Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Jakie mięso dodawać do rosołu?
Jakub Kossakowski
Jakub Kossakowski 29.08.2021 02:00

Jakie mięso dodawać do rosołu?

Rosół wyjdzie o niebo lepiej
Canva / valentynsemenov

W każdym domu rosół przygotowuje się odrobinę inaczej. Nie bez znaczenia jest rodzaj mięsa, o które wzbogacamy wywar. Dobrze sprawdza się drób, jednak najlepszy efekt osiągniemy wówczas, gdy dodamy także szponder wołowy. Mięso powinno się gotować przynajmniej przez 2 godziny.

Nie da się ukryć, że rosół zajmuje szczególne miejsce w naszej rodzimej kuchni. Warto wiedzieć, jak przygotować go idealnie. Dziś nasza uwaga skupi się głównie na kwestii mięsa, które dodajemy do zupy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

O jakie mięso najlepiej wzbogacić rosół?

Rosół przeważnie gotujemy na mięsie. Do wyboru mamy rozmaite rodzaje. Najczęściej sięgamy po drób. W supermarketach możemy natknąć się nawet na porcje rosołowe z kurczaka. Jednak możliwości jest znacznie więcej.

Idealny rosół wychodzi wówczas, gdy wzbogacamy go o różne rodzaje mięsa. Właśnie taka różnorodność pozytywnie wpływa na smak wywaru. Jednym z najlepszych połączeń jest tusza drobiowa o szponder wołowy.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by rosół ugotować na mięsie kaczki lub królika. Ogranicza nas nasza własna inwencja. Wybierając inne rodzaje mięsa, pamiętajmy, by zawierały one kości. To właśnie w nich skrywa się głębia smaku.

Jak przygotować mięso na rosół?

Mięso na rosół przed rozpoczęciem gotowania powinniśmy starannie umyć. Dzięki temu w naszej zupie nie będą pływały różnego rodzaju nieczystości. Pamiętajmy, by mięsu umieszczać zawsze w zimnej wodzie.

Skoro już mowa o mięsie nie można pominąć jednej niezwykle istotnej kwestii. Mianowicie składniki powinny być jak najświeższe. Najgorszym wyborem jest mrożone mięso. Dodanie go do rosołu może zaowocować mało smacznym daniem.

Ile czasu gotować rosół?

Dobry rosół nie lubi pośpiechu. W związku z tym zupa powinna gotować się przez przynajmniej 2 godziny. Jednak znacznie lepszy efekt uzyskamy po 3 godzinach. Rosół należy podgrzewać na małym ogniu.

Rosół najlepiej gotować pod lekko odsłoniętą przykrywką. Wówczas z wywaru nie odparuje zbyt dużo wody. Jakiś czas temu wyjaśnialiśmy, dlaczego niektórzy wzbogacają rosół o ocet. Warto również wiedzieć, jak dobrze przyprawić kultową zupę.

Przepyszny rosół
Przepyszny rosół

Canva / eyecon

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Zapraszamy na nasz Instagram

Źródło: Winiary