Dodajesz do pierogów ruskich ziemniaki i twaróg? Pamiętaj o jeszcze 1 dodatku
Pierogi ruskie są bardzo popularnym i lubianym daniem. Intensywny farsz z ziemniaków, podsmażonej cebulki i twarogu jest czymś, co rozpieszcza nasze kubki smakowe. Okazuje się, że może być jeszcze lepiej. Pierogi ruskie z kminkiem wynoszą tę znaną potrawę na zupełnie nowy poziom.
Korzenny i nieco gorzkawy smak kminku idealnie wpasowuje się w pierogowy farsz. Ponadto przyprawa wpływa korzystnie na nasz układ pokarmowy i wspomaga trawienie. To z pewnością nieoceniona zaleta, bowiem pierogi ruskie z kminkiem znikają z talerzy w oszałamiających ilościach.
Przepis na pierogi ruskie z kminkiem
Składniki na ciasto:
2 szklanki maki pszennej
2 łyżki oleju rzepakowego
1/2 szklanki gorącej wody
szczypta soli
Składniki na farsz:
5-6 średniej wielkości ugotowanych ziemniaków
100 g sera twarogowego
1 cebula
1 łyżka kminku
sól i pieprz do smaku
olej do smażenia
Jak przyrządzić smakowite pierogi ruskie z kminkiem?
Zacznij od przygotowania ciasta do pierogów ruskich z kminkiem. Do dużej miski przesiej mąkę pszenną, dodaj do niej sól, olej oraz szklankę gorącej wody. Zacznij ostrożnie mieszać składniki na ciasto, na początku łyżką a potem ręcznie. Wyrabiaj całość do uzyskania gładkiej i elastycznej masy.
Gotowe ciasto na pierogi ruskie z kminkiem uformuj w kulę i zawiń w folię spożywczą. Odstaw na pół godziny, aby odpoczęło. W czasie leżakowania ciasta możesz zająć się przygotowaniem farszu.
Cebulę do farszu pierogów ruskich z kminkiem obierz i drobno posiekaj. Zeszklij warzywo na patelni na dobrze rozgrzanym oleju. Następnie wymieszaj podsmażoną cebulę z przeciśniętymi przez praskę ziemniakami, serem twarogowym, solą, pieprzem oraz łyżką kminku. Połącz starannie wszystkie składniki.
Ciasto na pierogi ruskie z kminkiem odwiń z folii i rozwałkuj na podsypanym mąką blacie. Za pomocą szklanki wycinaj z niego okręgi i kładź na każdym porcję przygotowanego farszu. Każdego pieroga starannie zalepiaj.
Pierogi ruskie z kminkiem gotuj partiami we wrzącej osolonej wodzie. Wyławiaj je po ok. 5 minutach od wypłynięcia za pomocą łyżki cedzakowej. Danie podawaj z okrasą z podsmażonej na złoto cebulki. Tajemniczy składnik pierogów ruskich stanowi niemałe zaskoczenie. Dla osób zabieganych mamy sprawdzony sposób na szybkie pierogi bez lepienia.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Soczysta karkówka w aksamitnym sosie. Obłędny smak zawdzięcza 1 dodatkowi
Dorzuć do wywaru kilka sztuk. Rosół staropolski oczaruje wszystkich pełnią smaku
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama