Zupa paprykowa z kurczakiem - pyszna i sycąca
Zupa paprykowa z kurczakiem to wyśmienita, rozgrzewająca zupa, idealna na obiad dla całej rodziny. Zupa paprykowa gotowana na bulionie jest bardzo aromatyczna, a świeża kolendra nadaje jej świeżości, lekkości i orientalnej nuty. Poznaj przepis na zupę paprykową z kurczakiem.
Zupa paprykowa z kurczakiem to bardzo prosta zupa, którą ugotujesz błyskawicznie. Zupa jest więc idealnym pomysłem na szybki, pożywny obiad nawet wtedy, kiedy nie masz czasu na gotowanie. Zupę paprykową ugotuj na bulionie warzywnym, dzięki czemu będzie pełna smaku i mocno rozgrzewająca.
Zupa paprykowa smakuje najlepiej z kolendrą, która nadaje jej ciekawego smaku i aromatu. Jeśli jednak za nią przepadasz, zamień kolendrę na świeżą natkę pietruszki, jest równie pyszna i świeża. Zupa paprykowa z kurczakiem doprawiona jest również suszoną papryką słodką i ostrą, aby była bardzo wyraźna i smakowała każdemu.
Jeśli masz ochotę na pyszną zupę krem- tu poznasz przepis na zupę krem z pieczonej papryki, jak z najlepszej restauracji.
Przepis na zupę paprykową z kurczakiem
Składniki na 4-5 porcji:
400 g piersi z kurczaka
4 duże czerwone papryki
duża marchew
puszka pomidorów
cebula czerwona
3 ząbki czosnku
świeża kolendra lub natka pietruszki
2 łyżki papryki słodkiej mielonej
łyżeczka papryki ostrej mielonej
łyżka masła
łyżka oleju do smażenia
500 ml bulionu warzywnego
sól, pieprz
Jak zrobić zupę paprykową z kurczakiem?
Przygotuj mięso i warzywa: filet umyj, osusz, pokrój w małą kostkę, oprósz solą, pieprzem. Posiekaj cebulę i czosnek, pokrój w kostkę marchew i papryki. W garnku z grubym dnem zeszklij na maśle cebulę, dodaj czosnek, marchewkę, papryki i smaż przez kilka minut.
Warzywa dopraw papryką słodką, ostrą, solą. Kurczaka podsmaż na osobnej patelni na oleju. Gdy warzywa będą mięknąć, dodaj puszkę pomidorów, wlej bulion i gotuj na wolnym ogniu 20 minut.
Źródło zdjęcia: canva/demarfa Pod koniec gotowania do zupy włóż podsmażonego kurczaka i gotuj jeszcze 10 minut. Zupę dopraw do smaku solą, pieprzem i oprósz kolendrą lub natką pietruszki.