Podczas przyrządzania ważne jest, żeby je dobrze przyprawić. Soli i pieprzu nie trzeba żałować. Po przygotowaniu można podawać z surówkami, sosami, boczkową okrasą (lub „karolową”, czyli na bogato) albo warzywną (natka pietruszki, szczypiorek).
Placki ziemniaczane w zupełnie nowej odsłonie prezentują się nad wyraz okazale i jeszcze lepiej smakują. Puszyste placki nie są jednak przygotowane z tartych ziemniaków, lecz wcześniej ugotowanych. Dzięki temu w łatwy sposób nie tylko sporządzisz pyszne placki, lecz również wykorzystasz resztki z wcześniejszego obiadu. Placki ziemniaczane z ugotowanych ziemniaków zachwycają puszystością dzięki dodaniu do nich drożdży. Te fermentując, napełniają ciasto bąbelkami gazu wspaniale je napowietrzając, nadając plackom dużą objętość. Placki z ugotowanych ziemniaków mają delikatną teksturę, co pozwala wnieść ciekawy powiew świeżości do klasycznej polskiej sztuki kulinarnej. Poniższą propozycję można jeść zarówno na słodko, jak i na słono.
Placki ziemniaczane są oczywiście klasyką, lecz właśnie pojawił się dla nich bardzo silny konkurent. Mowa o plackach przygotowywanych z pora, które dzięki dodatkowi papryczki chili są lekko pikantne. Możliwe, że próbując poniższych placków, już nigdy nie wrócisz do jedzenia ziemniaczanej wersji. Placki z pora są banalne w sporządzeniu, a także potrzeba do nich jedynie podstawowych składników, które każdy ma w domu na co dzień. To z kolei oznacza, że można ugotować je niskim kosztem. Niektórym ludziom nawet niewielka ilość papryczki chili jest nie do przeskoczenia. W takiej sytuacji podaj placuszki z kilkoma łyżkami kwaśnej śmietany, która świetnie łagodzi ostrość papryczek.
Zastanawiacie się, co zrobić, żeby placki ziemniaczane nie ściemniały? Zdradzamy najlepsze i niezawodne patenty na uniknięcie tego nieapetycznego problemu. Tak naprawdę wystarczy dodać do masy trochę mąki ziemniaczanej. Ten niepozorny dodatek sprawi, że placki nie ściemnieją po usmażeniu. Poznajcie też inne sprawdzone rozwiązania.Idealne placki ziemniaczane powinny być jasne, chrupiące z wierzchu i miękkie w środku. Niestety nie zawsze uda się osiągnąć taki efekt. Czasami wyjdą płaskie i miękkie, a na dodatek ich kolor wcale nie będzie zachęcał do jedzenia. A wiecie, w jaki sposób zapobiec ciemnieniu ciasta ziemniaczanego i samych placków? Oto kilka sprawdzonych tricków.
Znudziły wam się placki ziemniaczane? Podajcie je z warzywami i serem, zapiekając je w piekarniku. Takie małe pizze będą naprawdę smaczne i z pewnością odmienią dobrze znane wam danie. Placki ziemniaczane przygotować można na wiele sposobów. Nawet najprostszy przepis jednak zawiedzie, jeśli wybierzemy nieodpowiednie ziemniaki. Przygotujcie je z naszej nowej receptury i podpieczcie niczym pizzę, a wasz obiad będzie niezapomniany.
Po placki ziemniaczane sięgamy dość często. Warto od czasu do czasu spróbować nieco innej wersji klasyki. Zastępując jajko i mąkę łyżką śmietany, uzyskamy delikatną masę, która po usmażeniu będzie niezwykle chrupiąca. Sprawdźcie je już dziś. Placki ziemniaczane przygotowywaliśmy już w wielu smacznych wariantach. Z pewnością próbowaliście już specjału z serem i pieczarkami lub z kiełbasą. Tym razem do podstawowego przepisu podejdziemy dość niestandardowo. Dwa popularne składniki, czyli mąkę oraz jajko, zastąpimy jednym — śmietaną. Nabiał doskonale zespoi warzywo, a jednocześnie nada plackom niepowtarzalnego smaku. Koniecznie przetestujcie tę recepturę.
Placki ziemniaczane są wyjątkowo smacznym daniem kuchni polskiej, z którego wielu z nas rezygnuje ze względu na dużą zawartość tłuszczu. Tymczasem smakołyk ten bardzo prosto można przyrządzić bez smażenia w głębokim oleju. Sprawdźcie koniecznie. Placki ziemniaczane kojarzą nam się z potrawą smażoną w głębokim tłuszczu. Nie musi tak jednak być. Jeżeli tylko dysponujemy odpowiednią patelnią, smażenie bez dodatku oleju czy oliwy będzie możliwe. Pominięcie tłuszczu wcale nie będzie wiązało się z przyrządzeniem niesmacznych placków. Często jest tak, że to właśnie nadmierna jego ilość sprawia, że rarytas jest ciężkostrawny, a jego jedzenie do najprzyjemniejszych nie należy. Smażenie na suchej patelni rozwiązuje ten problem.
Placki ziemniaczane dla wielu są wspomnieniem z dzieciństwa, lecz niektórzy nieprzerwanie cieszą się ich smakiem. Anna Lewandowska swoje doprawione szczyptą kurkumy placki podaje z aromatycznym sosem pieczarkowym na bazie mleczka kokosowego. Taki posiłek nie tylko pysznie smakuje, lecz jest również wyjątkowo zdrowy. Placki ziemniaczane to szybki sposób na sycący i pożywny obiad, który przy okazji można przygotować za naprawdę małe pieniądze. Najlepiej smakują zaraz po usmażeniu, dlatego nie warto robić ich zbyt dużo. Anna Lewandowska placki polewa sosem z pieczarek, ugotowanym na bazie mleczka kokosowego. Doprawia go mnóstwem świeżego szczypiorku, który dzięki dużej zawartości witaminy C, korzystnie wpływa na zdrowie.
Placki ziemniaczane często stają się naszym awaryjnym obiadem. Dlatego dziś powiemy wam, jak zrobić nieziemsko wyrośnięte, sycące placki ziemniaczane z dodatkiem kaszy manny. Będą jeszcze bardziej pożywne i z powodzeniem zastąpią treściwe danie obiadowe. Do przygotowania placków ziemniaczanych wystarczą ziemniaki, jajko i trochę mąki. Niektórzy dodają też do nich cebulę. Jednak warto wzbogacić je także w inne składniki, dzięki którym podniesie się wartość odżywcza tego dania. My do ciasta na placki ziemniaczane dodamy dziś kaszę mannę, a także trochę boczku i żółtego sera. Składniki te wpłyną oczywiście nie tylko na pożywność tego dania, ale też na jego smak i konsystencję. Jeśli chcecie, tak przygotowane placki możecie zaserwować z sadzonym jajkiem.
Placki ziemniaczane z sosem musztardowym to pomysł na pożywny obiad dla całej rodziny. Chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku, podane z domowym, aromatycznym sosem czosnkowym to prawdziwa uczta dla każdego smakosza. Poznaj przepis na placki ziemniaczane z sosem musztardowym.Placki ziemniaczane dopraw suszonym majerankiem i świeżym koperkiem, będą genialne w smaku. Placki podaj z domowym sosem musztardowym, który urozmaica smak smażonych ziemniaków. Sos przygotuj wcześniej, żeby składniki dobrze się połączyły, a sam sos odpowiednio schłodził.Do placków wykorzystaj ziemniaki zeszłoroczne lub mączne odmiany, jak Irys, Orlik, Sante. Ziemniaki te zawierają dużo skrobi, a mało wody, dzięki czemu placki będą miały idealną konsystencję i nie rozwarstwią się podczas smażenia. Plusem jest również mała ilość mąki, czyli zmniejszona kaloryczność potrawy.Jeśli szukasz pomysłu na obiad- tu poznasz przepis na wyśmienite placki ziemniaczane z twarogiem, są przepyszne.
Placki ziemniaczane lubi wielu smakoszy. Najsmaczniejsze są wtedy, gdy ich wnętrze jest delikatne i puszyste, a wierzch pozostaje chrupiący. Dodatek sody oczyszczonej pozwoli przygotować właśnie taki specjał. Spróbujcie koniecznie. Podpowiadaliśmy wam już nie raz jak przygotować smaczne placki ziemniaczane. Proponowaliśmy m.in. dodanie do nich pieczarek i sera, a także zdradzaliśmy, jak przyrządzić masę nie ścierając ziemniaków. Tym razem mamy dla was patent, który sprawi, że wasze placki będą pysznie chrupiące z wierzchu i cudownie miękkie w środku. Skusicie się?
Placki ziemniaczane mają duże grono wielbicieli. Wszyscy lubią je jeść, gorzej jest z ich przygotowaniem. Tarcie ziemniaków nie należy bowiem do przyjemności. Mamy jednak dla was dobre rozwiązanie, dzięki któremu placki przygotujesz w mgnieniu oka. Sprawdź, jak zrobić ekspresowe placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków.Klasycznym narzędziem pomocnym przy robieniu placków ziemniaczanych jest tarka. Niektórzy uważają, że powinna mieć małe otwory, inni wolą ścierać ziemniaki na większych oczkach, bo wtedy są bardziej chrupiące. Jednak przy robieniu tych placków warto skorzystać z pomocy domowych urządzeń. Możecie rozdrobnić ziemniaki, używając np. kuchennego robota, malaksera czy blendera. Wystarczy tylko obrać ziemniaki, pokroić je na kawałki i błyskawicznie rozdrobnić.
Placki ziemniaczane bezglutenowe z natką pietruszki i śmietaną, to pomysł na pyszny, lekki obiad dla całej rodziny. Placki ziemniaczane z mąki kukurydzianej są równie smaczne, co tradycyjne, a nie zawierają glutenu. Poznaj przepis na wyśmienite, chrupiące placki ziemniaczane bezglutenowe.Mąka kukurydziana jest mąką bezglutenową produkowaną z kukurydzy, dzięki czemu ma piękny złoty kolor. Mąka jest zupełnie neutralna w smaku, możesz wykorzystać ją więc do pieczenia ciast, jak i dań głównych, wytrawnych, w tym właśnie placków. Mąka jest lekka i przede wszystkim bezpieczna dla osób z alergią pokarmową i celiakią. Placki ziemniaczane z mąki kukurydzianej są chrupiące i miękkie jednocześnie, są przepyszne. Dodatek śmietany i koperku dodatkowo je spulchnia w środku i nadaje oryginalnego smaku. Placki ziemniaczane podaj z gęstym jogurtem lub śmietaną, tak podane błyskawicznie znikają z talerzy.Placki zrób z zeszłorocznych ziemniaków, ponieważ zawierają sporą ilość skrobi, a mało wody. Takie ziemniaki łatwo odsączysz po starciu ich na tarce, a podczas smażenia placki nie rozwarstwią się, będą chrupiące z zewnątrz i miękkie w środku. Do placków z młodych ziemniaków trzeba dodać dużą większą ilość mąki. Jeśli szukasz pomysłu na bezglutenowy obiad- tu poznasz przepis na pizzę bezglutenową, jest wyśmienita.
Placki ziemniaczane są rarytasem, po który od czasu do czasu sięga większość z nas. Warto je urozmaicić, dodając do masy pieczarki i ser żółty. Składniki te idealnie pasują do ziemniaków i sprawiają, że usmażone placki stają się niezwykle aromatyczne. Spróbujcie, a już nigdy ich nie pominiecie. Zdradzaliśmy wam już patent na puszyste placki ziemniaczane z kiełbasą. Podpowiadaliśmy też co zrobić, by masa ziemniaczana nie ściemniała przed smażeniem. Tym razem na tapet bierzemy recepturę z dodatkiem pieczarek i sera. Pysznie ciągnące się nadzienie z duszonymi grzybami skradnie serce niejednego smakosza.
Placki ziemniaczane z twarogiem to pomysł na pyszny obiad dla dużych i małych. Placki ziemniaczane z farszem z twarogu i cebulki rozpływają się w ustach, są lekkie, świeże i bardzo puszyste. Poznaj przepis na placki ziemniaczane z twarogiem.Szukasz pomysłu na obiad lub podwieczorek dla swoich najbliższych? Przygotuj im wyśmienite placuszki ziemniaczane z twarogowym farszem, są świetną alternatywą dla tradycyjnych placków, są lżejsze, bardziej puszyste i smakują nawet największym niejadkom.Placki z twarogiem przygotujesz błyskawicznie, sprawdzą się więc w nawet najbardziej zabiegany dzień. Placuszki podaję z jogurtem naturalnym lub śmietaną, idealnie pasują do całego dania i zawsze błyskawicznie znikają z talerzy.Placki zawszę robię z zeszłorocznych ziemniaków, ponieważ mają o wiele mniej wody, niż młode ziemniaki. Do placków świetnie sprawdzą się również odmiany mączne, jak Irys, Orlik, które mają dużo skrobi. Odmiany te są idealne do klusek śląskich, kopytek i pyz z mięsem.Jeśli szukasz pomysłu na lekkie placki ziemniaczane- tu poznasz przepis na wyśmienite placki ze szpinakiem od Ani Stalmach, rozpływają się w ustach.
Jeśli często smażycie placki ziemniaczane, pewnie nie raz wyszły wam płaskie i mało chrupiące. Z pewnością nie o taki efekt wam chodziło. A wiecie, jak zrobić puszyste placki ziemniaczane? Wystarczy dodać do nich wyjątkową mieszankę. Dzięki niej wyjdą puchate jak nigdy.Idealne placki ziemniaczane mają wilgotne, miękkie wnętrze i chrupiącą skórkę. Choć receptura na te placki nie jest zbyt skomplikowana, to jednak nie za każdym razem udaje się uzyskać pożądany efekt. Jeśli więc chcecie mieć pewność, że tym razem wasze placki będą udane, dodajcie do nich drożdżowy rozczyn.
Placki ziemniaczane z mięsem mielonym, serem i pomidorami to pomysł na tradycyjne placki w zupełnie nowej odsłonie. Tak przygotowane placki są pyszne, aromatyczne i pożywne i każdy zje je ze smakiem. Poznaj przepis na placki ziemniaczane z mięsem mielonym, są idealne na obiad.Wszyscy znamy i lubimy kultowe placki z tartych ziemniaków. Głównie jemy je jednak z kwaśną śmietaną, cukrem lub gulaszem węgierskim. Placki ziemniaczane przygotujesz na wiele sposobów, a jednym z ciekawszych są właśnie placki z mięsem mielonym.Placki zrób tradycyjnie, z jajkiem, cebulką, majerankiem. Do placków najlepsze będą ziemniaki zeszłoroczne i mączne, ponieważ zawierają mało wody i dzięki temu wystarczy dodać jedynie łyżkę- dwie mąki, nie więcej. Masa ziemniaczana będzie miała idealną konsystencję, a po usmażeniu będą placki miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz.Mięso mielone podsmaż z cebulką, pomidorami, papryką mieloną i ziołami prowansalskimi. Tak przygotowana wieprzowina jest bardzo smaczna i delikatna, danie oprósz startym serem żółtym, może być zwykła gouda, a jeśli lubisz bardziej wyraźny smak, zamień ją na cheddar lub parmezan.Przygotuj również placki litewskie, czyli grube placki z farszem z mięsa mielonego, są puszyste i pyszne.
Placki ziemniaczane są klasyką naszej rodzimej kuchni. Niestety, czasami chłoną one ogromną ilość tłuszczu. Jeśli rezygnujesz z jedzenia z uwagi na ten mankament, mamy świetne wieści. Unikniesz nadmiaru tłuszczu, jeśli usmażysz placki ziemniaczane na bardzo rozgrzanym oleju. Wielu smakoszy o tym zapomina. Inną metodą może być wlanie odrobiny mocnego alkoholu do ciasta, który także ogranicza chłonność placków. Placki ziemniaczane charakteryzują się wspaniałą chrupkością oraz pysznym smakiem właśnie dlatego, że smaży się je na oleju. Nie trzeba jednak męczyć się i jeść placki, które dosłownie ociekają tłuszczem - wystarczy skorzystać z poniższych porad. Podstawą jest smażenie na dobrze rozgrzanym tłuszczu, gdyż szybkie przyrumienienie placków z zewnątrz, uchroni je przed wciągnięciem oleju do środka. Do samego ciasta warto z kolei wlać nieco spirytusu tak jak do pączków. Alkohol wyparuje w czasie gotowania, więc nie trzeba się go obawiać, a zadziała niczym bariera wobec tłuszczu.
Placki ziemniaczane z jabłkami i cukrem wanilinowym to pomysł na pyszny, słodki obiad dla dużych i małych. Placuszki są puszyste, lekkie i bardzo pożywne, posmakują wszystkim łasuchom. Poznaj prosty przepis na placki ziemniaczane na słodko.Placki ziemniaczane przygotuj z ziemniaków zeszłorocznych, mają więcej skrobi i znacznie mniej wody niż ziemniaki młode, dzięki czemu placki są zwarte i nie rozpadają się podczas smażenia. Do placków świetnie sprawdzą się również ziemniaki mączne, jak Orlik, Sante, z których zrobisz również pyszne kopytka i kluski śląskie.Starte jabłka skrop solidnie sokiem z cytryny, sok nada owocom świeżości i sprawi, że jabłka szybko nie zżółkną. Placuszki z cukrem wanilinowym i jabłkami podaj z cukrem pudrem. Tak przygotowane danie wychodzi za każdym razem i błyskawicznie znika z talerzy.Jeśli szukasz pomysłu na równie pyszny obiad na słodko- tu poznasz przepis na obłędne placki twarogowe z jabłkiem i cynamonem.
Placki ziemniaczane znane są w wielu zakątkach świata, lecz mało gdzie kocha się je tak bardzo, jak w Polsce. Żeby placki nie były gumowate, lecz chrupiące, do ciasta warto nie wsypywać za dużo mąki. Po usmażeniu nie należy ich również przykrywać, aby nie zmiękły od pary wodnej. Pamiętając o tych radach, placki za każdym razem wyjdą idealnie. Placki ziemniaczane to częsty wybór osób, które nie chcą długo gotować, a przy okazji mają ochotę na smaczne i pożywne danie. Placki przygotowuje się bowiem w kilka chwil oraz sycą na długie godziny. Niektórzy mają problem z miękkimi i gumowatymi plackami, które za nic nie mogą stać się chrupiące, nawet po dłuższym smażeniu. Na szczęście znamy sposób, aby łatwo poradzić sobie z tym mankamentem.
Po obrobieniu kapusty do gołąbków lub innych dań z jej udziałem zwykle pozostaje nam niewykorzystany głąb. Twardy środek warzywa nie jest mimo wszystko wart wyrzucenia - zawiera w sobie bowiem mnóstwo wartości odżywczych. Jednym z najlepszych sposobów na użycie go w kuchni, jest starcie go i zrobienie z niego placków. Kapuściany głąb jest niedocenioną częścią kapusty, która przez wielu ludzi jest najbardziej znienawidzona. Nie zaleca się jednak utylizacji głąba, ponieważ jest całkowicie jadalny i zdrowy. Aby twardy fragment kapusty stał się smaczny, należy zetrzeć go na tarce, wymieszać z ciastem i usmażyć w formie placków na tłuszczu. Chrupiące placki mają obłędny smak, które w połączeniu z ulubionym sosem, tworzą coś, czemu trudno odmówić.
Placki ziemniaczane są pysznym i niezwykle popularnym daniem. Najlepiej smakują wtedy, gdy są chrupiące i złociste. Dodając do ziemniaków trochę startej marchewki, uchronicie masę przed ściemnieniem przez długi czas. Usmażone z niej placki będą miały piękny rumiany kolor. Wiele jest smacznych receptur na placki ziemniaczane. Podpowiadaliśmy wam już jak zrobić puszystą wersję z dodatkiem drożdży oraz jak przyrządzić je po góralsku, a to nie jedyne opcje. Do ziemniaków można jeszcze dodać inne warzywa np. marchewkę. Jeśli nie próbowaliście łączyć ich dotychczas z marchewką, koniecznie musicie spróbować. Pomarańczowe warzywo doda plackom ziemniaczanym lekko słodkiego smaku, a zawarty w niej cukier sprawi, że będą miały przyjemną chrupiąca skórkę. Sok z tego warzywa uchroni też masę przed ciemnieniem. Same zalety.
Placki ziemniaczane mają wielu amatorów. Przygotowane według przepisu Magdy Gessler wyjdą chrupiące i wyjątkowo puszyste. Sekretem ich smaku i tekstury jest dodatek śmietany i czosnku. Tak wyrazistych i pełnych charakteru placków jeszcze nie jedliście. Koniecznie spróbujcie. Magda Gessler słynie ze skutecznych patentów na pyszne dania kuchni polskiej. Wystarczy wspomnieć jej doskonały przepis na sernik krakowski czy niezawodne wskazówki dotyczące przyrządzania kotletów mielonych. Placki ziemniaczane przygotowane według jej sprawdzonej receptury równie pozytywnie was zaskoczą.
Placki ziemniaczane potrafią być pyszne, jednak nie zawsze są w 100 procentach udane. Sprawdź, co zrobić, żeby placki ziemniaczane wyszły idealnie chrupiące. Wystarczy jedna, prosta sztuczka, dzięki której już nigdy nie wyjdą twarde i niesmaczne. Idealne placki ziemniaczane powinny być chrupiące z wierzchu oraz miękkie i wilgotne w środku. Takie placki zjadamy z wielką przyjemnością, np. w towarzystwie śmietany i cukru czy pikantnego sosu.
Placki ziemniaczane z cebulą, boczkiem i bez dodatku mąki to prawdziwy hit kulinarny. Puszyste, chrupiące placki podane ze śmietaną i szczypiorkiem to pomysł na pyszny i prosty obiad lub kolację. Zaskocz biskich i przygotuj placki w nowej odsłonie, czyli placki ziemniaczane z cebulą i bez mąki.Placki ziemniaczane z dodatkiem płatków owsianych są miękkie, puszyste, ale mają również chrupiącą, złocistą skórkę. Płatki są zdrową alternatywą mąki pszennej i doskonale zagęszczają masę ziemniaczaną. Do placków zawsze wybieram płatki błyskawiczne, są mocno zmielone, dzięki czemu lepiej przywierają do reszty składników.Do placków ziemniaczanych wykorzystuję ziemniaki zeszłoroczne lub ziemniaki mączne, np. Sante, Orlik, Irysy. Odmiany te, podobnie to starych ziemniaków, mają dużo skrobi, a mało wody. Placki są więc zwarte i nie rozpadają się podczas smażenia.Placki z cebulą i boczkiem podaję z posiekanym szczypiorkiem i kwaśną śmietaną 18%, to najprostsze i moim zdaniem najsmaczniejsze połączenie. Jeśli masz ochotę na placki z sosem- tu poznasz przepis na placki po węgiersku z mięsno- paprykowym gulaszem, są równie pyszne i wychodzą za każdym razem.
Chrupiące, smaczne a przy tym lekkie placki ziemniaczane? To możliwe. Wystarczy odpowiednie smażenie, a rarytas będzie zdrowy. Zaopatrzcie się w dobrą patelnię i wypróbujcie nasz nowy przepis. Zaskoczy was delikatność tych placków.Placki ziemniaczane uważane są za danie tłuste i przez to niebezpieczne dla zdrowia. Wiele osób, chcąc schudnąć, unika ich. Tymczasem stosując odpowiednie patenty, m.in. smażąc bez tłuszczu, nasze placki będą lekkie. Bez obaw — pozostaną przy tym tak smaczne, jak tradycyjne, smażone na oliwie.
Placki ziemniaczane ceni wielu smakoszy. Najczęściej przygotowuje się je ze świeżych ziemniaków, których ścieranie bywa mozolne. Przedwojenny przepis wykorzystuje już ugotowane ziemniaki, których rozdrobnienie nie jest już aż tak czasochłonne. Sprawdźcie ten pomysł koniecznie. Podpowiadaliśmy wam już wiele sposobów na przyrządzenie placków ziemniaczanych m.in. recepturę z dodatkiem śmietany czy drożdży. Tym razem prezentujemy wam przepis, który pomoże wam wykorzystać pozostałe po obiedzie ziemniaki w bardzo satysfakcjonujący sposób. Wystarczy chwila, by zamienić je w popularny rarytas.
Pieczone placki ziemniaczane to chrupiąca i pyszna alternatywa dla tradycyjnych placków smażonych na oleju. Pieczone placki są mniej kaloryczne, lekkostrawne, a smakują identycznie. Poznaj przepis na pieczone placki ziemniaczane z chrupiącą skórką.Lubisz placki ziemniaczane, ale nie jesz ich za często, ponieważ są tłuste i ciężkie? Placki pieczone w piekarniku nie zawierają grama tłuszczu, są idealnie chrupiące i możesz jeść je bez wyrzutów sumienia. Placki przygotuj z ziemniaków zeszłorocznych lub odmian mącznych, które zawierają sporą ilość skrobi, dzięki czemu masa na placki jest zwarta i dodasz do niej małą ilość mąki pszennej. Odmiany ziemniaków mącznych, czyli typu B lub C równie dobrze sprawdzą się do przygotowania klusek śląskich i kopytek.Placki ziemniaczane pieczone doskonale smakują zarówno na słodko z cukrem, jak i wytrawnie, podane z kwaśną śmietaną lub jogurtem greckim i szczypiorkiem. Do placków możesz również przygotować sos pieczarkowy lub mięsny sos węgierski. Każda wersja dania jest wyśmienita i błyskawicznie znika z talerzy.