Makowiec wyszedł gorzki? Wszystkiemu winny jest 1 błąd. Polacy nagminnie go popełniają
Niesmaczne ciasto może skutecznie zepsuć rodzinną uroczystość. Co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki? Produkt ten wymaga odpowiedniego sparzenia i późniejszego gotowania. Z przyjemnością dzielimy się sprawdzonym sposobem.
Ziarenka maku mają charakterystyczną, gorzkawą nutę. To właśnie ona może zniweczyć nasze próby przygotowania apetycznego ciasta. Koniecznie dowiedz się, co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki i ciesz się przyjemnie słodkim smakiem swojego wypieku.
Co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki? Kilka słów wstępu
Nasiona maku to niewielkie, szaro-błękitne kuleczki. W polskiej kuchni mają wszechstronne zastosowanie. Dzięki nim można wyczarować rozmaite wypieki, wśród nich popularny makowiec. Co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki?
Wyjątkowy smak maku uzyskuje się dopiero po jego sparzeniu i ugotowaniu. Dzięki temu nie tylko rozwiązujemy problem, co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki. Zyskujemy również odpowiednią jego konsystencję, pozwalającą na zmielenie produktu.
Warunkiem smacznego ciasta jest umiejętny dobór składników. Co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki i czym kierować się przy jego zakupie? Ziarenka maku przy rozgryzieniu powinny mieć lekko słodkawy smak. Sprawdź także czy mak nie jest wilgotny- takiego produktu należy unikać.
Co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki- instrukcja krok po kroku
Aby uzyskać idealny smak maku, należy go w pierwszej kolejności sparzyć. Co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki i jakie są na to sposoby? Do parzenia tego produktu możemy użyć wody lub mleka.
Aby sparzyć mak wodą, należy go najpierw przepłukać pod kranem. Następnie mak umieszczony w garnku zalewa się wrzątkiem w proporcjach 2:1 i gotuje przez pół godziny. Tak przygotowany mak należy następnie starannie odsączyć. Co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki, poza parzeniem go w wodzie?
Drugą, równie skuteczną metodą, co zrobić, żeby mak na makowiec nie był gorzki jest sparzenie w mleku. Do wrzącego nabiału wsypuje się ziarenka i gotuje kilkanaście minut, często mieszając. Po ugotowaniu konieczne jest odsączenie maku z płynu. Przygotowanie ciasta możemy rozpocząć, kiedy mak całkowicie wystygnie. W tajniki przyrządzenia makowca najlepiej wprowadzi babcia Basia. Makowiec na kruchym cieście to nie lada gratka.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Masz ziemniaki po wczorajszym obiedzie? Ubij je z kilkoma dodatkami i zapiecz
Kiedy pijesz pierwszą kawę? Większość Polaków codziennie popełnia fatalny błąd
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama