Wiecie, co zrobić, żeby placki ziemniaczane nie ciemniały? Mamy najlepsze sposoby na uniknięcie tego popularnego problemu. Jednym z nich jest dodanie do startych ziemniaków odrobiny kwaśnej śmietany. Jednak możecie wybrać też inne, skuteczne rozwiązania. Placki ziemniaczane potrafią smakować naprawdę dobrze. Zwłaszcza jeśli wyjdą puszyste w środku i chrupiące na zewnątrz. Czasem jednak nie jesteśmy zadowoleni z ich koloru. Wychodzą ciemne, szarawe i mało apetyczne. Dlatego dziś powiemy wam, co zrobić, by placki ziemniaczane nie ciemniały.
Złociste placki ziemniaczane z żółtym serem są sycące i chrupiące. Niezwykłego aromatu dodaje im wyrazisty ser, który sprawia, że konsystencja i smak specjału są zachwycające. Przygotujcie od razu większą porcję, bo danie zniknie w mgnieniu oka. Mało kto oprze się chrupiącym plackom ziemniaczanym. Wzbogacając klasyczny przysmak o solidną porcję pełnego aromatu sera żółtego, przygotujecie danie, które spodoba się nawet najbardziej wybrednym amatorom potraw z ziemniaków. Warto skusić się na urozmaicenie dobrze znanego smaku — nowy zachwyci was od pierwszego kęsa.
Czy da się zrobić placki ziemniaczane bez tarcia warzyw? Oczywiście, że tak. Wystarczy skorzystać z ugotowanych wcześniej ziemniaków, połączyć je z pozostałymi składnikami i usmażyć. Danie jest proste w przygotowaniu i zachwyca smakiem. Koniecznie spróbujcie.Placki z ugotowanych ziemniaków są doskonałym pomysłem na szybkie i smaczne danie wykorzystujące produkty pozostałe z poprzedniego obiadu. Jeżeli lubicie smak ziemniaczanego rarytasu, a niekoniecznie przepadacie za ścieraniem warzyw, ten sposób ich przyrządzania z pewnością wam się spodoba.
Lubicie placki ziemniaczane? A wiecie, że Magda Gessler dodaje do nich jeden nietypowy składnik? Jest nim śmietana, dzięki której placki wychodzą idealne — jasne i smaczne. Poznajcie dokładny przepis na te wyborne placki i zaserwujcie je nawet dziś swojej rodzinie. Placki ziemniaczane cieszą się u nas niesłabnącą popularnością. Kochamy je za smak i za prostotę przygotowania. Każdy ma z pewnością na nie jakiś swój patent, by były smaczniejsze i bardziej apetyczne. Magda Gessler dodaje do ciasta na placki ziemniaczane trochę kwaśnej śmietany. Dzięki temu ziemniaki nie ciemnieją, a placki są bardziej wyraziste w smaku.
Chrupiące placki ziemniaczane spodobają się nawet najbardziej wybrednym smakoszom. Aby uzyskać smakowite danie, należy pamiętać o jednym szczególe — dobrym odsączeniu startych ziemniaków. Zbyt duży dodatek mąki — jaki konieczny będzie w przypadku mocno wilgotnego purée — sprawi, że placki wyjdą się zbite i gumowate. Zrobienie chrupiących placków ziemniaczanych wymaga właściwego doboru ziemniaków. Najlepsze będą odmiany o dużej zawartości skrobi i sypkim miąższu takie jak Bryza, Gracja czy Tajfun. W ich przypadku dodatek mąki może być znikomy, a placki i tak nie rozpadną się po usmażeniu. Do przygotowania rarytasu nadadzą się także tzw. ziemniaki uniwersalne, czyli popularne odmiany Irga czy Irys. Zawierają nieco więcej wody, lecz po dobrym odsączeniu i dodaniu mąki masa będzie miała odpowiednią konsystencję. W tym przypadku kluczowe będzie zachowanie odpowiednich proporcji składników. Z naszą recepturą będzie to dziecinnie proste.
Placki ziemniaczane lubi wielu smakoszy. Przygotowując je z aromatycznym serem żółtym i świeżym koperkiem, uzyskamy niezwykle smaczne i sycące danie, które spodoba się całej rodzinie. Będzie świetne zarówno jako obiad, jak i wczesna kolacja. Koniecznie spróbujcie. Placki ziemniaczane z aromatycznymi dodatkami spodobają się każdemu amatorowi ziemniaczanych rarytasów. Ziemniaki i koperek wraz z serem stanowią wyśmienitą kompozycję, a przy tym sycą na długo. Skusicie się?
Placki ziemniaczane bez mąki to prosty, tani i szybki obiad. Do startego ziemniaka dodaj szklankę ugotowanej kaszy gryczanej i odrobinę kaszy manny, a wszyscy będą zachwyceni niecodzienną odsłoną tradycyjnej potrawy. Poznaj przepis na placki ziemniaczane bez mąki.Placki ziemniaczane bez mąki są świetną alternatywą dla tradycyjnych placków i smakują o niebo lepiej. Możemy podać w dwóch wersjach- na słodko i na słono. Placki smakują wyśmienicie z dżemem lub konfiturą, a także z kwaśną śmietaną, szczypiorkiem lub gulaszem.Przed przygotowaniem placków ziemniaczanych bez mąki ugotuj kaszę gryczaną i zmiel ją np. w maszynce do mięsa. Zmielona kasza dobrze połączy się z masą ziemniaczaną, kaszą manną i jajkiem, a placki nie rozwarstwią się podczas smażenia.Placki ziemniaczane bez mąki smaż na mocno rozgrzanym oleju, na średnim ogniu. Nie dolewaj oleju, kiedy placki są na patelni, ponieważ placki zamiast się smażyć, przesiąkną tłuszczem i będą ciężkie i niesmaczne.
Zdradzamy najlepszy patent na placki ziemniaczane z młodych ziemniaków. Ponieważ mają cienką, delikatną skórkę, nie trzeba ich obierać. A kluczowy jest jeden dodatek, czyli cebulka dymka. Należy ją posiekać ze szczypiorkiem, a doda potrawie wyraźnego smaku i apetycznego wyglądu. Placki ziemniaczane są hitową potrawą robioną z ziemniaków. Fachowcy zalecają, by robić je ze starszych ziemniaków, które zawierają więcej skrobi. My jednak pokażemy wam, że placki ziemniaczane można też przygotować z młodych ziemniaków. Trzeba tylko dokładnie odcisnąć je po starciu i wzbogacić ciasto skrobią ziemniaczaną. Oprócz ziemniaków do ciasta na placki ziemniaczane dodaje się też jajko, mąkę pszenną, trochę soli i pieprzu. Warto też dorzucić składnik, który zaostrzy nieco smak dania. Zwykle jest to starta cebula. My jednak sięgniemy po młodą jej wersję, a więc po cebulkę dymkę. Wystarczy ją posiekać razem ze szczypiorkiem i połączyć ze startymi ziemniakami.
Wiecie, jak zrobić placki ziemniaczane bez tłuszczu? Zdradzamy dwa najlepsze patenty, które pomogą wam przygotować lżejsze, ale równie chrupiące placki ziemniaczane. Jednym z nich jest użycie patelni z nieprzywieralną powłoką, drugim — upieczenie placków w piekarniku. Placki ziemniaczane są bardzo smaczne, jednak też dość ciężkostrawne. A to za sprawą tłuszczu, który intensywnie chłoną w czasie smażenia. Lejemy go na patelnię sporo, bo lubimy, gdy placki są chrupiące i ładnie przyrumienione. A tłuszcz to zadanie ułatwia. Na szczęście nie zawsze jest on potrzebny. Placki ziemniaczane bez tłuszczu smakują równie pysznie.Jak się jednak okazuje, można przygotować placki ziemniaczane bez tłuszczu. Dzięki temu będą lżejsze dla żołądka i łaskawsze dla sylwetki. Ciasto przyrządza się w tradycyjny sposób, różnica polega jedynie na zmodyfikowaniu obróbki termicznej.
Weronika pokazała jak szybko zrobić krokiety lepsze niż placki ziemniaczane. Ma genialny sposób, dzięki któremu ciasto wychodzi idealne i łatwo daje się formować. Nadziewa je pieczarkowym farszem, dzięki czemu są pełne smaku. Krokiety możecie podać z surówką, jako bezmięsny, pyszny obiad. Zastanawiacie się, co smacznego można zrobić z ziemniaków? Oczywiście w grę wchodzą frytki, kopytka i placki ziemniaczane. Jeśli jednak komuś przejadły się już te potrawy, możecie przygotować krokiety ziemniaczane. Są niezwykle smaczne, a jednocześnie proste do przygotowania. Przekonajcie się o tym sami. W naszym materiale prezentujemy zdjęcie tych apetycznych krokietów, które jest screen'em z filmiku Weronika Domogród na YouTube. Wyglądają tak, że od razu chce się je zjeść, prawda?
Poznaj placki z cukinii i ziemniaków, które zachwycają chrupkością. Dzięki dodatkowi cukinii placki nabierają delikatniejszego smaku, a ziemniaki dają im bardziej zwartą strukturę. Pokochają je dzieci i najbliżsi i będą prosić o dokładkę. Przygotuj je na obiad lub kolację, a otrzymasz tanie i pyszne danie. Placki warzywne są lekkie, tanie i proste w przygotowaniu. Na dodatek doskonale smakują i można je zrobić z różnych warzyw. W naszej kuchni prym oczywiście wiodą placki ziemniaczane, jednak coraz więcej osób robi też placki z cukinii. My połączymy oba trendy i przygotujemy placki ziemniaczane z cukinią. Będą chrupiące, ale delikatniejsze w smaku.
Placki ziemniaczane są świetnym pomysłem na obiad. Są delikatne i mają chrupiącą skórkę. Niestety placki ziemniaczane zwykle są również bardzo tłuste, mamy na to jednak skuteczny sposób. Co zrobić, żeby placki ziemniaczane nie piły tłuszczu?Placki ziemniaczane to kultowe danie, które wszyscy uwielbiamy. Niezależnie od tego, czy podane na słodko z cukrem, śmietaną, sosem pieczarkowym, czy gulaszem mięsnym, dodajmy do nich składnik, który sprawi, że będą lekkie i nie będą ociekać tłuszczem. Co zrobić, żeby placki ziemniaczane nie piły tłuszczu?Placki ziemniaczane smażymy na sporej ilości rozgrzanego oleju, co zrobić, żeby placki ziemniaczane nie piły tłuszczu? Wystarczy dodać do masy ocet lub spirytus. Produkty dosłownie odpychają olej, przez co placki nie są tłuste.Placki ziemniaczane możemy przygotować zarówno z zeszłorocznych, jak i świeżych ziemniaków. Bardzo ważna jest jednak ich odmiana- placki ziemniaczane będą najlepsze, kiedy przygotujemy je z gatunków mącznych. Jeśli chcemy zrobić placki z młodych ziemniaków, musimy również dodać o wiele więcej mąki, niż w przypadku zeszłorocznych.
Placki ziemniaczane bez smażenia są świetnym pomysłem na obiad lub podwieczorek. Są lekkie, delikatne, a podane z domowym sosem koperkowym na bazie gęstego jogurtu naturalnego wprost rozpływają się w ustach.Placki ziemniaczane są pysznym, ale dość kalorycznym daniem i ciężkim daniem. Klasyczne placki smażone są na sporej ilości oleju i mimo tego, że odsączamy je na ręczniku papierowym, są tłuste. Możemy jednak przygotować placki ziemniaczane bez smażenia i bez tłuszczu.Placki ziemniaczane z piekarnika są równie chrupiące z zewnątrz i miękkie w środku, co ich smażona wersja, a do ich przygotowania potrzebujemy jedynie łyżki oleju. Do placków dodajmy koniecznie suszony majeranek, który rewelacyjnie podkreśla smak całej potrawy.Do placków ziemniaczanych bez smażenia wykorzystajmy ziemniaki zeszłoroczne lub ziemniaki mączne typu B lub C. Te odmiany zawierają dużo mąki, a mało wody, dzięki czemu placki będą zwarte, chrupiące i nie rozlecą się podczas pieczenia.
Gotowanie ziemniaków nie zawsze wyglądało tak jak dziś. Nasze babcie często stosowały prosty trik polegający na wkładaniu garnka z ciepłymi warzywami pod pierzynę. Wyjaśniamy, jaki był cel i efekt takiego postępowania. Ziemniaki są sycące i pełne smaku. Dobre ugotowanie warzywa współcześnie nie jest trudne. W dawnych czasach jednak wymagało nieco więcej zachodu. Kiedy kuchenki elektryczne czy gazowe nie były powszechne, stosowało się proste patenty, które pozwalały na szybsze przyrządzenie ulubionych rarytasów.
Placki ziemniaczane skuszą niejednego smakosza. Robert Makłowicz ziemniaki na rarytas rozdrabnia przy pomocy tarki o większych oczkach. Dzięki temu smakołyk ma ciekawą strukturę i jest niesamowicie chrupiący. Wypróbujecie ten patent koniecznie. Placki ziemniaczane według Roberta Makłowicza są smaczne i proste w przygotowaniu. Patent polegający na ścieraniu ziemniaków na tarce o większych oczkach sprawia, że placki łatwiej uformować. Warzywa nie są pełną wody papką i nie trzeba dodawać do nich wcale wiele mąki, by uzyskać odpowiednią konsystencję masy. Efekty zachwycają. Skusicie się?
Placki ziemniaczane z majonezem przygotujesz błyskawicznie, a ich smak zachwyci całą rodzinę. Placki z tym niezwykłym dodatkiem rozpływają się w ustach, podaj je z kwaśną śmietaną i szczypiorkiem, a całe danie zniknie w oka mgnieniu.Wszyscy doskonale znamy placki ziemniaczane. Smażone ziemniaki z cebulą i innymi dodatkami są świetnym pomysłem na tani, pożywny obiad. Placki możemy podać w przeróżny sposób, np. z cukrem, śmietaną, sosem pieczarkowym, gulaszem.Każda opcja podania smakuje rewelacyjnie. Wystarczy dodać do tartych ziemniaków łyżkę majonezu, a będą idealne. Majonez dobrze spulchni masę i doda jej ciekawego posmaku. Aby placki były jeszcze bardziej puszyste, dodajmy również szczyptę sody oczyszczonej.Placki ziemniaczane smażmy zawsze na mocno rozgrzanym oleju i nie dolewajmy go na patelnię, kiedy placuszki się na niej smażą. Zimny olej bardzo szybko wchłania się do przygotowywanych potraw, przez co placki będą tłuste.
Sprawdźcie, jak zrobić obłędne placki ziemniaczane ze śmietaną. Nie ma szans, że ściemnieją, bo babcia Krysia zawsze dodaje do nich 2 łyżki gęstego, kwaśnego produktu. Dzięki śmietanie placki nie tylko są jasne, ale mają też bardziej wyrazisty smak. Naprawdę warto skorzystać z tej receptury.Placki ziemniaczane są idealnym pomysłem na tani, bezmięsny obiad. Łatwo je zrobisz i nasycą całą rodzinę. By jednak ciasto na placki, a także same placki nie ściemniały, warto wykorzystać patent babci Krysi. Dodaje ona do masy ziemniaczanej 2 łyżki kwaśnej, gęstej śmietany, która rozwiązuje problem ciemnienia.
Placki ziemniaczane są genialnym daniem, jednak tarcie ziemniaków jest bardzo czasochłonnym zajęciem, przez co często rezygnujemy z przygotowania pysznego obiadu. Jest jednak na to skuteczny sposób- blender kielichowy. Poznaj przepis na ekspresowe placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków.Placki ziemniaczane wszyscy doskonale znamy od dziecka. Smak doprawionej cebulą i majerankiem masy ziemniaczanej, podsmażonej na oleju to jedno z dań, które uwielbiam do tej pory. Placki nie muszą wymagać dużego nakładu pracy i czasu, wystarczy zastosować 1 trik.Pamiętajmy, że ziemniaki po zblendowaniu z cebulką i wodą musimy dokładnie odcisnąć, a następnie dodać mąkę, jajko, majeranek i przyprawy. Bez odciśnięcia masy placki ziemniaczane rozwarstwią się podczas smażenia i porwą, ponieważ będą za rzadkie.Placki smażmy na mocno rozgrzanym oleju, żeby nie wchłonęły zbyt dużej ilości tłuszczu. Ekspresowe placki ziemniaczane mają chrupiącą skórkę i są soczyste i delikatne w środku. Podajmy je w kwaśną śmietaną i posiekanym szczypiorkiem, a błyskawicznie znikną z talerzy.
Placki ziemniaczane z młodych ziemniaków to pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny, który przygotujemy błyskawicznie. Placki będą chrupiące, delikatne i nie będą opite tłuszczem, jeśli zastosujemy trzy ważne zasady.Latem mamy dostęp do świeżych i najsmaczniejszych warzyw i owoców. Placki ziemniaczane z młodych ziemniaków smakują zupełnie inaczej niż z zeszłorocznych bylin. Placki podajmy z kwaśną śmietaną i szczypiorkiem lub koperkiem, będą przepyszne.Przygotowując placki ziemniaczane z młodych ziemniaków, musimy pamiętać o trzech bardzo ważnych zasadach. Po pierwsze masa ziemniaczana nie może być za rzadka, ponieważ placki porwą się podczas smażenia.Kolejne zasady idealnych placków ziemniaczanych dotyczą oleju i samego smażenia: placki zawsze smażymy na większej ilości oleju, nigdy nie dolewamy go podczas smażenia. Olej musi być mocno rozgrzany, w przeciwnym razie placki będą okropnie tłuste i niesmaczne.
Placki ziemniaczane bez tarcia będą doskonałą alternatywą dla tych z was, którzy nie przepadają za ścieraniem warzyw i nie mają robota kuchennego. Przygotowanie rarytasu z ugotowanych ziemniaków pozwoli też na zagospodarowanie resztek z niedzielnego obiadu. Sprawdźcie nasz prosty przepis. Placki ziemniaczane bez tarcia przygotujecie z łatwością. Wystarczy sięgnąć po ugotowane ziemniaki i połączyć je z kilkoma innymi składnikami, które z pewnością macie w kuchni. Będzie szybko, smacznie i oszczędnie. Spróbujecie?
Zwykle robisz placki ziemniaczane z cebulą? Przekonaj się o tym, że inne warzywo będzie lepszym wyborem. Chodzi o por, który wydaje się strzałem w dziesiątkę. Jest lekko pikantny, a jego zielony kolor sprawia, że placki wyglądają bardziej apetycznie. Ciasto na placki ziemniaczane robi się ze startych ziemniaków, odrobiny mąki i jajka. Zwykle dodaje się do niego również startą cebulę, by zaostrzyć nieco smak placków. Jak się jednak okazuje, cebulę można zastąpić porem. Też ma wyrazisty smak, a do tego ciekawie wzbogaca strukturę i wygląd placków.
Chrupiące placki ziemniaczane są doskonałym pomysłem na sycący obiad lub wczesną kolację. Przygotowane z mieszanki warzyw ścieranych na oczkach tarki o różnych rozmiarach danie będzie miało mięciutkie wnętrze i pozostanie przyjemnie kruche z zewnątrz. Koniecznie wypróbujcie ten patent — jest niezawodny. Chrupiące placki ziemniaczane skuszą niejednego smakosza. Tym razem proponujemy wam przetestowanie triku, dzięki któremu wyjdą miękkie i chrupiące jednocześnie. Połączcie dwa rodzaje tartych ziemniaków, a efekt przyjemnie was zaskoczy.
Dziś zdradzimy wam patent babci Reginy na placki ziemniaczane. Jest nawet lepszy niż sposób Magdy Gessler. Na czym polega? Babcia Regina sparza starte ziemniaki wrzącym mlekiem, co zapobiega ich ciemnieniu. Znana restauratorka w tym celu dodaje zaś łyżkę śmietany. Przetestujcie nowe rozwiązanie, a z pewnością się do niego przekonacie. Kochamy placki ziemniaczane. Zwłaszcza jeśli są chrupiące z wierzchu oraz miękkie i jasne w środku. Niestety ziemniaki mają to do siebie, że szybko ciemnieją. Wpływa to potem na kolor placków, które w przekroju nie są żółtawe, a szarawe.Na szczęście ciemnieniu startych ziemniaków i placków ziemniaczanych można zapobiec. Sposobów na to jest kilka. Można szybko posypać starte ziemniaki warstwą mąki, co ograniczy ich kontakt z powietrzem i utlenianie. Magda Gessler proponuje zaś połączyć skrobię ziemniaczaną z łyżką kwaśnej śmietany. Babcia Regina hamuje zaś ciemnienie ziemniaków sparzając je po starciu gorącym mlekiem. Poznajcie bliżej jej przepis.
Poznajesz specjał ze zdjęcia? Tak, są nim podhalańskie moskole. Sprawdź, jak przygotować ten popularny na południu Polski specjał. Zrobisz go z łatwością, zwłaszcza że podamy ci przepis krok po kroku. Gwarantujemy, że nikt nie oprze się tej potrawie, a w twoje kuchni nic się nie zmarnuje. Moskole to placki znane na Podhalu. Pierwotnie były robione z mąki owsianej lub jęczmiennej i wypiekane na rozgrzanej blasze, bez dodatku tłuszczu. Potem zaczęto dodawać też do nich ugotowane ziemniaki, dzięki czemu placki zyskały na miękkości i puszystości. Do ciasta na moskole można też dodawać nieco spulchniacza, np. sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia, a także jajka. Placki te często też smaży się na patelni. Doskonale smakują podane np. z masłem czosnkowym, skwarkami lub prażoną cebulką.
Czy ziemniaki z kiełkami są jadalne? To pytanie często pojawia się na forach kulinarnych. Pod żadnym pozorem nie możemy jeść pędów ziemniaka. Co więc zrobić z warzywem, które ma kiełki? Kiedy możemy zjeść takiego ziemniaka, a kiedy powinniśmy go wyrzucić?Ziemniaki są warzywem bardzo uniwersalnym, z którym możemy przygotować wiele wyśmienitych potraw, między innymi placki, kopytka, pyzy, kluski śląskie. Ziemniaki możemy również ugotować, upiec, grillować, smażyć i podać je z każdym rodzajem mięsa, rybą i wegetariańskimi kotletami.Z ziemniaków zrobimy również pyszne zapiekanki i rewelacyjny, wielkopolski i kujawski przysmak- pyry z gzikiem. Danie jest doskonałe na obiad w upalne dni. Gotowane ziemniaki w mundurkach z twarogiem, szczypiorkiem i aromatycznymi przyprawami rozpływają się w ustach.Pojawienie się pędów na ziemniakach jest procesem zupełnie normalnym. To właśnie z pędów powstaje młoda roślina. Im kiełki są większe, tym bardziej pomarszczony i miękki ziemniak. Dzieje się tak dlatego, że pędy pobierają żywią się warzywem. Co powinniśmy zrobić z kiełkującymi warzywami?
Placki ziemniaczane lubi wielu smakoszy. Tarte ziemniaki z patelni będą jeszcze smaczniejsze, jeśli połączycie je z serem żółtym. Prosta modyfikacja dobrze znanego przepisu nada daniu wyjątkowego charakteru. Tak aromatycznych i sycących placków dawno nie jedliście. Spróbujecie? Placki ziemniaczane można podać zarówno na obiad — np. z pysznym węgierskim gulaszem — jak i na wczesną kolację. Łącząc ziemniaki z serem żółtym, uzyskacie smakowite i pełne przyjemnych aromatów danie, które na długo pozostanie w waszej pamięci. Skusicie się?
Choć placki ziemniaczane są smaczne, zazwyczaj wymagają długich przygotowań. Ścieranie ziemniaków nie należy niestety do prostych i lekkich czynności. Posiadając mocny blender, możemy jednak ułatwić sobie zadanie. Koniecznie sprawdźcie nasza nową recepturę — będziecie zachwyceni. Placki ziemniaczane można przygotować na wiele sposobów. Zdradzaliśmy wam już patent z dodaniem kaszy manny czy śmietany. Tym razem mamy dla was niezawodny sposób, dzięki któremu zrobienie rarytasu nie będzie aż tak męczące. Dobry blender czasami wystarczy, by praca przebiegała o wiele sprawniej.
Mamy dla was niezawodny przepis Magdy Gessler na placki ziemniaczane. Są chrupiące z wierzchu i miękkie w środku, czyli dokładnie takie, jakie lubi każdy z nas. Czy jest w nich coś zaskakującego? Może dodatek czosnku i śmietany. Jednak tajemnica doskonałego smaku tych placków tkwi w odpowiednich proporcjach. Placki ziemniaczane mogą być daniem awaryjnym, gdy nie mamy lepszego pomysłu na obiad. Jednak wiele osób mając do wyboru klasyczny obiad składający się z mięsa, ziemniaków i surówki oraz placki ziemniaczane, wybrałoby tę drugą propozycję. W czym tkwi sekret tego dania i ogólnie smacznych placków ziemniaczanych? Tajemnicą tych placków jest niewątpliwie prosty skład. Jednak to, czy wyjdą doskonałe, to już kwestia odpowiedniego rodzaju ziemniaków i zastosowanych proporcji. Magda Gessler dobrze wie, że nadmiar mąki może spowodować, że danie to wyjdzie twarde i gumiaste. Dlatego dodaje jej tylko 2-3 łyżki.