Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Wyjmij z szafki kuchennej i wymieszaj z wodą. Moje pomidory rosną po tym jak szalone
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 14.06.2024 16:17

Wyjmij z szafki kuchennej i wymieszaj z wodą. Moje pomidory rosną po tym jak szalone

oprysk pomidorów
Fot. Shutterstock/Tatevosian Yana

Czy twoje pomidory słabo rosną? W takim razie koniecznie wypróbuj ten naturalny oprysk. Po jego użyciu szybko zauważysz efekt, a warzywa będą rosły w błyskawicznym tempie. Przygotujesz go ze składnika, który znajduje się w twojej kuchni. 

Każdy działkowiec musi znać ten sposób

Uprawa pomidorów nie należy do najłatwiejszych. Warzywo jest narażone na różnego rodzaju pasożyty i choroby grzybicze, które uniemożliwiają rozwój rośliny. Dlatego warto poznać sposób, który ochroni ją przed tym zagrożeniem.

Najlepszą metodą jest oprysk. W szczególności ten naturalny, który przygotujesz ze składników, które masz w swojej kuchni. Jest on znacznie tańszy i zdrowszy, niż ten ze sklepu, bo nie zawiera zbędnych substancji chemicznych. 

drożdze.jpg
Fot. Canva/HandmadePictures
Rodzina bez przerwy prosi mnie o to ciasto. Sernik z jogurtów greckich jest w moim domu hitem

Oprysk ze składników, które masz w kuchni

Najważniejszym składnikiem oprysku na pomidory są świeże drożdże. To właśnie one odpowiadają za pozbycie się grzybów, które atakują krzaki pomidorów. Dodatkowo drożdże dostarczą roślino cennych substancji biologicznych, między innymi żelazo, potas, cynk, fosfor. 

Przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy, że 100 gramów drożdży rozpuścisz w 10 litrach letniej wody. Następnie przelej gotowy roztwór do opryskiwacza i stosuj go bezpośrednio na rośliny. 

Jak stosować oprysk na pomidory?

Aby oprysk z drożdży był skuteczny, trzeba stosować go regularnie. Przyjmuje się, że należy robić to raz w tygodniu. Pamiętaj także, aby mieszanina pokrywała lisice pomidorów zarówno od góry i dołu. 

Oprysk można stosować prewencyjnie, jak i po zauważeniu choroby grzybiczej na liściach pomidorów. Wypróbuj tę metodę, a bezproblemowo będziesz cieszyć się swojskimi pomidorami. Sprawdź, sposób na pozbycie się zarazy ziemniaczanej oraz dowiedz się, na jakiej diecie schudła znana aktorka.

pomidory na krzaku.jpg
Fot. Canva/fotokostic