Jak szybko i łatwo uratować zwarzoną zupę?
Dodaliście śmietanę do gorącej zupy i powstały nieestetyczne grudki? Wiemy jak sobie z nimi poradzić. Zamiast wylewać danie, skorzystaj z prostego triku. Miksując zawartość garnka, przywrócisz zupie estetyczny wygląd.
Zupy są smaczne i sycące, wprost idealne na chłodne dni. Klasyczne pozycje z kuchni polskiej — takie jak pomidorowa czy pieczarkowa — powinny również cieszyć oko i być pozbawione zbędnych grudek. Co jednak zrobić, gdy wlaliśmy śmietanę zbyt szybko?
Sposoby na zwarzoną zupę
Stało się. Spieszyliśmy się i w zupie są grudki nabiału. Jeżeli są bardzo drobne, lecz mimo wszystko widoczne, najlepszym wyjściem z sytuacji będzie zblendowanie zupy. Podczas tego procesu grudki zostaną dokładnie rozprowadzone — dużo lepiej niż podczas zwykłego mieszania w garnku.
Jeżeli nie mamy pod ręką blendera — albo po prostu nie chcemy, aby nasze danie miało konsystencje kremu — pomocne będzie przecedzenie wywaru z grudkami przez sito o małych oczkach. Sprawdzi się w sytuacji, gdy fragmenty zwarzonego nabiału są spore.
Tak potraktowaną zupę możemy oczywiście jeszcze raz wzbogacić o śmietankę, pamiętając jednak, by dodawanie odbywało się etapami i bez pośpiechu. Czynność wydaje się prosta, lecz o błąd nietrudno.
Jak poprawnie dodawać śmietanę do zupy?
Jeśli wlewamy śmietanę do gorącej zupy, zawsze się zwarzy. Jedynym sposobem, który zagwarantuje nam brak problemu grudek nabiału w daniu, jest stopniowe hartowanie wyrobu poprzez wlewanie niewielkich ilości wywaru do kubeczka z produktem.
Tylko w ten sposób, czyli poprzez stopniowe podnoszenie temperatury śmietany, uda nam się uzyskać idealnie zabieloną zupę. Patent ten zastosować należy również wtedy, gdy zdecydujemy się na kremową zupę z jogurtem czy kefirem.
Źródło zdjęcia: canva/grafvision
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: porady.interia, cosdobrego