Smakosze.pl

canva/poplasen

Dlaczego warto pić zakwas z buraków? Korzyści są nie do przecenienia

26 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Emilia Maciejewska-Latosińska

Zakwas z buraków wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości. Zazwyczaj stosowany jedynie przy okazji przygotowywania barszczu produkt warto włączyć do swojej codziennej diety. Regularne spożywanie przyniesie nam same korzyści.

Jeśli po przyrządzaniu barszczu znów pozostał nam zakwas z buraków, warto po prostu go wypić. Smak nie każdemu może przypaść do gustu, ale raczenie się fermentowanym napojem dobrze wpływa na nasz organizm na wielu polach. Dobrze jest choć spróbować - być może nam posmakuje.

Komu posłuży zakwas z buraków?

Napój ze słodkiego warzywa spożywany regularnie pomoże nam zapobiec wielu niedoborom. Jest bowiem świetnym źródłem witamin — m.in. C, B6, K czy E — oraz minerałów takich jak fosfor, magnez czy żelazo.

Przyczyni się do podniesienia odporności organizmu i sprawdzi w profilaktyce anemii. Z uwagi na działanie na tym polu będzie szczególnie korzystny dla kobiet, które częściej borykają się ze wspomnianą chorobą.

Wszystkim jednak przysłuży się zawarty w zakwasie z buraków błonnik, który jest niezwykle cenny w regulacji trawienia. Obecne liczne antyoksydanty również wpłyną pozytywnie, hamując procesy nowotworzenia.

Jakie jeszcze zalety ma zakwas z buraków?

Nieoceniony jest wpływ fermentowanego napoju na regulację poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi. Po zakwas bardzo często sięgają osoby na dietach. Wspierają tym samym organizm w procesie i dostarczają mu sporej dawki niezbędnych substancji, unikając wysokiej podaży wielu kalorii, co ułatwia zachowanie sprzyjającego redukcji deficytu.

Zakwas z buraków pozytywnie działa także na układ nerwowy. Stosowany regularnie może wpływać na obniżenie ryzyka chorób związanym z przewlekłym stresem. Obniża bowiem napięcie i uspokaja, ułatwiając zasypianie. Jeśli więc nasz rytm dobowy jest rozchwiany, napój może nas wesprzeć w powrocie do formy.

Na naszej stronie znajdziecie sprawdzony przepis na zakwas z buraków . Jest bardzo prosty i z pewnością przyda się zawsze, gdy będziecie mieli ochotę na pyszny domowy barszcz do pierogów czy krokietów . Można je jadać częściej niż przy okazji świąt.

Zakwas z buraków jest znakomity
canva/Crystal Bolin Photography

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Tagi:

Podobne artykuły

Produkty

Wykryto niebezpieczną partię nabiału. Pod żadnym pozorem jej nie jedz
Czytaj więcej >

Produkty

Co się dzieje z cenami ogórków? Tego zupełnie nikt się nie spodziewał
Czytaj więcej >

Produkty

Smakuje jak łosoś, a jest tańszy i zdrowy. Możesz spokojnie podać rodzinie
Czytaj więcej >

Produkty

Sprawdź, czy masz w domu. Jest szkodliwa. Właśnie wycofują ją ze sprzedaży
Czytaj więcej >

Produkty

„Mam ochotę przeprosić klientów”. Pani z warzywniaka powiedziała całą prawdę
Czytaj więcej >

Produkty

Lidl i Biedronka prześcigają się w promocjach. Uwielbiane produkty za ułamek ceny
Czytaj więcej >
Emilia Maciejewska-Latosińska

Redaktorka serwisu Smakosze.pl Lubię smacznie zjeść, a w kuchni cenię przede wszystkim możliwość eksperymentowania. Jestem weganką i na swoim przykładzie pokazuję, że dieta roślinna to zdecydowanie więcej niż surowe warzywa. W wolnym czasie ćwiczę balet — od lat fascynuje mnie jak łączy w sobie lekkość i siłę. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]