Wziął mleko i przypomniał przepis z czasów dzieciństwa. Zupę nic przygotujesz w dosłownie kilka minut
Zupa nic to smak beztroskiego dzieciństwa. Słodki przysmak może być podawany na śniadanie, obiad, a nawet na deser. Zupę nic zrobisz w kilka chwil i zjesz z prawdziwą przyjemnością. Najwyższy czas przypomnieć ten nieco zapomniany specjał.
Zupę nic lubią nie tylko dzieci
Pamiętasz zupę nic? Wiele osób zjadało się nią w dzieciństwie. Jest słodka, dość gęsta i podawana z kluseczkami białkowymi. Można ją urozmaicić sezonowymi owocami. Zupa nic to puszystość w czystej postaci, którą kochają wszyscy bez względu na wiek.
Recepturę przypomniał na swoim kanale YouTube Mikołaj Drożdżyński- Z pasją do gotowania. Stamtąd też pochodzą zdjęcia wykorzystane w artykule. Koniecznie przekonaj się, jak wspaniale może smakować to banalne, ale pomysłowe danie.
Taką zupę latem robiła moja babcia. Główny składnik wszystkich dziwiłJak ugotować zupę nic?
Składniki:
- 1 litr mleka
- 1 opakowanie cukru waniliowego
- 2 czubate łyżki cukru białego
- 2 jajka
- 1 łyżki cukru do białek
- owoce sezonowe
Przygotowanie zupy nic, zacznij od wlania mleka do garnka, wsyp cukier waniliowy, cukier biały i wymieszaj składniki. Teraz oddziel żółtka od białek. Do białek wsyp 1 łyżkę cukru i ubij na sztywną pianę. Nakładaj łyżką porcję piany na zagotowane mleko.
Po chwili wyjmij kluski białkowe na talerz. Teraz do miski dołóż żółtka i wlewaj delikatnie gorąco mleko i miksuj. Powstałą puszystą masę delikatnie przelej do miseczek, nałóż kluski białkowe i podawaj z owocami.
Zupa nic, czyli słodycz i puszystość na talerzu
Zupa nic dosłownie rozpływa się w ustach. Wyróżnia się słodyczą i delikatnością. Dla wielu osób to niezapomniany smak dzieciństwa. Łatwo można do niego wrócić dzięki temu prostemu przepisowi.
Tę wyjątkową zupę możesz podać na deser, ale też na śniadanie, obiad lub podwieczorek. Jest pyszna i warto przypomnieć sobie ten znakomity smak. Pisaliśmy o tym, jak przyrządzić sałatkę ze smażonych pieczarek. Radziliśmy, jak zrobić małosolne bez zalewy z przepisu Tomasza Strzelczyka.
Źródło: YouTube/ZPasjądoGotowania
Zdjęcia: screen YouTube/ZPasjądoGotowania