Smakosze.pl
Świeczka

monart3, pixabay

13-latka nie żyje po zjedzeniu deseru

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Wiele osób nie może sobie wyobrazić zakończenia obiadu bez zjedzenia deseru. 13-letnia cheerleaderka z Idaho w USA wybrała się na bankiet, na którym zjadła deser, który jak myślała, jest dla niej bezpieczny. Niestety, w wyniku reakcji alergicznej nastolatka zmarła.

Deser może mieć różne postacie i najczęściej zjadamy go zaraz po obiedzie - zwieńczenie posiłku słodkim łakociem napawa nas przyjemnością i spełnieniem. Przed zabraniem się do jedzenia, warto upewnić się, że w składzie deseru nie ma żadnych składników, na które jest się uczulonym. 

Reese Langer była wysportowaną 13-latką, która była częścią drużyny cheerleaderek w Idaho w USA. Dziewczynka miała zdiagnozowane liczne alergie pokarmowe, przez które nie mogła jeść sporej ilości produktów spożywczych. Niestety pewnego dnia zjadła deser, w którym znajdował się niebezpieczny dla niej alergen. 

Silna reakcja alergiczna po zjedzeniu deseru

16 maja Reese pojechała na bankiet, na którym z innymi cheerleaderkami wspólnie spędzały przyjemnie czas. Przez większą część imprezy dziewczynka czuła się dobrze i nic nie wskazywało na tragedię, która już niedługo miała się wydarzyć. 

Po zjedzeniu słodkiego deseru, szybko odczuła silną reakcję alergiczną, więc rodzice natychmiast podjęli decyzję o udaniu się do najbliższego szpitala. Choć służby medyczne otoczyły ją dużą opieką, nastolatki nie udało się uratować. W ciągu 4 dni od zjedzenia deseru, zmarła.

Reese wiedziała na co jest uczulona

Rodzice dziewczynki są przekonani, że młoda cheerleaderka doskonale zdawała sobie sprawę z zagrożeń, płynących ze spożycia produktów, na które była uczulona. Dlatego miała wyrobiony silny odruch, przez który za każdym razem sprawdzała skład żywności. 

Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych wieści ze świata kulinariów. W tym artykule zdradzamy, co ma do powiedzenia o cenach nad polskim morzem znany youtuber. Ten tekst poświęcony został produktom, które w ostatnim czasie zostały wycofane ze sklepów przez GIS.

Choć rodzice nie zdradzili jaki deser wywołał silną reakcję alergiczną, można się domyślać, że był to produkt przygotowany przez restaurację lub cukiernię. Organizacja non-profit ReeseStrong została nazwana na jej cześć, aby zwiększyć ostrożność ludzi, zmagających się z alergiami pokarmowymi. 

ReeseStrong zajmuje się głównie zbieraniem pieniędzy na automatyczne strzykawki (tzw. EpiPen), które zawierają epinefrynę - substancję, którą wykorzystuje się, chociażby w celu zlikwidowania objawów silnych reakcji alergicznych.

Źródło: Facebook

Wszyscy ją uwielbiali

Zawsze będziemy ją wspominać za jej słodkiego ducha, czyste serce i zaraźliwy uśmiech. Żyła z najwyższą dobrocią i wrodzoną zdolnością, aby ludzie wokół niej czuli się kochani i by nigdy nie poczuli się odtrąceni - napisano na stronie organizacji ReeseStrong.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: au.news.yahoo.com

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ug

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >