Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jak usunąć nadmiar soli ze śledzi? Wystarczy 1 prosta czynność

Jak usunąć nadmiar soli ze śledzi? Wystarczy 1 prosta czynność

Śledzie wymagają odsolenia
canva/Aneta_Gu

Śledzie przed przygotowaniem muszą zostać odsolone. Doskonałym sposobem na pozbycie się nadmiaru konserwującej ich przyprawy jest moczenie. Powinno być kilkuetapowe. Wyjaśniamy jak przeprowadzić je prawidłowo.
 

Jak dobrze odsolić śledzie?

W przyrządzaniu dań ze śledzi niezbędna jest cierpliwość. Rybę przed pokrojenie im dodaniem np. do sałatki trzeba pozbawić nadmiaru soli. Przyprawa została użyta do przedłużenia ich świeżości.

Pierwszym etapem jest opłukanie wyjętych z zalewy filetów. W takiej postaci zanurza się je w dużej misce wypełnionej zimną wodą i pozostawia na około 30 minut. Po tym czasie należy zmienić wodę. Te dwie czynności powtarza się, aż w śledziach pozostanie odpowiadająca nam ilość soli.

Zbadali skład jednego z najtańszych chlebów z Biedronki. Wnioski wbijają w fotel

W czym najlepiej moczyć śledzie?

Woda jest najprostszym, a zarazem najtańszym płynem, który można zastosować do odsolenia ryby. Niektórzy jednak stawiają na mleko. Nabiał pozwala usunąć sól szybciej, a mięso staje się bardziej delikatne. Niestety nie będzie to korzystne rozwiązanie dla osób, które wykluczają produkty mleczne ze względu na alergię czy nietolerancję laktozy.

Słony smak śledzi uwolni się sprawniej także, jeśli do porcji wody dodamy trochę soku z cytryny lub octu. Jeśli filet jest już bliski ideału, można go też skropić odrobiną wybranego kwaśnego płynu.

Jak podawać odsolone śledzie?

Najprościej będzie pokroić je i zaserwować z dobrą marynowaną cebulką oraz pieczywem. Można też pokusić się o przyrządzenie ich w marynacie z różnymi dodatkami. Taka odsłona świetnie smakuje np. z gotowanymi ziemniakami.

Na naszej stronie znajdziecie m.in. przepis na pyszne śledzie w śmietanie. Być może spodobają wam się tez takie nieco bardziej słodkie, czyli po sułtańsku. Polecamy je zwłaszcza amatorom rodzynek.

Śledzie należy moczyć.png
canva/artist-unlimited
Tagi: Ryba Kuchnia sól