Dodajemy go do rosołu, a ma inne zalety. O jednej nie wie prawie nikt
Zioła dodają smaku i aromatu wielu potrawom. Ta, którą chcemy przybliżyć często trafia do rosołu i ma wiele dobroczynnych właściwości dla naszego zdrowia. Można z niej zrobić też coś wyjątkowo smacznego.
Lubczyk nie tylko do zupy
Lubczyk jest nazywany ziołem na miłość. Nazwa pochodzi z medycyny ludowej, która lubczyk traktowała jako zioło, które chroni, otwiera na miłość, pogłębia i wywołuje prawdziwe uczucie. To zioło wykorzystywane jest w kuchni i medycynie naturalnej. Zawiera wysokie stężenie składników bioaktywnych, których najwięcej jest w korzeniu.
Wyciągi z korzenie lubczyku mają działanie moczopędne, pomagają w zwalczaniu infekcji układu moczowego i kamieni nerkowych. Lubczyk korzystnie działa na układ krążenia i układ trawienny. Pomaga w uśmierzeniu bólu menstruacyjnego i chorób układu oddechowego. Jednak osoby, które zażywają leki przeciwzakrzepowe i moczopędne powinny, skonsultować się z lekarzem zanim sięgną po napar z lubczyku.
1 czynność, a placki ziemniaczane na pewno nie ściemnieja. Tego uczą w szkołach gastronomicznychLubczyk i jego właściwości
Osoby, które zdecydują się na suplementację korzenia lubczyku, powinny ograniczyć wychodzenie na słońce. Może dojść do oparzeń i stanów zapalnych skóry. Również kobiety w ciąży, czy panie karmiące piersią, a także młodzież do 18. roku życia nie powinni zawierać preparatów zawierających korzeń lubczyku.
Z tej części lubczyku przygotowuje się lecznicze napary, preparaty i suplementy diety. W kuchni lubczyk stanowi dodatek do zup i sosów. Pasuje do jajecznicy, dań na bazie twarogu. Można dodawać go do napojów i chleba. Warto pamiętać, że ta przyprawa jest bardzo intensywna w smaku, dlatego trzeba stosować ją z umiarem. Ma lekko cierpki, gorzkawy smak. Lubczyk ma też ważną zaletę. Można z niego przygotować zupę krem.
Jak przyrządzić zupę krem z lubczyku?
Składniki:
- 1 szklanka posiekanego lubczyku
- 1 cebula
- 1 marchewka
- 1 żabek czosnku
- ¼ szklanki posiekanej natki pietruszki
- ⅓ pora
- sól
- pieprz
Przygotowanie zupy zaczynamy od podduszenia cebuli i marchewki. Po 5 minutach wrzucamy resztę składników i zalewamy wodą. Doprawiamy solą i pieprzem. Zupę gotujemy około 30 minut.
Gdy przestygnie blendujemy na gładki krem. Taką zupę możemy podać z grzankami lub z pieczywem. Potrawa jest wyrazista w smaku i bardzo prosta w przygotowaniu. Poradzi sobie z nią nawet osoby, która stawia pierwsze kroki w kuchni. Pisaliśmy o patencie na pyszne schabowe. Przedstawialiśmy sposób Katarzyny Bosackiej na rosół, który wzmacnia odporność.
Źródło: wprost.pl, vitapedia.pl