Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jajko obierzesz nawet w 3 sekundy, wystarczy zwykła łyżka. Żałuję, że nie znałam tego wcześniej
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 21.09.2023 08:37

Jajko obierzesz nawet w 3 sekundy, wystarczy zwykła łyżka. Żałuję, że nie znałam tego wcześniej

obieranie jajka
YouTube/@foodandwine

Jajka są ważnym elementem naszej diety. Jemy je na miękko, podajemy na twardo i robimy jajecznicę. Jednak jak szybko obrać jajko? Jest na to sprawdzony i błyskawiczny sposób. Dzięki niemu obierzesz jajko nawet w 3 sekundy.

Jajko, czyli zdrowe śniadanie

Wiele osób wybiera na śniadanie właśnie jajka. Są one zdrowe, szybkie w przygotowaniu i możemy podawać je na różne sposoby. Poza walorami smakowymi jajka naszpikowane są witaminami. Ich jedzenie dostarczy nam witamin: A, D, E, K oraz witamin z grupy B. 

Jedzenie jajek sprawia, że jesteśmy syci i rzadziej po takim posiłku sięgamy po niezdrowe przekąski. Dlatego jajka powinny jeść osoby, którym zależy nie tylko na zdrowiu, ale też na zgrabnej sylwetce. Jednak zdarza się, że obieranie jajek zajmuje nam sporo czasu. W jaki sposób obrać szybko jajka? Potrzebujesz do tego łyżki.

obieranie jajka
YouTube/@foodandwine
W sezonie zawsze przygotowuję tę surówkę na odporność. Ma mnóstwo witamin i smakuje lepiej, niż w restauracji

Jak błyskawicznie obrać jajko?

Najpierw jajka gotujemy, a następnie przychodzi czas na ich obieranie. To nie zawsze przebiega szybko i bezproblemowo. Co zrobić, żeby szybko obrać jajko? W tym celu potrzebujemy oczywiście jajko i łyżkę. 

Stukamy jajkiem o blat stołu lub deskę do krojenia. Zdejmujemy kawałek zbitej skorupki z jajka i łyżeczkę wkładamy pod skorupkę, która została na jajku. Podważmy nią skorupkę i przesuwamy tak łyżeczką dookoła jajka. Skorupka po chwili odchodzi w całości. 

Sposób na jajko, czyli użyj łyżki

Ten prosty sposób sprawi, że bardzo szybko pozbędziemy się skorupki. Właściwie zdejmiemy ją w całości z jajka. Nie musimy już obierać, sprawdzać, czy nie zostały resztki skorupek. Wszystko dlatego, że sposób z łyżką powoduje zdjęcie w całości skorupki.

Gdy zależy nam na czasie, warto sięgnąć po ten patent. Odkąd go poznałam, już zawsze w ten sposób obieram jajka. Żałuję, że nikt wcześniej mi tego nie pokazał. Polecam paten z łyżką do obierania jajek. Pisaliśmy jak z robić kolację z jajka i pomidora. Radziliśmy, by wypróbować sposób na żółtko z plastikową butelką. 

obieranie jajka
YouTube/@foodandwine

Źródło: YouTube/@foodandwine