Żadna fasolka po bretońsku. Węgierska smakuje 100 razy lepiej
Fasolkę po bretońsku wszyscy dobrze znamy. Jednak teraz warto przyrządzić ją po węgiersku. Danie smakuje papryką, syci i pełne jest doskonałego mięsa oraz pysznych warzyw. Jesienią trudno o lepszą potrawę.
Fasolka po węgiersku nasyci i rozgrzeje
Co ugotować, gdy za oknem zimno i szybko zapada zmrok? Długie jesienne wieczory umili nam pyszne i rozgrzewające danie. Wiele osób gotuje fasolkę po bretońsku. Jednak znacznie smaczniejsza jest fasolka po węgiersku. Takie danie będzie jak znalazł, gdy na zewnątrz chłodno i wietrznie.
Fasolka po węgiersku smakuje paprykowo i nie brakuje w niej boczku, wołowiny i oczywiście fasoli. Do tego cebula, marchewka, papryka i sos pomidorowy. Całość wychodzi, że palce lizać. Dlatego warto poznać przepis na fasolkę po węgiersku. Recepturę można zobaczyć na kanale YouTube Damian kuchnia od kuchni. Stamtąd pochodzą też zdjęcia użyte w artykule.
Dino znów poszło na całość. Wielka obniżka cen cukru i mięsaJak ugotować fasolkę po węgierku?
Składniki:
- ½ kg fasoli Jaś
- 800 g wołowiny
- 2 marchewki
- 2 duże cebule
- 3 papryki
- 2 pędy selera naciowego
- 200 g boczku wędzonego
- liść laurowy
- ziele angielskie
- kminek
- 4 łyżeczki słodkiej papryki wędzonej
- 1 łyżeczka pieprzu
- 200 g przecieru pomidorowego
- 1 ½ łyżeczki soli
Przygotowanie dania zaczynamy dzień wcześniej od namoczenia fasoli. Zostawiamy ją na noc. Następnie rano odlewamy z niej wodę, potem wsypujemy ją do czystej wody. Do garnka wrzucamy liście laurowe, nie przykrywamy pokrywką, bo będzie powstawać dużo piany.
Podczas gotowania pianę zbieramy z powierzchni. Fasolę gotujemy do miękkości. Teraz zajmiemy się warzywami. Kroimy je wszystkie w kostkę i przekładamy do miski. Potem oczyszczamy z błon wołowinę. Mięso kroimy w kostkę. Rozgrzewamy smalec, dodajemy liść laurowy, ziele angielskie i kminek. Dokładamy boczek i podsmażamy.
Fasolka po węgiersku o wyrazistym smaku
Następnie dodajemy wołowinę, wsypujemy paprykę słodką wędzoną i mieszamy. Dalej podsmażamy i wsypujemy pieprz. Po chwili dokładamy koncentrat pomidorowy i dalej podsmażamy. Teraz dodajemy wszystkie warzywa i dalej smażymy.
Za moment podlewamy wszystko szklanką wody, mieszamy, przykrywamy i dusimy na wolnym ogniu ok. 40 minut. Po tym czasie dodajemy ugotowaną fasolę. Składniki mieszamy i gotujemy jeszcze 10 minut. Danie podajemy z pajdą świeżego chleba. Pisaliśmy o tym, jak ugotować danie dzięki, któremu schudniemy. Polecaliśmy sposób na gołąbki bez gotowania kapusty.