Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Włóż obierki z ziemniaka do czajnika i zagotuj. Efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 11.01.2023 16:06

Włóż obierki z ziemniaka do czajnika i zagotuj. Efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania

Włóż obierki z ziemniaka do czajnika i zagotuj. Efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania
canva/Comstock, canva/icetocker

Przenigdy nie wyrzucaj obierek z ziemniaka. Ścinki pomogą szybko pozbyć się kamienia, który osadza się w czajniku. Wystarczy, że włożysz obierki do urządzenia, wlejesz wodę i zagotujesz. Poznaj równie skuteczne sposoby na odkamienianie czajnika.

Obierki z ziemniaka mają wiele zastosowań w kuchni. Nie dość, że przyrządzimy z nich błyskawiczną przekąskę i ugotujemy aromatyczny rosół, to jeszcze pomogą utrzymać czystość. Obierki są świetnym, domowym sposobem na pozbycie się kamienia w czajniku.

Powodem powstawania kamienia w czajniku jest twarda woda. Podczas gotowania na wewnętrznych ściankach urządzenia osadza się wapń i magnez, które wytrącają się w postaci węglanów. Kamień z czajnika musimy usunąć, ponieważ przyczynia się do psucia urządzenia, dłuższego czasu gotowania wody i większego zużycia energii.

Oprócz obierek z ziemniaka są również inne sposoby na kamień. Zrezygnuj z chemicznych środków. Do odkamieniania wybieraj wyłącznie produkty, które są bezpieczne, tanie i skuteczne. Ocet, soda oczyszczona i kwasek cytrynowy równie dobrze poradzą sobie z osadem.

Obierki z ziemniaka wykorzystaj do pozbycia się kamienia w czajniku

Obierki z ziemniaka zwykle lądują w koszu. Mało kto wie, że można je wykorzystać na wiele sposobów, w tym do pozbycia się kamienia i osadu w czajniku. Zamiast wyrzucać obierki, wypróbuj domowy trik naszych babć.

Obierki z ziemniaka włóż do czajnika, następnie wlej wodę i zagotuj. Wylej zawartość czajnika i zagotuj ponownie samą wodę. Czajnik będzie czysty i nie będzie miał śladu kamienia.

Jakie produkty usuną kamień z czajnika? Zapomnij o chemicznych środkach czystości

Oprócz obierek z ziemniaków, możemy wykorzystać również sodę oczyszczoną, ocet i kwasek cytrynowy. To tanie, ale bardzo uniwersalne produkty, które wykorzystamy zarówno do przygotowywania potraw, jak i sprzątania.

Do czajnika wlej szklankę octu i pół szklanki wody. Zagotuj i odstaw na godzinę. Mieszanka pozbędzie się trudnego do usunięcia osadu. Jeśli chcesz wykorzystać kwasek cytrynowy, wsyp saszetkę do czajnika, zalej czajnik do połowy wodą i zagotuj, odstaw na 3 godziny.

Najszybszym sposobem jest soda oczyszczona. Wsyp trzy czubate łyżki do czajnika, zalej wodą i odstaw na 15- 30 minut. Po odkamienianiu koniecznie wlej do czajnika samą wodę i zagotuj.

Obierki z ziemniaka wykorzystasz również w kuchni- tu poznasz przepis na aromatyczny rosół z dodatkiem obierek według przepisu Ewy Wachowicz. Masz ochotę na szybką przekąskę? Chipsy z obierek zrobisz błyskawicznie.

obierki z ziemniaka
camva/4kodiak

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: