Nie marynuję papryki w occie, mam lepszy sposób. Przetwory nie mają sobie równych
Jasne, warzywa w occie mają swój nieodparty urok i cechują się niezwykłym smakiem. Ale jest na świecie tyle sposobów na przyrządzenie przetworów, że warto sięgać po różne przepisy. Wystarczą trzy składniki, więc warto przygotować choćby jeden słoik takiej papryki w oliwie.
Pieczona papryka w słoiku
Przygotowanie przetworów to nie pojedynczy przepis ani nawet ich zestaw. To cały osobny, olbrzymi rozdział sztuki kulinarnej. Zazwyczaj posługujemy się tylko wycinkiem technik związanych z konserwowaniem i kiszeniem produktów.
I tak, rzadko przygotowujemy słoiki pieczonych warzyw. A przecież przetwory to nie tylko surowe kiszonki. Stąd więc pomysł, by w słoiku zamknąć upieczoną paprykę.
Weź mięso mielone i zawiń je z serem. Dać komuś medal za ten przepis to małoPapryka marynowana
Warto spróbować tego przepisu ze względu na rewelacyjny smak takiej gotowej sałatki czy zimowego dodatku do kanapek. Jednak trzeba przy tym pamiętać o odpowiedniej jakości oliwie lub dobrym oleju słonecznikowym. Osoby lubiące eksperymenty mogą oczywiście próbować w słoikach takiej papryki zamykać różne przyprawy.
Składniki
- 1 kg papryki
- Oliwa z oliwek lub wysokiej jakości olej słonecznikowy
- Czosnek
- Sól
- Pieprz ziarnisty
Papryka w oliwie
Paprykę układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Wstawiamy do piekarnika o temperaturze 200 stopni. Pieczemy przez ok. godzinę (może być potrzeba trochę krócej), aż ich skórka będzie zupełnie spalona. Paprykę przenosimy wtedy do garnka i nakrywamy przykrywką.
Po ok. 30 minutach wyjmujemy papryki i zdejmujemy skórkę. Warzywa rozkrawamy i dzielimy na paski i przekładamy do miski. Solimy, dodajemy przeciśnięty czosnek, zalewamy oliwą i mieszamy. Następnie paski papryki przenosimy do słoików i dopełniamy je oliwą. Wsypujemy po kilka ziaren pieprzu. Pasteryzujemy przez 20 minut i odstawiamy w suche, ciemne i chłodne miejsce.
Wypróbuj też przepisy na domowe ptasie mleczko i idealne ogórki kiszone.