Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Dieta > Miksuję 2 śliwki z kefirem i dorzucam 2 składniki. Już niemal zapomniałam o przykrym problemie

Miksuję 2 śliwki z kefirem i dorzucam 2 składniki. Już niemal zapomniałam o przykrym problemie

Koktajl na zaparcia
canva/HandmadePictures

Koktajl z zaledwie czterech składników pomoże pozbyć się przykrej dolegliwości trawiennej. Wykonanie go jest bardzo proste, a przydadzą się smakujące teraz fantastycznie śliwki. Warto znać tę metodę na przywrócenie równowagi.

Pyszny koktajl zwalczy problemy

Śliwki znane są ze swoich dobroczynnych właściwości w zakresie rozwiązywania problemu zaparć. Zawarty w nich sorbitol stymuluje napływ wody do jelit, co w konsekwencji prowadzi przeczyszczenia. Do mieszanki dodamy też inne cenne składniki.

Kefir pomoże odbudować mikroflorę bakteryjną, siemię lniane nawilży wnętrze jelit, a otręby dostarczą regulującego przemianę materii błonnika. Jak wykonać koktajl? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Śliwki pomogą na zaparcia.jpg
canva/salez
Szał w internetowym sklepie Biedronki. Sieć rzuciła luksusowy sprzęt w niskiej cenie, ciężko uwierzyć

Przygotowanie koktajlu ze śliwkami jest proste

Mieszankę z podanych poniżej składników przygotowuje się w kilka chwil, aczkolwiek owoce i siemię lniane wymagają odpowiedniej obróbki. Z tego względu warto zacząć robić koktajl wieczorem. 

Składniki na 1 porcję:

  • 300 ml kefiru
  • 2 śliwki świeże lub suszone bez pestek
  • 5 g otrębów pszennych
  • 10 g siemienia lnianego

Cztery produkty rozwiązują przykry problem. Trzeba jednak pamiętać o spożyciu odpowiedniej ilości płynów. 2 litry wody dziennie to minimum, by odczuć korzystny wpływ otrębów. 

Przygotowanie koktajlu ze śliwkami jest proste

Zaczynam od namoczenie siemienia lnianego w zimnej wodzie przez noc. Świeże śliwki pozbawiam pestek, a śliwki suszone namaczam krótko we wrzątku. Wybraną formę owocu łączę z kefirem, kleikiem z siemienia oraz otrębami i starannie miksuję.

Koktajl warto popijać, aż objawy zaparcia ustaną. W szerszej perspektywie warto dodać do diety produkty obfitujące w błonnik. Spróbujcie np. nocnej owsianki. Być może zainteresuje was też przepis na zakwas na chleb.

Siemie lniane dodaję do koktajlu na zaparcia.jpg
canva/baibaz

Źródło: polki

Tagi: Dieta Kuchnia