Trick z 1910 roku na idealne ciasto na pierogi. 1 składnik ma kluczowe znaczenie
Pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny? Przygotuj pierogi z ulubionym farszem. Ciasto na pierogi z przepisu z 1920 roku wychodzi za każdym razem, jest niezwykle elastyczne i delikatne. Wystarczy dodać do niego odrobinę masła.
Domowe pierogi przygotowane według sprawdzonego, starego przepisu na ciasto smakują obłędnie. Danie jest dość czasochłonne, jednak wystarczy poprosić najbliższych o pomoc, a nie dość, że razem stworzycie wspaniałą potrawę, to miło spędzicie czas.
Pierogi są daniem bardzo uniwersalnym, które smakuje doskonale z każdym rodzajem farszu. Niezależnie od tego, czy mamy ochotę na pierogi z mięsem, z kapustą, czy na słodko, np. z truskawkami, musimy odpowiednio przygotować ciasto.
Ciasto na pierogi musi być dobrze wyrobione, elastyczne i gładkie. Musi być również dobrze rozwałkowane. Zbyt krótkie wyrabianie i rozwałkowywanie ciasta zepsuje najlepiej przygotowany farsz, ponieważ pierogi będą twarde i miejscami niedogotowane.
Przepis z 1910 roku na ciasto na pierogi
Składniki na ciasto na około 50 pierogów:
500 g mąki pszennej
jajko
1/4 kostki miękkiego masła
szczypta soli
szklanka ciepłej wody
Jak zrobić idealne ciasto na pierogi?
Przesianą mąkę wsyp do miski, dodaj sól, masło, jajko, następnie wlej wodę i wyrabiaj ręcznie, aż wszystkie składniki dobrze się połączą.
Gdy ciasto będzie już plastyczne i elastyczne, przykryj je ściereczką i odstaw na pół godziny w ciepłe, suche miejsce. Po tym czasie podsyp blat mąką i rozwałkuj ciasto na cienki placek.
Z tak przygotowanego ciasta przygotujesz wyśmienite pierogi. Pierogi z truskawkami, podane z kwaśną śmietaną i cukrem smakują latem wyśmienicie. Część pierogów możesz zamrozić i cieszyć się ich smakiem również zimą.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Jaka ryba jest najlepsza na kotlety rybne? 1 nie kupuj pod żadnym pozorem
Kiszone ogórki smażone w panierce z bułki tartej. Rajski smak i wyjątkowa chrupkość
Dlaczego w dużej papryce rośnie niekiedy jej mniejsza wersja? Czy można ją bezpiecznie jeść?
Źródło: aniagotuje.pl