Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Wbijam jajko na patelnię i dolewam wody. Żałuję, że poznałam ten sposób dopiero teraz
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 16.05.2024 18:36

Wbijam jajko na patelnię i dolewam wody. Żałuję, że poznałam ten sposób dopiero teraz

jajko
Fot. Canva/simonkr

Jadasz jajka? Wbij jedno jajko na patelnię, dolej wodę i poznaj ten znakomity sposób. Dzięki niemu lubiane danie wyjdzie tak, jak trzeba i to bez przewracania. Za chwilę wszystko stanie się jasne.

Jedz jajka na zdrowie

Jajka dostarczają nam wielu witamin i są źródłem pełnowartościowego białka. Jedzenie jajek buduje masę mięśniową i kostną. Oprócz tego korzystanie wpływa na narząd wzroku i dostarcza nam energii na wiele godzin. Jajka często wybieramy na śniadanie, ale jadamy też na obiad lub kolację. 

Na nasz stół czasem trafiają jajka sadzone. Jednak ich zrobienie nie jest wcale takie proste. Bywa, że jajko sadzone nie wychodzi tak, jakbyśmy tego chcieli. Oprócz tego trzeba je przewrócić, a to może sprawić kłopot. Dlatego warto poznać sprawdzony sposób na przygotowanie jajek sadzonych. 

jajka
Fot. Canva/studioist
Ścieram kalafiora i łącze go z tymi składnikami. Moja surówka jest 10 razy lepsza, niż w restauracji

Wbij jajko na patelnię i dolej wodę

Idealne jajko sadzone ma płynne żółtko i ścięte białko. Jednak podczas przewracania dania na drugą stronę żółtko może się wylać. Co zrobić, żeby tak się stało? Najlepiej w ogóle zrezygnować z przewracania jajek sadzonych na drugą stronę. W tym celu należy wlać niewielką ilość wody na patelnię z jajkami. 

Potem trzeba patelnię przykryć przykrywką i chwilę zaczekać. Para wodna, która zrobi się wokół jajek, sprawi, że białko idealnie się zetnie, a żółtko będzie płynne. Po kilkudziesięciu sekundach należy zdjąć przykrywkę. Jajka sadzone takie, jak chcieliśmy już są gotowe do podania. 

Już nie musisz przewracać jajek na patelni

Dzięki temu prostemu sposobowi nie musisz już przewracać jajek sadzonych na patelni. Wykorzystaj z trik z wodą i przygotuj danie, które będzie dobrze wyglądać i jeszcze lepiej smakować. Sposób z odrobiną na patelni już dawno wypróbowałam w kuchni i nadal go stosuję. 

Efektem jest płynne żółtko i ścięte białko. Dzięki temu cieszę się smakiem idealnych jajek sadzonych. Polecam każdemu ten prosty sposób. Zastosuj go w swojej kuchni. Idealne jajka sadzone na śniadanie gwarantowane. Pisaliśmy o tym, jak zrobić polskie sushi z jajek i parówek. Podawaliśmy przepis na smaczną surówkę z pora, która pasuje do każdego obiadu. 

jajko
Fot. Canva/VeselovaElena

Źródło: pysznosci.pl