Sałatka z brokułami i pieczarkami to pomysł na szybki i pyszny lunch, kolację lub sałatkę na spotkania w większym gronie do zimnej płyty. Sałatka jest świeża i lekka, a otulona majonezem i musztardą zyskuje jeszcze lepszy i wyraźny smak. Sprawdź, jak przygotować sałatkę z brokułami i pieczarkami.Sałatka z brokułami i pieczarkami to szybka i prosta sałatka, idealna do pracy, spotkania z przyjaciółmi lub kolację z rodziną. Jest pożywna, wygląda bardzo apetycznie, a smakuje jeszcze lepiej. W daniu wyczuwalne jest każde warzywo, a sos majonezowo-musztardowy doskonale uzupełnia całą sałatkę.Sałatka to również bomba witaminowa. Brokuły, papryka, pieczarki, jajka to źródło wielu witamin, takich jak witamina C, witamina B, A, potas, magnes i wiele innych, niezbędnych związków. Brokuły to również źródło antyoksydantów, które opóźniają procesy starzenia i zapobiegają powstawaniu groźnych chorób, w tym nowotworów.Szukasz pomysłu na sałatkę z brokułem? Tu poznasz przepis na pyszną sałatkę z prażonym słonecznikiem, idealną w ciepłe, letnie dni.
Jeśli lubisz ziemniaki, z pewnością przepadasz też za ziemniaczanymi kluskami. Jest ich kilka rodzajów. Niektóre robi się z ziemniaków gotowanych, inne z surowych, a jeszcze inne z połączenia jednych i drugich. Dziś podamy wam najlepszy, oryginalny przepis na niezapomniane czarne kluski.Czarne kluski czy inaczej pyzy, to kluski wywodzące się ze Śląska. Swą nazwę zawdzięczają ciemnej barwie, a tę z kolei dodatkowi surowych ziemniaków. Surowe ziemniaki po starciu utleniają się, przybierając ciemno-szarą barwę. Choć kolor tych klusek może nie jest wyjątkowo apetyczny, to kluski są naprawdę bardzo smaczne. Zobacz, jak je zrobić.
Ciasto drożdżowe to puszyste, wyrośnięte ciasto, które z owocami zapieczonymi z kruszonką smakuje tak dobrze, że cała blacha znika w mgnieniu oka. Ciasto jest lekko słodkie, delikatne i świetnie sprawdzi się zarówno na święta, jak i coś słodkiego do kawy. Jak wyrobić ciasto drożdżowe? Jak upiec idealne ciasto drożdżowe?Ciasto drożdżowe z wiśniami i kruszonką to jedno z moich ulubionych ciast. Wyrośnięty, puszysty placek znam od dzieciństwa i często piekę go, kiedy mam ochotę na coś słodkiego i lekkiego do kawy lub herbaty. Ciasto drożdżowe jest idealne w smaku- nie jest za słodkie, a kwaśne wiśnie doskonale łączą się z kruszonką.Ciasto drożdżowe, mimo, iż powstaje z kilku składników, wymaga odpowiedniego przygotowania, aby były puszyste, wyrośnięte, delikatne i nie pojawił się w nim zakalec. Jeśli kiedyś piekłeś placek drożdżowy, ale nie urósł, ten artykuł jest idealny dla Ciebie. Sprawdź, Jak zrobić idealne ciasto, którym zachwycisz całą swoją rodzinę.Jeśli szukasz szybkiego deseru dla całej rodziny- w tym artykule dowiesz się, jak przygotować idealne gofry, które uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli.
Jeśli znudziły ci się już klasyczne kanapki z wędliną czy żółtym serem, czas na zmianę. Przygotuj idealnie kremową pastę jajeczną do kanapek. Jest pyszna, prosta i nie ma opcji, że się nie uda. Gdy zrobisz ją raz, z pewnością będziesz do niej często wracać.Jajka są doskonałym pomysłem na śniadanie. Można je usmażyć, ugotować na miękko lub twardo. Z gotowanych można też przygotować pastę do pieczywa. Wystarczy je rozdrobnić i wymieszać z kilkoma składnikami.Jeśli obawiasz się, że rano nie będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie pasty, zrób ją wieczorem. W przykrytym pojemniku zachowa dobry smak i świeżość nawet przez dobę.
Jajkami zajadamy się praktycznie cały czas, ponieważ mają doskonały smak oraz wypełnione są mnóstwem substancji odżywczych. Niekiedy naszym oczom po rozbiciu skorupki ukazują się jajka, w których pływa czerwona plamka. Wiele osób wyrzuca takie jajka, jednak uspokajamy, ponieważ nie ma się czego obawiać. W żadnym wypadku nie jest to zarodek, lecz odrobina krwi, która nie wpływa w ogóle na smak i właściwości jajka. Jajka zwykle goszczą w naszym jadłospisie rano, kiedy przygotowuje się śniadanie. Niezależnie czy decydujemy się na zrobienie z nich jajecznicy, czy przygotowanie w inny sposób, stanowią istotny element żywienia. Zdarza się, że po rozbiciu skorupki zauważa się, że wewnątrz jajka pływa niewielkich rozmiarów czerwona plamka. Można spotkać się z opiniami, że jest to nierozwinięty płód kury, jednak prawda jest zupełnie inna i spożycie takiego jajka w niczym nie zagraża.
Zupa czosnkowa z jajkiem, grzankami i parmezanem to doskonały pomysł na rozgrzewającą i wzmacniającą zupę dla całej rodziny. Danie jest niezwykle aromatyczne, smaczne i niezwykle pożywne za sprawą jajek, grzanek i sera. Poznaj przepis na wyśmienitą zupę czosnkową z jajkiem.Zupa czosnkowa z jajkiem to rewelacyjna zupa w chłodne, zimowe dni. Duża ilość czosnku działa jak naturalny antybiotyk, wzmacnia organizm i wspiera walkę z przeziębieniem i grypą. Zupę ugotuj na bulionie lub rosole. Esencjonalny wywar na bazie mięsa i warzyw dodatkowo rozgrzewa i nadaje zupie czosnkowej aromatu. Zupa czosnkowa najlepiej smakuje w towarzystwie wina, majeranku i tymianku. Jeśli poddusisz czosnek w winie z ziołami, zyska on rewelacyjny smak i będzie doskonałą bazą do całego dania. Nie zapomnij również o grzankach, jajku i parmezanie, których nie może zabraknąć w zupie.Jeśli lubisz pożywne i aromatyczne zupy- tu poznasz przepis na wyśmienitą zupę cebulową z grzankami, jak z francuskiej restauracji.
Jeśli szukasz pomysłu na bezmięsny obiad lub pożywny podwieczorek, mamy dobry pomysł. Przygotuj wyborne leniwe z niecodziennym dodatkiem suszonych śliwek. Nie ma przy nich dużo pracy, a dzięki owocom kluski zyskają wyraźny smak i staną się wartościowsze. Kluski leniwe czy też pierogi leniwe są ulubionym daniem z dzieciństwa wielu z nas. Skąd się wzięła ich nazwa? Otóż w smaku przypominają one pierogi z serem, tyle że nie trzeba tu rozwałkowywać ciasta, nadziewać i lepić pierogów. Ot, taka mało pracochłonna wersja słodkich pierogów. Pierogi leniwe lubią towarzystwo słodkich dodatków. Świetnie smakują polane masłem albo zrumienioną na maśle tartą bułką i posypane cukrem. Można je też polać śmietaną czy owocowym sosem. Pasują też do nich pokrojone owoce świeże i jak się o tym zaraz przekonacie, również suszone.
Jajecznica na parze jest zdrowszą wersją dobrze znanej jajecznej potrawy. Do jej przygotowania nie użyjecie dodatkowego tłuszczu, a zrobienie zajmie wam zaledwie chwilę. Smak nie będzie ustępował klasycznej smażonej wersji. Spróbujcie koniecznie. Jajecznica jest lubianym przez wielu smakoszy porannym posiłkiem. Podpowiadaliśmy już jak ją wykonać z dodatkiem brokułów. Zdradzaliśmy też sekret wegańskiego odpowiednika tej potrawy. Tym razem proponujemy wam przyrządzenie tego dania na parze. Będzie lekko, smacznie i przede wszystkim szybko. Skusicie się?
Naleśniki można jeść z dodatkami słodkimi i wytrawnymi. Można też zamienić je w pożywniejsze danie, robiąc z nich np. tort czy krokiety. A wiesz, jak zrobić naleśniki na krokiety, które nie pękają? Zobacz, jak przygotować ciasto, by usmażone naleśniki były elastyczne i dały się bez problemu formować. Naleśniki można składać na wiele sposobów. Popularne jest złożenie ich na cztery, w kopertę czy po prostu zrolowanie. Z naleśników można też przygotować krokiety. Żeby nie wypływał z nich farsz, należy najpierw zawinąć dwa przeciwległe boki do środka, a potem zrolować naleśnik.Trzeba przyznać, że takie wielokrotne składanie wytrzyma tylko elastyczny naleśnik. Jak więc przygotować ciasto, by naleśniki rzeczywiście takie były? Ważny jest tu skład ciasta i jego przygotowanie, a także usmażenie dość cienkich naleśników.
Sernik należy do ulubionych, polskich ciast. Jest pożywny, niezbyt słodki i można go przygotować na wiele sposobów. Dziś powiemy wam, dlaczego warto dodać ziemniaki do sernika? Jeśli myślicie, że tylko ze względów oszczędnościowych, to się bardzo mylicie.Podstawą sernika jest oczywiście biały ser lub twaróg. Ostatnio większość z nas korzysta z gotowego, mielonego twarogu dostępnego w wiaderkach lub batonach. Jednak trochę lat wstecz biały ser mieliło się samodzielnie w maszynce do mięsa. I jak wiele gospodyń uważa, to był dopiero sernik.
Jeśli często korzystasz z mikrofalówki i cenisz sobie jej wygodę, pod żadnym pozorem nie wkładaj do niej niektórych produktów. W innym wypadku możesz uszkodzić urządzenie, zniszczyć jedzenie, a nawet zaszkodzić własnemu zdrowiu. Do tej grupy przedmiotów należy folia aluminiowa, zamknięte pojemniki czy jajka. Mikrofalówka jest zbawieniem dla osób, które chcą zjeść szybki posiłek i nie mają czasu na długie gotowanie. Wtedy wystarczy wrzucić gotowe danie do mikrofali, podgrzać je kilka minut i gotowe - można zabierać się za gorące i pyszne jedzenie. Aby wydłużyć żywotność tego urządzenia, a także zachować względy bezpieczeństwa, warto znać listę produktów, których nie można do niego wkładać. Inaczej ryzykuje się zniszczeniem mikrofali, jedzenia czy nawet uszczerbkiem na zdrowiu.
Ciasto drożdżowe jest niby słodkie, ale nie za bardzo. A jak nie wzbogacimy go dodatkami, będzie przypominało smakiem słodką bułkę. Jedząc je, nie mamy więc dużych wyrzutów sumienia, jeśli chodzi o kalorie. Dziś zdradzimy wam przepis na cudownie puszyste i lekkie ciasto drożdżowe wprost od Siostry Leonili. Będzie idealne do kawy i na podwieczorek.Klasyczne ciasto drożdżowe z kruszonką doskonale smakuje samo, ale można je też jeść posmarowane masłem czy dżemem. Wszystko zależy od tego, jak mocno słodkie ciasta lubicie i czy właśnie liczycie kalorie. Jednak domowej roboty drożdżówka daje możliwość przygotowania jej tak, by była lekka nie tylko dla oka, ale też dla żołądka.
Słowo racuchy u większości osób wywołuje podobne skojarzenia. Chrupiące, z jabłkami, posypane cukrem pudrem, pyszne. I właśnie ta wersja racuchów, należy do naszych ulubionych. Dziś jednak proponujemy wam przygotowanie racuchów bez mleka i wody, za to z niezwykłym składnikiem. Będziecie pozytywnie zaskoczeni ich smakiem.Do przygotowania racuchów wystarczy zwykle 4 składników. Jest to mąka, jajka, mleko i spulchniacz. Chętnie dorzucamy też do ciasta pokrojone jabłka, a całość smażymy zazwyczaj na oleju.Jednak mleko można zastąpić maślanką. Jej kwaskowy smak, doskonale pasuje do racuchów z jabłkami. Dużą zaletą maślanki jest też jej niska kaloryczność i nieduża zawartość tłuszczu. Dziś do ciasta na racuchy dodamy szczyptę cynamonu. Zobaczcie, że ta przyprawa doskonale pasuje do jabłek nie tylko w szarlotce.
Jajka są bardzo ważną częścią diety człowieka - jako jeden z niewielu produktów posiadają, w większość substancji odżywczych. Od lat ludzie zastanawiają się, który kolor skorupki jest najzdrowszy i najsmaczniejszy. Okazuje się, że kolor w żadnym wypadku nie zmienia jakości jajka i nie ma większego znaczenia. Jajka przybierają różne wielkości i kolory, choć w Polsce najpopularniejsze są dwie barwy - biała i brązowa. Polacy wybierają zwykle brązowe jajka, ponieważ uważa się, że kury je znoszące są hodowane w naturalny sposób. Biała skorupka daje z kolei znak, że kury nie miały odpowiednich warunków, a niektórzy twierdzą nawet, iż biały kolor to znak modyfikacji genetycznych. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości i niżej wyjaśniamy, od czego zależy kolor skorupki.
Jajecznica jest prostym daniem, które można przygotować na wiele sposobów. Jeśli marzysz o kremowej, konkretnej jajecznicy, dodaj do niej wyborny składnik, dzięki któremu rzeczywiście taka będzie. Bez problemu znajdziesz go w swojej lodówce, a twoja jajecznica będzie smakować tak, jak lubisz. Jajecznica to pożywne danie do przygotowania w kilka minut. Jest chyba jednym z najlepszych pomysłów na śniadanie dla zabieganych. Może być jednak na tyle smaczna, że warta będzie nawet dnia odświętnego. Wszystko zależy od tego, jak ją przygotujesz i co do niej dodasz.Dziś proponujemy wam dodać do jajecznicy majonez. Ten produkt w swoim składzie zawiera już jajko i olej, jednak potrafi sprawić, że jajecznica wyjdzie niezmiernie kremowa. Oczywiście pod warunkiem, że nie zetniecie jej zbyt mocno. Bo jednak najsmaczniejsze jajka to te, które pozostają nie do końca ścięte.
Smak kotletów schabowych można odmienić na wiele sposobów. Wystarczy oprószyć je niecodzienną przyprawą lub zamarynować w ciekawej mieszance. Dziś proponujemy ten drugi sposób. Dzięki niemu otrzymacie soczyste, zachwycające schabowe z nutą musztardy. Najprostszym sposobem przygotowania kotletów schabowych, jest oprószenie rozbitych płatów mięsa pieprzem i solą. Potem wystarczy je panierować i usmażyć. Jeśli jednak chcesz odkryć schabowe w nowej wersji, możesz je wcześniej zamarynować. W czym? Możliwości jest wiele. Do marynowania plastrów schabu można użyć składników mniej lub bardziej płynnych. Warto jednak postawić na te o kwaśnym smaku, bo kwas doskonale kruszy mięso. Dzięki temu po usmażeniu kotlety będą delikatne i soczyste. Dobrze jest dodać składnik o wyrazistym smaku, taki jak na przykład musztarda.
Jajka zwykle przygotowujemy na śniadanie, choć nierzadko można spotkać się również z podawaniem ich na obiad czy kolację. Jeśli chcesz, aby zachowały swoje cenne właściwości i dobrze się wchłaniały, nie należy dodawać do nich kilku produktów. Mowa, chociażby o żółtym serze czy majonezie, czyli bardzo popularnych dodatkach do jajek. Jajka wypełnione są praktycznie wszystkimi potrzebnymi do funkcjonowania wartościami odżywczymi, jakich organizm człowieka wymaga. Nic więc dziwnego, że ludzie na całym świecie opracowali tysiące przepisów, aby zrobić je w smaczny sposób. Niestety niektóre z nich, jak chociażby sadzone jajka z kartoflami, nie powinny być wybierane, a przynajmniej niezbyt często. Wszystko przez to, że takie połączenie negatywnie wpływa na wchłanianie wartości odżywczych z obu produktów, a także znacznie spowalnia proces trawienia i metabolizmu.
Szuba jest klasycznym śledziowym rarytasem, który skradł już serca wielu smakoszy. Tym razem proponujemy wam przygotowanie urozmaiconej wersja tej słynnej sałatki. Zamiast marchewki używamy w niej buraków i ziemniaków, czyli sezonowych warzyw zimowych. Jest równie pysznie. Skusicie się? Podpowiadaliśmy wam już jak odróżnić matiasy od innych śledzi i jaki olej będzie najlepszy do przygotowania tej ryby w marynacie. Tym razem zdradzamy przepis na wyjątkowo pyszne i efektowne śledzie pod pierzynką. Dodatek buraczków i ziemniaków wspaniale podkreśla smak rybnego mięsa.
Biszkopt orzechowy siostry Anastazji jest prostym przepisem na puszysty spód do ciasta. Spód jest delikatny, dobrze wyrośnięty i mocno orzechowy, doskonale sprawdzi się również do przekładania pysznymi kremami. Poznaj przepis na biszkopt orzechowy siostry Anastazji, idealny do ciast.Korzenny, zimowy biszkopt z miodem i orzechami włoskimi jest prostym i szybkim wypiekiem, dzięki któremu stworzysz wiele wyjątkowych ciast, np. miodownik. Biszkopt jest dobrze wyrośnięty, dlatego też możesz go przekroić i przełożyć dżemami, kremem śmietanowym lub czekoladowym, oprószyć migdałami i podać jako pyszne ciasto do kawy lub herbaty. Pamiętaj, że biszkopt jest ciastem, które wymaga odpowiedniego przygotowania i studzenia, w przeciwnym razie nie urośnie, pojawi się zakalec lub opadnie zaraz po upieczeniu. Biszkopt studź w piekarniku z lekko uchylonymi drzwiami. Nagła różnica temperatur spowoduje, że biszkopt opadnie i zacznie pękać.Przygotuj równie smaczny biszkopt kawowy, który przełożysz ulubionym kremem i stworzysz wyśmienite ciasta.
Kanie to duże, sezonowe grzyby, które w chrupiącej, złocistej panierce smakują rewelacyjnie i są pysznym zamiennikiem tradycyjnych kotletów. Przygotujesz je na kolację, lunch lub nawet obiad z ulubionymi dodatkami. Jak oczyścić kanie przed smażeniem? Jak długo smażyć kanie?Kanie to smaczne grzyby, które możemy zbierać od lipca do października. Jeśli jednak nie jesteś zapalonym grzybiarzem i nie masz doświadczenia w zbieraniu kani i innych grzybów, lepiej kupić je w sprawdzonym miejscu. Kanie przypominają bowiem muchomory sromotnikowe, które stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.Kapelusze kani uchodzą za prawdziwy przysmak. Duże kawałki grzybów obtoczone w mące, jajku i bułce tartej, następnie podsmażone na oleju, są świetną alternatywą dla tradycyjnych kotletów mięsnych. Są równie smaczne i bardzo pożywne. Przed smażeniem dokładnie oczyść grzyby. Kapelusze kani posiadają blaszki, dlatego też do czyszczenia wykorzystaj cienki pędzelek, aby dobrze wybrać ziarenka ziemi i piasku, które mogą znajdować się między płatami grzyba.Kanie smażone podaj z grzankami lub aromatycznym sosem cebulowym, który doskonale łączy się z ich smakiem.
Biszkopt powinien wyjść lekki i puszysty. Tylko taki będzie dobrą bazą do przygotowania tortu. Jego zrobienie nie będzie trudne, jeśli zadbamy o odpowiednie składniki. Oryginalny przepis wykorzystuje tylko 3 produkty — mąkę, jaja i cukier. Sprawdźcie jak przemienić je w to klasyczne ciasto. Podpowiadaliśmy wam już co zrobić, aby biszkopt nie opadał i zdradzaliśmy przepis na pyszny tort migdałowo-czekoladowy z dodatkiem malin przygotowywany na bazie tego prostego ciasta. Tym razem przedstawiamy wam sposób na idealnie puszysty i lekki biszkopt, który zachwyci najbardziej wybrednych.
Jajka sadzone w papryce to rewelacyjna propozycja na lekkie i pożywne śniadanie, które doda Ci energii na cały poranek. Jajka w papryce prezentują się wyśmienicie i są pyszną alternatywą dla tradycyjnej jajecznicy. Sprawdź, jak przygotować jajka sadzone w papryce, idealne na śniadanie. Znudziły Ci się tradycyjnie sadzone jajka lub klasyczna jajecznica na śniadanie? Wprowadź do swojej kuchni świeży akcent i przygotuj jajka sadzone w papryce ze szczypiorkiem, które smakują genialnie i wyglądają tak ładnie, że oprócz energii, otrzymasz również sporą dawkę pozytywnych emocji. Brzmi jak dobry plan z rana, prawda? Do jajek sadzonych w papryce przygotuj grzanki, świeżą bagietkę, tosty francuskie lub tosty z szynką i serem. Każdy dodatek będzie smakował rewelacyjnie, a Ty stworzysz śniadanie jak z restauracji. Jajka w papryce możesz również usadzić na obiad, jako dodatek do ziemniaków i kefiru, aby urozmaicić całe danie. Jeśli szukasz pomysłu na wyjątkowe śniadanie z jajkami- tu poznasz przepis na szakszukę, czyli tradycyjne danie krajów Bliskiego Wschodu na bazie jajek, pomidorów i orientalnych przypraw.
Jakie powinny być kotlety mielone? Chrupiące z wierzchu, soczyste w środku i po prostu smaczne. Dziś przypomnimy wam znany od pokoleń trick, dzięki któremu kotlety mielone zawsze wychodzą soczyste. Na smak kotletów wpływ ma też tłuszcz, na którym je smażycie. Kotlety mielone w każdym domu znajdują się na liście ulubionych dań obiadowych. Nic dziwnego, łatwo i szybko się je przyrządza i są bardzo smaczne. Na dodatek lubią je wszystkie pokolenia, bo kotlety te stanowią połączenie tradycji i nowoczesności. Tradycji, bo są znane od wielu lat, nowoczesności, bo od kiedy bez problemu można kupić mielone mięso, stały się ulubionym daniem ludzi zabieganych.Smaczne kotlety mielone powinny być soczyste. Tę właściwość gwarantuje im znany od pokoleń trick, a mianowicie dodatek bułki namoczonej w mleku. Niektórzy uważają ją za wypełniacz, ale kotlety bez dodatku bułki są po prostu niesmaczne. Mięso jest zbyt zwarte i suche, a kotlety twarde i mało soczyste. Tajemnicą naszych babć było też to, że smażyły kotlety mielone na smalcu. Tłuszcz zwierzęcy bowiem lepiej pasuje smakowo do mięsa.
Jeśli chcecie zrobić na obiad coś nieoczywistego i smacznego, mamy dla was dobry pomysł. Przygotujcie kluski śląskie z dynią. Ich słoneczny kolor rozjaśni ten ponury dzień, a smak klusek będzie po prostu zniewalający. Koniecznie przetestujcie naszą recepturę i zaskoczcie domowników.Dynia jest warzywem zdrowym i smacznym, choć wciąż dość mało popularnym na naszych stołach. Zwykle gotujemy z niej zupę, czasem też pieczemy ją z nadzieniem lub tylko ziołami. Jednak bardzo prosto można zrobić z niej purée, które będzie świetnym dodatkiem do wszelkiego rodzaju ciast. Również tych na kluski.
Sanepid często przedstawia ogłoszenia publiczne dotyczące produktów spożywczych, które nie nadają się do spożycia. Tym razem na oficjalnej stronie instytucji umieszczono kilka ostrzeżeń, dotyczących, chociażby kaszy gryczanej czy jajek. Klienci najpopularniejszych sklepów muszą być ostrożni - spożycie któregoś z poniższych produktów może być niebezpieczne. Sanepid bez przerwy nadzoruje rynek sklepów spożywczych, aby skutecznie wykrywać nieścisłości mogące zaszkodzić Polakom. Niedawno na swojej oficjalnej stronie Główny Inspektorat Sanitarny wstawił aż cztery ostrzeżenia o popularnych produktach, które każdy z nas mógł kupić.
Rozpoznanie świeżości jajek na pierwszy rzut oka nie jest zadaniem prostym - skorupka wszystko dobrze ukrywa. Na szczęście istnieje łatwy sposób, aby bez rozbijania skorupki przekonać się, czy jajko nadaje się do spożycia. Wystarczy włożyć je do wysokiego naczynia z wodą i obserwować czy zostaje na dnie. Jeśli tak, możesz bez przeszkód je zjeść. Jajka stanowią ogromną część naszej diety. Jako doskonałe źródło praktycznie wszystkich wartości odżywczych, których człowiek potrzebuje do funkcjonowania, jada się je praktycznie cały czas. Dlatego tak ważna jest znajomość metod na sprawdzenie ich świeżości. Dzięki nim można uchronić się przed przykrą niespodzianką rozbijania zepsutego jajka. Wtedy natychmiast po rozbiciu skorupki unosi się zapach zepsutego jajka, którego nie można z niczym pomylić.
Paluszki do barszczu siostry Anastazji to pyszna alternatywa dla ziemniaków, uszek i bułeczek z farszem. Paluchy drożdżowe są łatwe w przygotowaniu, wyrośnięte i smaczne. Dodaj do nich kminek i sól morską, a barszcz już zawsze będziesz podawał z paluchami. Poznaj przepis na wyśmienite paluchy do barszcz siostry Anastazji.Ciasto drożdżowe- delikatne, puszyste, wyrośnięte i smaczne ciasto, z którego przygotujesz wiele smacznych potraw. Paluchy z ciasta drożdżowego to pomysł na świetny dodatek do czerwonego barszczu, sałatek i jako przekąska dla całej rodziny, a najlepiej smakują z kminkiem i solą morską.Pamiętaj, aby jajko i masło było w temperaturze pokojowej. Masło musi być twarde, ale już nie zimne. Mleko przed wyrabianiem ciasta delikatnie podgrzej, aby było letnie, dzięki czemu drożdże szybciej się ruszą. Jeśli dodasz zimne składniki do ciasta, zabijesz drożdże, a ciasto nie urośnie i powstanie zakalec.Przygotuj również paluchy a'la pizza dla całej rodziny- tu poznasz przepis na paluszki pizzowe z serem, idealne na przekąskę. Świetnie smakują z sosami i dipami.
Jeśli szukasz pomysłu na szybki i smaczny obiad, sięgnij po filet z kurczaka. Z niego przygotujesz na przykład kotlety z piersi kurczaka. Podobne nieco do schabowych, ale bardziej delikatne i soczyste. Będą doskonałe z ziemniakami lub ryżem oraz z dużą porcją surówki. Filet z piersi kurczaka lubią ci, co dbają o linię i ci, co nie chcą marnować czasu na gotowanie. Pierś kurczaka jest delikatną i bardzo chudą częścią mięsa i można ją przygotować na wiele sposobów. Doskonale nadaje się do pieczenia i zapiekania, a także do gotowania na parze. Najszybciej jednak zrobisz z niej danie z patelni. Na przykład takie jak chrupiące kotlety.