Bogata w smak, konkretna zupa ogórkowa od mamy Karola Okrasy
Zupa ogórkowa niejednokrotnie przyprawiała nas o autentyczny zachwyt. W każdym domu przyrządza się ją w odrobinę inny sposób. Karol Okrasa zdradził, jak kultowa zupa ogórkowa była przygotowywana przez jego mamę. Kwaskowatość ogórkowej cudownie podkreśla dodatek cukru, dzięki niemu smak jest nie do podrobienia.
Smakowita zupa ogórkowa jest kulinarnym szlagierem, obok którego ciężko przejść obojętnie. Już sam aromat zachęca do zajadania. Przepis od mamy Karola Okrasy pozwala na przygotowanie perfekcyjnej zupy ogórkowej.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Wyborna zupa ogórkowa według maminej receptury
Karol Okrasa jest niekwestionowanym autorytetem, jeśli chodzi o kulinaria. Mistrz kuchni często odnosi się do przepisów stosowanych przez jego mamę. Jakiś czas temu wspominaliśmy o zupie pomidorowej od słynnego kucharza. Dziś na naszym portalu zagości wyśmienita zupa ogórkowa.
Mama uwielbianego kucharza z pewnością wiedziała, czym powinna charakteryzować się dobra zupa ogórkowa. Potwierdzeniem jest jej przepis, który został zaprezentowany przez Karola Okrasę. Jakie składniki będą nam potrzebne?
1,5 litra bulionu warzywnego
Ogórki kiszone z zalewą
500 g ziemniaków
cebula
marchewka
seler
pietruszka
150 ml śmietany 18%
50 g masła
5 g cukru
koperek
olej
masło
sól
pieprz
Zupa ogórkowa w tej odsłonie zachwyci domowników
Zanim przystąpimy do pracy, musimy przygotować bulion warzywny. W jednym z wcześniejszych artykułów podzieliliśmy się niezawodną recepturą. Kiedy nasz bulion jest już gotowy, myjemy warzywa i je obieramy.
Obrane warzywa kroimy w drobną kostkę. Wyjątkiem są ziemniaki, które dzielimy na trochę większe kawałki. W garnku umieszczamy olej i masło. Gdy oba tłuszcze już się rozgrzeją, wówczas dorzucamy do nich cebulę i ziemniaki. Przyprawiamy je solą i pieprzem.
Do zarumienionej cebuli i ziemniaków dodajemy pietruszkę, seler oraz marchewkę. Całość smażymy na niewielkim ogniu. Nie zapominajmy o zamieszaniu składników od czasu do czasu. W przeciwnym wypadku mogą się przypalić, a tego chcemy uniknąć.
Podsmażone warzywa zalewamy bulionem. Wszystko gotujemy na małym ogniu. W tym czasie ogórki kiszone ścieramy na tarce o dużych oczkach. Warto je przesmażyć na patelni z dodatkiem oleju. Dodajemy je do zupy, gdy warzywa w wywarze staną się miękkie.
Zupa ogórkowa jest już prawie gotowa. Doprawiamy ją solą, pieprzem i odrobiną cukru. Całość gotujemy jeszcze przez kilkanaście minut. Na koniec w osobnej misce mieszamy kilka łyżek zupy i śmietanę. Gdy składniki ładnie się połączą, umieszczamy je w garnku. Zupę serwujemy z posiekanym koperkiem.
Canva / Dar1930
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Gotujmy