Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > To jedyny sposób na soczyste i miękkie kotlety schabowe. Właśnie tak robiła je moja kochana babcia
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 30.09.2023 13:54

To jedyny sposób na soczyste i miękkie kotlety schabowe. Właśnie tak robiła je moja kochana babcia

kotlety schabowe
YouTube/@Rozalskagotuje

Czy robicie na obiad kotlety schabowe? W moim domu często goszczą one na stole. Robię je według wskazówek mojej babci. Dzięki temu wychodzą wyjątkowo soczyste i miękkie. Polecam ten sprawdzony i skuteczny patent na kotlety schabowe. 

Kotlety schabowe, czyli co na obiad?

Kotlety schabowe należą do jednych z najbardziej lubianych dań obiadowych w Polsce. Smaczne mięso, chrupiąca panierka i pyszne dodatki. Czego chcieć więcej na obiad? Czasem przydałoby się, by to lubiane danie obiadowe było bardziej soczyste. Niestety nie zawsze schabowe wychodzą nam tak miękkie i soczyste, jak byśmy tego chcieli.

Jednak ja mam sprawdzony patent na schabowe. To sposób mojej babci na przyrządzenie kotletów schabowych. Ważna jest tu grubość plastrów schabu. Od niej zależy efekt naszego dania. Dzięki sposobowi babci schabowe zawsze wychodzą soczyste i miękkie.

schab
 YouTube/@Rozalskagotuje
Rodzina prosi mnie o ten obiad w każdy weekend. Nigdy nie kończy się na jednej dokładce

Rada babci, czyli grubość schabowych

Zależy nam, by schabowe wyszły smaczne, soczyste i mięciutkie. Jak uzyskać taki efekt? Moja babcia radziła, by plastry schabu miały odpowiednią grubość. Chodzi o to, by taki plaster miał od 2 do 3 cm grubości. Wówczas schabowy będzie miękki i bardzo soczysty.

Plastry schabu o takiej grubości musimy rozbić. Warto zrobić to przez folię spożywczą. Pamiętajmy, że nie mogą one być za bardzo rozbite. Tak przyrządzone plastry schabu staną się pysznymi i soczystymi schabowymi. 

Jak zrobić kotlety schabowe?

Składniki:

  • 2 plastry schabu
  • mąka 
  • jajko
  • bułka tarta
  • sól
  • pieprz
  • tłuszcz do smażenia

Plastry schabu tak, jak radziliśmy powinny mieć od 2 do 3 cm grubości. Rozbijamy je przez folię spożywczą. Do miski wbijamy jajko. Przygotowujemy mąkę i bułkę tartą. Do bułki tartej dodajemy sól i pieprz. 

Plaster schabu panierujemy w mące, jajku i bułce tartej. Smażymy na mocno rozgrzanym tłuszczu z dwóch stron. Kotlety schabowe powinny mieć złoty kolor. Podajemy z ziemniakami, buraczkami lub kapustą zasmażaną. Pisaliśmy o schabowych jak dawniej. Radziliśmy, jak zrobić marynatę do schabowych. 

schabowy
 YouTube/@Rozalskagotuje