Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Dlaczego warto włożyć liść laurowy do opakowania z mąką? Efekt zachwyci każdego
Redakcja smakosze.pl
Redakcja smakosze.pl 13.09.2022 20:59

Dlaczego warto włożyć liść laurowy do opakowania z mąką? Efekt zachwyci każdego

liście laurowe
Canva / nikolos

Liść laurowy charakteryzuje się niepowtarzalnym aromatem. Ze względu na ten aromat właśnie, jest tak chętnie dodawany przez nas do zup i sosów. Okazuje się jednak, że zapach liścia laurowego ma jeszcze jedną moc. Doskonale sprawdza się przy odstraszaniu moli spożywczych.

Liście laurowe nie są czymś niespotykanym w naszych kuchniach. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, że można użyć ich nie tylko jako przyprawy do przygotowywanych dań. Liść laurowy okazuje się być bowiem pomocny w walce z nieproszonymi insektami.

Liść laurowy w starciu z nieproszonymi gośćmi

Mole spożywcze do uciążliwe owady. Gnieżdżą się w produktach sypkich, takich jak mąka czy kasza. Łatwo przynieść ze sobą takiego mola do domu przy okazji zakupów, jednak znacznie trudniej pozbyć się tych owadów.

Liść laurowy, ze względu na wydzielany przez siebie aromat, okazuje się niezrównaną bronią w walce z molami spożywczymi. Owady te wręcz nie znoszą jego zapachu. Kilka listków skutecznie odstraszy niechcianych lokatorów.

Liść laurowy możesz wsadzić bezpośrednio do opakowania z mąką czy innym produktem sypkim. Jeśli w szafce kuchennej masz wciąż fabrycznie zamknięte produkty, możesz też porozkładać liście laurowe luzem na półkach. Kilka listków będzie wystarczającym środkiem zapobiegawczym.

Zaskakujące właściwości liścia laurowego

Niezwykły aromat liścia laurowego możesz uzyskać również bez używania tej przyprawy. Potrzebny będzie do tego laurowy olejek eteryczny. Wystarczy wylać kilka kropli na łyżeczkę sody oczyszczonej i zamknąć całość w pojemniczku, np. w pudełku po zapałkach.

W pudełku porób małe dziurki, np za pomocą ostrego nożyka. Przez powstałe w ten sposób otwory, aromat liścia laurowego będzie bez trudu wydobywał się na zewnątrz. Dzięki temu żaden mol spożywczy nie ośmieli się przekroczyć progu Twojej szafki.

Niezależnie od tego, który sposób zastosowania liścia laurowego wybierzesz, warto zaopatrzyć się dodatkowo w różnego rodzaju słoje czy pojemniki ze szczelnym zamknięcie. Do takiego naczynia możesz przesypywać produkty sypkie zaraz po otwarciu oryginalnej paczki. Będzie to dodatkowa ochrona Twoich produktów spożywczych przed molami. Oczywiście dodanie liścia laurowego jest dobrym pomysłem niezależnie od rodzaju opakowania. Napar z liścia laurowego doskonale wzmocni Twoją odporność. Liść laurowy jest tradycyjnie stosowaną przyprawą w polskiej kuchni.

Canva / commonthings
Canva / commonthings

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: