Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Żaden makaron i ziemniaki. Wachowicz podaje rosół ze 100 razy lepszym dodatkiem
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 15.12.2023 12:39

Żaden makaron i ziemniaki. Wachowicz podaje rosół ze 100 razy lepszym dodatkiem

rosół
Canva/Robert Chlopas, IG/@ewawachwoicz

Rosołu nikomu nie trzeba zachwalać. Zwykle jemy go z ziemniakami lub makaronem. Ewa Wachowicz tę znakomitą zupę podaje z zupełnie innym dodatkiem. W wielu domach stanowi on oddzielne danie obiadowe. 

Z czym jeść rosół?

Rosół kochamy nie tylko za jego wyśmienity smak i aromat, ale też za właściwości lecznicze. Podczas przeziębienia rozgrzewa i dodaje sił. Jedzenie rosołu pomaga wrócić do zdrowia i zapewnia wyśmienite wrażenia smakowe. Tę lubianą zupę chętnie gotujemy na niedzielny obiad, ale podajemy ja też podczas przyjęć okolicznościowych. 

Przeważnie rosół jadamy z makaronem, ziemniakami, czy kluskami lanymi. Niektórzy lubią ją nawet z ryżem. Natomiast Ewa Wachowicz rosół serwuje z pierożkami z niezwykłym farszem. Robi go z białej kiełbasy ze słoika. Taki rosół smakuje po prostu pysznie. 

rosół
Canva/Elena Photo
Zielarka pokazała, jak zrobić herbatę na przeziębienie. Te składniki każdy ma w domu

Jak zrobić rosół z pierożkami z przepisu Ewy Wachowicz?

Składniki:

  • garnek domowego rosołu

Składniki na ciasto i farsz:

  • 2 szklanki mąki
  • 200 ml ciepłej wody
  • 1 jajko
  • biała kiełbasa ze słoika
  • natka pietruszki

Przygotowanie pierożków zaczynamy od zrobienia ciasta. Mąkę zaparzamy wrzącą wodą, którą wlewamy stopniowo. Mieszamy nożem i wbijamy jajko. Siekamy i dopiero po chwili wyrabiamy ciasto. Jeśli trzeba, dosypujemy mąkę. Przykrywamy i odstawiamy na 20 minut.

Po upływie tego czasu ciasto dzielimy na pół i wałkujemy. Wycinamy prostokąty i na każdy nakładamy porcję kiełbasy słoikowej, którą wcześniej rozdrabniamy. Pierożki sklejamy, by powstały kwadraty. Na brzegach można zrobić wzorek widelcem. 

Pierożki doskonałe z domowym rosołem

Pierożki gotujemy w osolonym wrzątku, wyjmujemy 2 minuty po ich wypłynięciu na powierzchnię. Odcedzamy na sicie i układamy na dnie głębokiego talerza. Wlewamy rosół i dodajemy natkę pietruszki. Tak podany rosół będzie smakował całej rodzinie.

Ta zupa z dodatkiem pierożków smakuje wyśmienicie i jest bardzo pożywna. Pierożki z farszem z kiełbasy idealnie smakują z tą zupą. To ciekawa kulinarna alternatywa dla makaronu czy ziemniaków do rosołu. Pisaliśmy o pysznych sposobach na tę zupę. Radziliśmy, jak przygotować złocisty rosół. 

rosół
Canva/Yuliya Furman

Źródło: ewawachowicz.pl