Smakosze.pl
Kukurydza wyjdzie idealnie

Pexels / Kaboompics .com

Jak gotować kukurydzę?

19 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Smakowita gotowana kukurydza często gości na naszych stołach. Nie bez powodu możemy natknąć się na nią w niemal wszystkich sklepach. Mało kto zdaje sobie sprawę, że do wrzącej wody warto dodać cukier. Dzięki niemu uwydatnimy smak kukurydzy.

Nie da się ukryć, że kolba kukurydzy dobrze sprawdza się w formie lekkiego posiłku. Wielu smakoszy sięga po nią, chociażby podczas kolacji. Warto wiedzieć, jak prawidłowo ugotować kukurydzę.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Kukurydza wyjdzie lepiej niż kiedykolwiek

Gotowana kukurydza jest nie lada specjałem. Przeważnie serwuje się ją z dodatkiem soli oraz masła. Już wcześniej na naszym portalu prezentowaliśmy przepis na grillowaną kukurydzę. Dziś skupimy się na kwestii gotowania.

Mogłoby się wydawać, że kukurydza powinna gotować się w osolonej wodzie. Okazuje się, że znacznie lepiej sprawdza się dodatek w postaci cukru. Za jego sprawą nasza kukurydza będzie smakowała znacznie lepiej.

Na dwie kolby kukurydzy powinna przypadać jedna łyżka cukru. Sól powinniśmy dodać dopiero na ugotowane warzywo. Nie zaszkodzi wykorzystać także odrobiny masła. Przekąska w takiej formie zachwyci niejednego smakosza.

Pieczony kalafior z czosnkiem

Aromatyczny pieczony kalafior z czosnkiem

CZYTAJ DALEJ

Jak gotować kukurydzę?

Wielu wielbicieli kulinariów zachodzi w głowę, starając się odnaleźć odpowiedź na powyższe pytanie. Przeważnie każdy robi to na swoją własną modłę. Jednak najlepiej skorzystać ze sprawdzonego sposobu.

Przed rozpoczęciem gotowania kukurydzę musimy obrać z liści i włosków. Warto także odciąć jej końcówki. Warzywo umieszczamy we wrzącej wodzie, którą wcześniej wzbogacamy o wspomniany już cukier.

Kukurydza ugotuje się idealnie, jeśli będzie miała sporo przestrzeni w garnku. Wówczas warzywo pod wpływem bulgoczącej wody samo z siebie zacznie się obracać. Dzięki temu kukurydza ugotuje się równomiernie.

Po 15 minutach nasza kukurydza powinna być już gotowa. Nie pozostaje nic innego jak przystąpić do beztroskiego zajadania. Kukurydza może być wykorzystana na różne sposoby. Jakiś czas temu przedstawialiśmy przepis na jajecznicę z jej dodatkiem.

Kukurydza

Kukurydza

Canva / Lesyy

Jak dobrze znasz tradycyjne, polskie potrawy? Tylko geniusz zdobędzie komplet punktów

Pytanie 1 z 9

Farsz w pierogach ruskich musi zawierać

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Winiary

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje w

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Krokiety nie pękną

Porady

Co zrobić, żeby krokiety nie pękały?

Czytaj więcej >

Porady

Jak gotować flaczki, by nie wyszły twarde?

Czytaj więcej >
Drewniane łyżki

Porady

Jak dbać o drewniane przyrządy kuchenne?

Czytaj więcej >

Porady

Proste sposoby na krojenie cebuli

Czytaj więcej >

Porady

Jak rozmrozić filet z ryby w 5 minut?

Czytaj więcej >

Porady

Jak wyczyścić przypaloną patelnię?

Czytaj więcej >