Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Pijesz gorącą herbatę? Lepiej uważaj, dietetyk ostrzega

Pijesz gorącą herbatę? Lepiej uważaj, dietetyk ostrzega

Dietetyk ostrzega przed herbatą
canva/stephconnell; Screen z filmu na kanale YouTube Michał Wrzosek

Dietetyk odradza picie gorącej herbaty. Popularny sposób na rozgrzanie się może zaowocować przykrymi dolegliwościami. To nie jedyna porada, której warto posłuchać. Sprawdźcie, czego jeszcze warto się wystrzegać.

Niektóre nawyki, choć uznawane za korzystne, wcale takie nie są. Dietetyk Michał Wrzosek, który na YouTube prowadzi kanał edukacyjny zawierający porady dotyczące zdrowego odżywiania, zdradził, że należy do nich między innymi picie gorącej herbaty. Jak twierdzi, może ono może mieć bardzo przykre konsekwencje.

Gorąca herbata może szkodzić

Wracając do domu z zimowego spaceru, sięgacie po gorącą herbatę? A może wspieracie się nią podczas przeziębienia? Według dietetyka regularne spożywanie bardzo ciepłych napojów może doprowadzić do uszkodzeń komórek i wzrostu ryzyka zachorowania na płaskonabłonkowego raka przełyku.

Brzmi groźnie, lecz wystarczy tylko sięgnąć po nieco chłodniejszy napar, by ustrzec się przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Ekspert zaleca bowiem jedynie ostrożność i raczenie się herbatą, której temperatura spadła poniżej 60 stopni Celsjusza.

Dietetyk ostrzega również przed mięsem

Wielu z nas nie zaskoczy fakt, że specjalista odradza kupowanie czerwonego mięsa. Produkt ten nie tylko zawiera sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, które nie są dla nas korzystne, ale też — jak wskazują badania naukowe - sprzyja rozwojowi raka.

Warto zatem co najmniej znacznie ograniczyć spożycie wołowiny, wieprzowiny czy cielęciny. Dietetyk wskazuje też, że powinniśmy całkowicie zrezygnować z wysoko przetworzonych produkt takich jak parówki, konserwy czy tanie szynki. Poleca także, by nie myć mięsa pod bieżącą wodą. O tym, dlaczego jest to niewskazane, pisaliśmy już wcześniej.

Na naszej stronie znajdziecie inne porady dietetyków. Sprawdźcie koniecznie wskazówki dotyczące wyboru pieczywa. Przyda wam się też z pewnością lista 7 zdrowych dań, które z powodzeniem mogą zagościć w każdym jadłospisie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YT/MichałWrzosek