Makłowicz dodaje ziemniaki do sernika. Powód może zachwycić, każdy marzy o takim efekcie
Sernik według przepisu Roberta Makłowicza jest jeszcze bardziej puszysty i wilgotny. Makłowicz do masy serowej dodaje ugotowane ziemniaki, dzięki którym ciasto smakuje wyśmienicie. Sernik ma waniliowo- cytrynową nutę i dosłownie rozpływa się w ustach.
Sernik przepisu Roberta Makłowicza jest ciastem, które zachwyci swoim smakiem i wyglądem całą rodzinę. Sernik jest wyrośnięty, puszysty i przepyszny, smakuje rewelacyjnie do kawy lub herbaty. Upiecz je również na spotkanie z przyjaciółmi, a każdy będzie prosił o przepis.
Sernik możesz upiec bez spodu, możesz również przygotować szybki podpiek z herbatników i masła. Spód jest kruchy, słodki i świetnie łączy się z masą serową. Sernik podaj z polewą czekoladową lub musem/ konfiturą owocową. Tak podany zniknie jeszcze tego samego dnia.
Co zrobić, żeby sernik nie opadł? Po upieczeniu uchyl lekko drzwi piekarnika i studź w ten sposób ciasto przez około 30 minut, następnie przełóż je na kuchenny blat i odstaw do całkowitego ostudzenia. Sernik jest delikatnym ciastem, dlatego też nie wyjmuj go od razu z piekarnika.
Przepis na sernik według Roberta Makłowicza
Składniki na spód z herbatników:
300 g herbatników
180 g masła
Składniki na masę serową:
1 kg twarogu sernikowego
2 łyżki ugotowanych, zgniecionych ziemniaków
4 białka kurze
8 żółtek
opakowanie cukru wanilinowego
szklanka cukru
skórka tarta z cytryny
2 łyżki mąki krupczatki
Jak zrobić sernik według przepisu Roberta Makłowicza?
Masło rozpuść w rondelku, herbatniki pokrusz, przełóż do blendera kielichowego, miksuj, aż powstanie piasek, następnie dodaj masło, wymieszaj. Masę przełóż na blachę z papierem do pieczenia, piecz 10 minut w temperaturze 180 stopni C.
Przygotuj masę serową: żółtka wymieszaj z cukrem, cukrem wanilinowym i rozgniecionymi ziemniakami, następnie dodawaj stopniowo ser i mąkę, miksuj, aż powstanie gładka masa.
Białka ubij na sztywną pianę, następnie dodaj do masy serowej i delikatnie wymieszaj łyżką. Masę serową przełóż na upieczony spód i wstaw do nagrzanego do 180 stopni C piekarnika, piecz około 50 minut, do suchego patyczka.
Sernik po ostudzeniu polej domową polewą czekoladową lub podaj z musem lub konfiturą truskawkową, wiśniową, malinową, smacznego.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Kurczak rodem z KFC. Domowa wersja jest tańsza, smaczniejsza i bardziej chrupiąca
Niebywały patent na kolorowe kluski śląskie. Szokujący efekt jest zasługą 1 produktu
Pieczona brukselka, która zachwyca chrupkością i lekką słodyczą. Prosty i szybki przepis
Źródło: kuchnia/02.pl