Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Nie do wiary, ile kosztuje rosół w restauracji Lewandowskiego. Cena może zaskoczyć
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 02.05.2024 18:29

Nie do wiary, ile kosztuje rosół w restauracji Lewandowskiego. Cena może zaskoczyć

rosół
Fot. Canva/Munole, Facebook/Robert Lewandowski

Ceny w restauracjach mogą przyprawić o zawrót głowy. Jeśli do tego lokal należy do gwiazdy, to zaskoczenie może być tym większe. Ile kosztuje rosół w restauracji Roberta Lewandowskiego? Wielu smakoszy może się zdziwić.

Restauracja Roberta Lewandowskiego pełna smaków

Gwiazdy nie poprzestają na swoich branżach, ale inwestują w restauracje. Gastronomia to jednak niełatwy kawałek chleba. Ta branża bywa kapryśna, a klienci wymagający. Jak w gastronomii radzi sobie Robert Lewandowski? Jego restauracja NINE'S na dobre wpisała się w mapę stołecznej gastronomii.

Lokal oferuje egzotyczne lekkie przekąski, amerykańskie skrzydełka i burgery, które zaskakują smakiem i formą. U Lewandowskiego zjemy steaki, żebra wołowe i jagnięcinę. Nie zabraknie też kąsków dla smakoszy kuchni polskiej.  Czy rosół w tym lokalu jest na kieszeń każdego Polaka?

rosół
Fot. Canva/Foodie Media
Natnij pomidory, nafaszeruj koperkiem i zawiń w folię. Dawno nie jadłem czegoś tak pysznego

Ile kosztuje rosół w restauracji Roberta Lewandowskiego?

W restauracji NINE'S możemy zjeść rosół z makaronem. Porcja tej lubianej zupy waży 290 g, a makaron, to 40 g. O rosole w menu restauracji Roberta Lewandowskiego na stronie internetowej przeczytamy:

Tradycyjny polski rosół na trzech gatunkach mięsa, marchew, seler, makaron, natka pietruszki

Brzmi tradycyjnie, a czy jest wart spróbowania? Każdy smakosz musi sam to ocenić. Jednak, czy przeciętnego Polaka stać na porcję rosołu w restauracji NINE'S? Za rosół w tym lokalu zapłacimy 25 zł. Nie jest to najwyższa cena za lubianą zupę. Drożej jest u Magdy Gessler.

Tu za rosół zapłacisz więcej

25 złotych za porcję rosołu w restauracji Roberta Lewandowskiego to sporo. Jednak w Warszawie znacznie więcej za tę uwielbianą zupę zapłacimy w lokalu Magdy Gessler. W restauracji U Fukiera zjemy rosół, o którym czytamy w menu na stronie internetowej lokalu:

Rumiany rosół na wielu mięsach i jarzynach z makaronem własnego wyrobu

Brzmi apetycznie, jednak cena jest wysoka. Za porcję rosołu od Magdy Gessler trzeba zapłacić 37 złotych. Przy tej kwocie 25 złotych za rosół od Lewandowskiego wydaje się niezbyt wygórowaną ceną. Pisaliśmy o tym, jak przyrządzić pyszne faszerowane pomidory. Radziliśmy, jak zrobić rybę zapiekaną z warzywami. 

rosół
Fot. Canva/ShyMan

Źródło: nines.com.pl, ufukiera.pl