Znakomity sposób na aksamitną zupę pomidorową. Bez śmietany i bez mąki
Zupa pomidorowa należy do ulubionych zup wszystkich pokoleń. Można ją przygotować na wiele sposobów, ale zazwyczaj zagęszcza się ją mieszanką śmietany i mąki. Niestety w ten sposób dodaje się potrawie sporo kalorii. Na szczęście mamy lepszy pomysł na aksamitną, gęstą zupę pomidorową. Wystarczy tylko sięgnąć po blender.
Najważniejszy w domowej zupie pomidorowej jest aromatyczny wywar z mięsa i warzyw rosołowych. Pomidory przesmaż na oliwie z oliwek z kilkoma ząbkami czosnku i odrobiną cukru, wtedy zyskają jeszcze lepszy i pełniejszy smak.
Z ugotowanej zupy pomidorowej, wyjmij mięso, a wszystkie warzywa zblenduj. Marchewka, korzeń pietruszki i seler doskonale zagęszczą danie w naturalny, zdrowy sposób, bez dodatku mąki i śmietany. Zupę dopraw solą, pieprzem i cukrem i posyp świeżą natką pietruszki.
Pomidorówkę podaj z ugotowanym makaronem lub ryżem. Co natomiast zrobić z mięsem? Kawałki kurczaka możesz zamrozić i wykorzystać między innymi do pyz z mięsem, czy pasztetu. Polecam ugotować również kopytka i podać je z podsmażonym kurczakiem z cebulą, dzięki czemu nic w Twojej kuchni się nie zmarnuje.
Domowa pomidorówka bez mąki i bez śmietany
Składniki:
1 ćwiartka z kurczaka
2 duże marchewki
kawałek selera
2 korzenie pietruszki
1 cebula
2 ząbki czosnku
1 puszka pomidorów krojonych
2 liście laurowe
3 ziarna ziela angielskiego
mały koncentrat pomidorowy
natka pietruszki
sól, pieprz, cukier do smaku
łyżka oliwy z oliwek
Jak ugotować gęstą zupę pomidorową bez ciężkich dodatków?
Mięso, cebulę, korzeń pietruszki, marchewkę i seler oczyść i włóż do garnka. Dodaj liście laurowe, ziele angielskie, pieprz i wlej 2 l zimnej wody. Gotuj na małym ogniu do zagotowania. Wywar odszumuj i gotuj dalej, aż stanie się aromatyczny.
Czosnek obierz, posiekaj i zeszklij na oliwie. Dodaj pomidory z puszki, podsmaż całość i dodaj do zupy razem z koncentratem pomidorowym. Zupę gotuj jeszcze około 20 minut.
Z zupy wyjmij mięso i przyprawy, resztę wywaru zblenduj. Zupę pomidorową dopraw do smaku solą, pieprzem i cukrem. Podaj z posiekaną natką pietruszki i ugotowanym makaronem lub ryżem.
Ugotuj również zupę ogórkową babcinego przepisu oraz domowy barszcz ukraiński.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
3 sposoby suszenia leśnych grzybów. Wybierz najdogodniejszy dla siebie
Jaki olej najlepiej nadaje się do smażenia? Właściwy wybór opłaci się dla smaku i zdrowia
Źródło: gotujmy