owoce przed snem

Owoce przed snem

Źródło: Canva (laylandmasuda, Getty Images; phodopus)


Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Dominika Mika

Redaktorka portalu smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

zupa ogórkowa

Porady

Jak zrobić bardzo gęstą i pożywną zupę ogórkową?

Czytaj więcej >

Porady

Jak długo należy gotować leśne grzyby?

Czytaj więcej >
czasznica olbrzymia

Porady

Niezwykły grzyb w polskich lasach

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Dlaczego szefowie kuchni wlewają ocet do rosołu?

Czytaj więcej >

Porady

Kiedy należy dodawać śmietanę do zupy?

Czytaj więcej >
owoce derenia

Porady

Jak wykorzystać w kuchni owoce derenia?

Czytaj więcej >