Najprostszy barszcz bez mięsa i zakwasu. Dorzuć do niego tylko 2 dodatki, zyska cudowny smak i aromat
Ekspresowy barszcz bez zakwasu uratował już niejedne święta. Błyskawiczne przygotowanie można zaplanować nawet w dzień podania tej potrawy. Klarowny buraczany wywar cieszy swoim smakiem i aromatem.
Barszcz bez zakwasu idealnie komponuje się z suszonymi grzybami. Nie warto ich w tym przepisie pomijać. Ekspresową zupę przygotowuje się na bazie wywaru warzywnego. Dzięki temu jest pyszna i esencjonalna.
Przepis na prosty barszcz bez zakwasu
Składniki:
2 marchewki
0,5 korzenia selera
niewielki kawałek pora
4 liście laurowe
6 ziaren ziela angielskiego
1 łyżeczka soli
7-8 buraków
garść grzybów suszonych
2 jabłka
2-3 łyżeczki cukru
1-2 łyżki octu
2 ząbki czosnku
1 łyżka majeranku
pieprz do smaku
Smakowity barszcz bez zakwasu krok po kroku
Marchew, seler i por do barszczu bez zakwasu umyj i pokrój w mniejsze kawałki. Włóż je do garnka i zalej 1,5 l zimnej wody, dołóż 2 liście laurowe i 4 ziarna ziela angielskiego. Gotuj na małej mocy palnika, aż zawartość garnka zmięknie. Na koniec wywar posól i odcedź od warzyw.
Buraki do barszczu bez zakwasu obierz i zetrzyj na grubych oczkach tarki. Dołóż je do garnka z wywarem. Gotuj całość na małym ogniu, a następnie dodaj obrane połówki jabłek i przepłukane na sicie grzyby. Trzymaj na ogniu ok. 30-40 minut, aż buraki stracą swoją barwę.
Ugotowany wywar odcedź. Do czystego barszczu bez zakwasu dołóż pokrojony ząbek czosnku oraz pozostałe przyprawy. Dopraw zupę cukrem i octem wedle smaku. Odstaw barszcz na 2-3 godziny, aż wszystkie smaki dobrze się połączą. Dla zwolenników barszczu na zakwasie mamy doskonały przepis. Barszcz smakuje wyśmienicie w towarzystwie tych obłędnych pasztecików.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Kiedy trzeba solić karpia? Masa smakoszy popełnia karygodny błąd
Masz dosyć zapachu ryby w całym domu? Mistrzowie kuchni smażą ją bez nieprzyjemnych aromatów
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama