Co dziś na obiad? A może najszybsze placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków? Zamiast trzeć ziemniaki na tarce, można je rozdrobnić w blenderze. Prościej nie da się ich przygotować. Gwarantujemy, że placki będą złociste, chrupiące i smaczne, czyli dokładnie takie, jak lubicie. Placki ziemniaczane są jednym z tych specjałów, który przygotowujemy, gdy nie mamy lepszego pomysłu na obiad. Nie można im odmówić smaku, co innego, jeśli chodzi o pracochłonność. Niby robi się je z prostych składników, jednak wcześniej trzeba je zetrzeć. A na to nie każdy ma ochotę. Na szczęście do rozdrabniania ziemniaków wcale nie trzeba używać tarki. Można je zetrzeć przy pomocy robota kuchennego lub rozdrobnić blenderem. I dziś właśnie wykorzystamy ten drugi sposób.
Tarka, której używacie w kuchni, nie jest już tak ostra, jak kiedyś? Zamiast kupować nowy sprzęt, wykorzystajcie papier ścierny. Z jego pomocą sprawicie, że urządzenie znowu stanie się funkcjonalne. Zdradzamy szczegóły przeprowadzenia domowej renowacji. Tarka kuchenna często przydaje się w kuchni. Używamy jej, gdy przyrządzamy placki ziemniaczane, zupę ogórkową czy zapiekanki z serem. Zależy nam zatem, by korzystanie z niej było jak najbardziej wygodne. Gdy tarka się stępi, pomocny będzie papier ścierny. Koniecznie wypróbujcie nasz prosty patent — zaoszczędzicie sporo pieniędzy.
Jeśli szukacie smakowej odmiany, przetestujcie smaczne i łatwe placki z cukinii. Dzięki nim zapomnisz o pospolitych plackach ziemniaczanych. Nasza potrawa jest mniej kaloryczna i niezwykle pyszna. Możesz ją podać z sosem czosnkowym albo jako dodatek do obiadu. Placki są zwykle potrawą awaryjną. Robi się je, gdy zabraknie chleba lub gdy nie ma lepszego pomysłu na obiad czy kolację. Jednak placki warzywne naprawdę potrafią smakować. Gdy przygotujesz je raz według naszego przepisu, z pewnością będziesz je robić częściej. I wcale nie jako potrawę przygotowaną z przymusu, ale ze względu na jej doskonały smak.
Placki po litewsku to pomysł na prosty i tani obiad, który stanie się absolutnym hitem w Twojej kuchni. Złote, delikatne placki z nadzieniem z mięsa mielonego są tak smaczne, że błyskawicznie znikają z talerzy. Poznaj przepis na placki po litewsku- tani i przepyszny obiad.Kuchnia litewska słynie z wielu smacznych, prostych dań. Chłodnik litewski, kołduny, ser jabłkowy to tylko niektóre z nich. Doskonałym daniem tradycyjnym są również bliny, czyli placki ziemniaczane po litewsku. Placki przygotujesz samodzielnie w bardzo prosty sposób, są idealnym pomysłem na obiad dla całej rodziny.Placki zrób z młodych ziemniaków, do farszu wykorzystaj mięso mielone i czosnek. Danie przygotujesz z kilku składników, placki po litewsku będą najsmaczniejsze, kiedy najpierw podsmażysz je na patelni, a później dopieczesz chwilę w piekarniku. Placki podaj z kwaśną śmietaną, koperkiem lub natką pietruszki.Coraz cieplejsze dni to idealna pora na chłodnik litewski- tu poznasz przepis na chłodnik z buraków, jest lekki, pożywny i pyszny.
Jak zrobić placki na słodko? Pamiętaj o jednym, bardzo ważnym detalu. Nigdy nie dodawaj do masy cebuli. Warzywo sprawi, że placki będą miały słoną, wytrawną nutę i nie będą smaczne ze słodkimi dodatkami. Z czym podawać placki ziemniaczane na słodko?Placki ziemniaczane przygotuj z ziemniaków zeszłorocznych lub odmian mącznych, które zawierają mało wody, a sporo skrobi, dzięki czemu znacznie ograniczysz ilość dodanej mąki do masy. Placki na słodko zrobisz w identyczny sposób, jak wytrawne.Tarte ziemniaki, mąka, jajko, szczypta soli- to składniki, które w zupełności wystarczą do przygotowania placków na słodko. Przenigdy nie dodawaj do nich cebuli. Zacznij od obrania i starcia pół kilograma ziemniaków, odstaw je na chwilę, a następnie odsącz z nadmiaru wody.Do ziemniaków dodaj 2 łyżki mąki, wbij jajko, wsyp sól i dokładnie wymieszaj. Tak przygotowaną masę smaż partiami na rozgrzanym oleju i podaj ze słodkimi dodatkami.
Placki ziemniaczane często goszczą na naszych talerzach. Zastępując mąkę kaszą manną, uzyskamy niezwykle puszysty specjał, który zachwyci nawet największych sceptyków. Jeśli dodatkowo ziemniaczaną masę zmieszamy z odrobiną kwasku cytrynowego, placki nie ściemnieją i będą miały piękny złocisty kolor po usmażeniu. Koniecznie sprawdźcie te patenty. Placki ziemniaczane w każdym domu przygotowuje się nieco inaczej. W większości przypadków ścieranie ziemniaków jest pierwszym, a zarazem najbardziej uciążliwym, etapem ich przyrządzania. Jeśli mamy blender ułatwimy sobie zadanie. Możemy też przygotować placki z ugotowanych ziemniaków. Tym razem jednak proponujemy klasyczne rozwiązanie. Prosty trik, jakim jest dodanie kwasku cytrynowego, sprawi, że ziemniaki nie ściemnieją. Dodatek nie zmieni smaku, a połączone z kaszą manną ziemniaki będą delikatne i puszyste po usmażeniu. Spróbujcie koniecznie.
Dziś zapraszamy was na wyborne placki ziemniaczane na śmietanie. Dzięki temu dodatkowi nie ściemnieją nawet po usmażeniu. A wystarczy, że dodacie kilka łyżek kwaśnej śmietany do masy ziemniaczanej. Te placki zachwycą was też smakiem, wilgotnością i konsystencją. Placki ziemniaczane są dość proste do przygotowania. Wystarczy zetrzeć ziemniaki, połączyć je z kilkoma dodatkami i usmażyć. Często jednak zdarza się, że masa ziemniaczana ściemnieje. Taka już natura ziemniaków. Na szczęście można temu zapobiec, dzięki czemu jasne i apetyczne będzie nie tylko ciasto, ale też gotowe placki.
Placki nie tylko można robić z ziemniaków - innym produktem, który idealnie się do tego sprawdza, są pomidory. Uznawane za warzywo, choć w praktyce są owocami, nadają plackom pięknej barwy oraz charakterystycznego smaku. Niżej wyjawiamy dokładnie jak je zrobić krok po kroku. Placki z pomidorów zachwycają intensywnym, czerwonym kolorem oraz specyficznym, lekko słodkim posmakiem. Dzięki doprawieniu ich świeżą bazylią oraz startą cebulą są intensywne i sycą na wiele godzin. Taki zestaw smaków jednoznacznie kojarzy się ze słoneczną i gorącą Grecją.
Placki ziemniaczane są jedną z ulubionych potraw przyrządzanych z rodzimej bulwy. Anna Lewandowska proponuje urozmaicenie tego rarytasu poprzez dodatek tartej dyni i podanie ich z pastą z pieczonego czosnku. Delikatnie słodkie placuszki zachwycą was swoją delikatnością i niecodziennym aromatem. Spróbujecie? Placki ziemniaczane można przyrządzić z wieloma dodatkami. Przedstawialiśmy wam już pyszny sposób na ten rarytas faszerowany pieczarkami i serem. Zdradzaliśmy też, dlaczego warto jajko i mąkę zastąpić śmietaną. Tym razem zachęcamy was do przetestowania wersji z dodatkiem dyni. Smak pozytywnie zaskakuje.
Po placki ziemniaczane z przyjemnością sięga wielu smakoszy. Wyjątkowo chrupiący z zewnątrz i delikatny w środku specjał otrzymamy, gdy skorzystamy z niezawodnej receptury Magdy Gessler. Dodaje ona łyżkę śmietany już do masy. Zabieg ten sprawia, że warzywa nie ciemnieją przed usmażeniem, a placki zachwycają również wyglądem. Spróbujecie?Placki ziemniaczane z dodatkiem śmietany będą wyśmienite. Nabiał dodany do masy nie tylko zapewnia atrakcyjny wygląd rarytasu, ale tez poprawia jego smak i konsystencję. Ziemniaczane wyroby będą rozpływały się w ustach i na długo was nasycą. Przygotujcie większą porcję na obiad lub kolację, bo jeszcze do nich wrócicie.
Placki ziemniaczane z dodatkiem drożdży to pomysł na sycący, pożywny i smaczny obiad dla całej rodziny. Puszyste, wyrośnięte placki są miękkie w środku i lekko chrupiące na zewnątrz, są przepyszne i zawsze błyskawicznie znikają z talerzy. Poznaj przepis na sycące placki ziemniaczane z dodatkiem drożdży.Placki ziemniaczane to jedno z tych tradycyjnych dań, które wszyscy uwielbiamy. Podawane na słono lub słodko za każdym razem smakują wyśmienicie i każdy prosi o dokładkę. Placki z dodatkiem świeżych drożdży są jeszcze lepsze, ponieważ są bardzo puszyste, a podane ze szczypiorkiem i kwaśną śmietaną, wprost rozpływają się w ustach.Danie przygotuj z ziemniaków mącznych lub zeszłorocznych. Młode ziemniaki zawierają dużą ilość wody, przez co placki mogą być wodniste i rozwarstwią się podczas smażenia. Do placków najlepiej sprawdzą się odmiany typu B lub C, czyli ziemniaki do kopytek, klusek śląskich, pyz z mięsem.
Po świętach Wielkanocy najczęściej w bardzo dużych ilościach zostaje niedojedzona sałatka jarzynowa i wiele osób nie wie co z nią zrobić. Jeśli należysz do tej grupy, zdradzamy najlepszy przepis na placki z sałatki jarzynowej. Dzięki niemu spożytkujesz ją w smaczny, jak i ładnie prezentujący się przysmak. Placki z sałatki jarzynowej są prostym daniem, przy którym nikt się nie napracuje. Nie trzeba wszak niczego kroić ani rozdrabniać - składniki sałatki są już w końcu posiekane. Wystarczy połączyć je z kilkoma innymi produktami w misce i usmażyć, aby uzyskać apetyczne placuszki. Sekretem idealnych placków jest użycie sałatki z majonezem, więc jeśli przechowujesz ją bez tego dodatku, nie zapomnij o nim. Jajeczny sos nada plackom przyjemną chrupkość, a w środku pozostaną wilgotne.
Placki ziemniaczane są kultowym specjałem, po który chętnie sięga wielu smakoszy. Sekretem naprawdę chrupiącego wyrobu jest ilość nakładanej na patelnię masy. Gdy uformujemy zbyt grube placki, ich równomierne usmażenie będzie bardzo trudne. Każda łyżka masy powinna być starannie rozprowadzona na patelni. Wtedy osiągniemy pożądane efekty. Spróbujcie, a z pewnością zobaczycie różnicę.Placki ziemniaczane najlepiej smakują wtedy, gdy są chrupiące. Podpowiadaliśmy wam już co zrobić, by nie wchłonęły tłuszczu i jakie ziemniaki wybrać, by ułatwić sobie zadanie i usmażyć je idealnie. Tym razem zwracamy uwagę na jeszcze jeden istotny szczegół.Nakładanie dużych porcji ciasta nie jest błędem, o ile nie zależy nam, by placki wyszły bardzo chrupiące. Ich smażenie nastręczy pewnych trudności, ale uda się. Efekt jednak niewielu osobom się spodoba. Warto zmienić strategię i smażyć wyrób krócej, wykładając ciasto równo i dość oszczędnie. Spróbujecie?
Placki ziemniaczane są jednym z częściej goszczących na naszych talerzach rarytasów. Warto wzbogacić je o aromatyczne nadzienie z pieczarek i cebulki. Nabiorą pysznej konsystencji i zachwycą wyrazistym smakiem. Spróbujcie tej niezwykłej wersji specjału, a jeszcze nie raz po niego sięgnięcie. Placki ziemniaczane można przyrządzić na wiele różnych sposobów. Zdradzaliśmy wam już jak zrobić je z serem żółtym czy tuńczykiem. Tym razem postawimy na dodatek, który z pewnością spodoba się amatorom grzybów. Pieczarki z ziemniakami w tej odsłonie smakują obłędnie. Skusicie się?
Placki ziemniaczane lubi wielu smakoszy. Specjał ten najlepiej smakuje wtedy, gdy jest chrupiący i lekki, a ziemniaki mają atrakcyjny, jasnożółty i delikatnie zbrązowiony od smażenia kolor. Wystarczy ścierać ziemniaki do miski z cebulą i na bieżąco łączyć oba warzywa, by masa nie ściemniała. Sprawdźcie nasz patent koniecznie. Choć placki ziemniaczane przygotowujemy często, potrafią nastręczyć trudności. Pewnie nie raz zdarzyło wam się, że masa ściemniała przed smażeniem. Okazuje się, że tego problemu można łatwo uniknąć, systematycznie mieszając ścierane ziemniaki z cebulą. Wypróbujcie ten patent, a placuszki zachwycą was wyglądem.
Placki ziemniaczane wcale nie muszą przybierać tylko jednej, klasycznej formy - równie pyszne są ciekawe wariacje tego dania. Dzisiaj prezentujemy placki z tartymi pieczarkami i serem żółtym. Charakteryzują się pełnią smaku i aromatu, a także wyjątkową chrupkością i delikatnością w środku. Placki ziemniaczane to prosty, szybki i wygodny sposób na tani, a zarazem sycący obiad. Ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu ani wysiłku, a rezultat smakuje praktycznie każdemu smakoszowi. Jeśli znudziły ci się tradycyjne placki, przetestuj poniższą wersję. Pieczarki wprowadzają więcej smaku, a ser żółty przyjemnie ciągnie się przy każdym kęsie. Do podania warto wykorzystać kwaśną śmietanę oraz świeżo siekany szczypiorek.
Wiecie, co zrobić, żeby placki ziemniaczane nie chłonęły tłuszczu? Mamy najlepsze, sprawdzone sposoby. Jednym z nich jest dolanie do masy ziemniaczanej odrobiny alkoholu. Dzięki temu placki wchłoną znacznie mniej tłuszczu, niż zwykle i będą mniej kaloryczne. Placki ziemniaczane są prostym, tanim i smacznym daniem. Jedynym mankamentem, jaki mają i z którego powodu nie smażymy ich zbyt często, jest fakt, że chłoną dużo tłuszczu. Za jego sprawą są kaloryczne i ciężkostrawne. Na szczęście mamy swoje sposoby także na ten problem. Koniecznie je poznajcie.
Placki ziemniaczane przyrządzamy dość często. W wersji inspirowanej kuchnią czeską do masy ziemniaczanej zamiast cebuli dodaje się mleka. Placki wychodzą delikatniejsze i bardziej subtelne w smaku. Podajcie je z parzonymi pieczarkami i cebulką a będą wyjątkowo sycące. Idealnie sprawdzą się jako weekendowe śniadanie. Placki ziemniaczane przyrządzić można na wiele sposobów. Jeśli macie trochę czasu, poeksperymentujcie i zamiast ekspresowej wersji z blendera czy specjału ze śmietaną, zróbcie je z dodatkiem mleka. Czeski klasyk zakłada jeszcze dodanie parzonego boczku. Jeśli nie jesteście na diecie wegetariańskiej, możecie dodać go do ciasta. Skusicie się?
Małe, rumiane i chrupiące placki, sprawdzą się zarówno na „sucho” jak i z różnego rodzaju dodatkami, takimi jak sos grzybowy, mięsny lub wegetariański gulasz, śmietana bądź jogurt. Świetnie komponują się także z sosem czosnkowym lub tzatzyki. Idealne, jako przystawka na romantycznej kolacji we dwoje lub, jako przegryzka, na przyjacielskiej domówce.
Pyszne, chrupiące i rumiane placki, to z pewnością ulubiona potrawa niejednego z naszych czytelników bądź czytelniczek. Wyśmienicie smakują z gulaszem węgierskim, sosem pieczarkowym lub ze śmietaną. W niektórych częściach Polski, placki zjada się na słodko i posypuje cukrem. Najważniejszy jest jednak smak ziemniaka, który uwydatnia się dzięki dodatkom obecnym w cieście oraz chrupiącej otoczce.
Sama Magda Gessler uznała to danie za warte uwagi i w jednym z odcinków :Kuchennych Rewolucji” zaproponowała właścicielom, aby to właśnie placek po węgiersku według jej przepisu, był sztampowym daniem restauracji. Dzięki najlepszym składnikom i perfekcyjnie skomponowanej recepturze, potrawa stała się hitem restauracji, a właściciele zasłynęli w regionie najlepszymi plackami.
Podczas przyrządzania ważne jest, żeby je dobrze przyprawić. Soli i pieprzu nie trzeba żałować. Po przygotowaniu można podawać z surówkami, sosami, boczkową okrasą (lub „karolową”, czyli na bogato) albo warzywną (natka pietruszki, szczypiorek).
Placki ziemniaczane w zupełnie nowej odsłonie prezentują się nad wyraz okazale i jeszcze lepiej smakują. Puszyste placki nie są jednak przygotowane z tartych ziemniaków, lecz wcześniej ugotowanych. Dzięki temu w łatwy sposób nie tylko sporządzisz pyszne placki, lecz również wykorzystasz resztki z wcześniejszego obiadu. Placki ziemniaczane z ugotowanych ziemniaków zachwycają puszystością dzięki dodaniu do nich drożdży. Te fermentując, napełniają ciasto bąbelkami gazu wspaniale je napowietrzając, nadając plackom dużą objętość. Placki z ugotowanych ziemniaków mają delikatną teksturę, co pozwala wnieść ciekawy powiew świeżości do klasycznej polskiej sztuki kulinarnej. Poniższą propozycję można jeść zarówno na słodko, jak i na słono.
Placki ziemniaczane są oczywiście klasyką, lecz właśnie pojawił się dla nich bardzo silny konkurent. Mowa o plackach przygotowywanych z pora, które dzięki dodatkowi papryczki chili są lekko pikantne. Możliwe, że próbując poniższych placków, już nigdy nie wrócisz do jedzenia ziemniaczanej wersji. Placki z pora są banalne w sporządzeniu, a także potrzeba do nich jedynie podstawowych składników, które każdy ma w domu na co dzień. To z kolei oznacza, że można ugotować je niskim kosztem. Niektórym ludziom nawet niewielka ilość papryczki chili jest nie do przeskoczenia. W takiej sytuacji podaj placuszki z kilkoma łyżkami kwaśnej śmietany, która świetnie łagodzi ostrość papryczek.
Zastanawiacie się, co zrobić, żeby placki ziemniaczane nie ściemniały? Zdradzamy najlepsze i niezawodne patenty na uniknięcie tego nieapetycznego problemu. Tak naprawdę wystarczy dodać do masy trochę mąki ziemniaczanej. Ten niepozorny dodatek sprawi, że placki nie ściemnieją po usmażeniu. Poznajcie też inne sprawdzone rozwiązania.Idealne placki ziemniaczane powinny być jasne, chrupiące z wierzchu i miękkie w środku. Niestety nie zawsze uda się osiągnąć taki efekt. Czasami wyjdą płaskie i miękkie, a na dodatek ich kolor wcale nie będzie zachęcał do jedzenia. A wiecie, w jaki sposób zapobiec ciemnieniu ciasta ziemniaczanego i samych placków? Oto kilka sprawdzonych tricków.
Znudziły wam się placki ziemniaczane? Podajcie je z warzywami i serem, zapiekając je w piekarniku. Takie małe pizze będą naprawdę smaczne i z pewnością odmienią dobrze znane wam danie. Placki ziemniaczane przygotować można na wiele sposobów. Nawet najprostszy przepis jednak zawiedzie, jeśli wybierzemy nieodpowiednie ziemniaki. Przygotujcie je z naszej nowej receptury i podpieczcie niczym pizzę, a wasz obiad będzie niezapomniany.