Smakosze.pl
Rosół wyjdzie o niebo lepiej

Canva / valentynsemenov

Jakie mięso dodawać do rosołu?

7 Września 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

W każdym domu rosół przygotowuje się odrobinę inaczej. Nie bez znaczenia jest rodzaj mięsa, o które wzbogacamy wywar. Dobrze sprawdza się drób, jednak najlepszy efekt osiągniemy wówczas, gdy dodamy także szponder wołowy. Mięso powinno się gotować przynajmniej przez 2 godziny.

Nie da się ukryć, że rosół zajmuje szczególne miejsce w naszej rodzimej kuchni. Warto wiedzieć, jak przygotować go idealnie. Dziś nasza uwaga skupi się głównie na kwestii mięsa, które dodajemy do zupy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

O jakie mięso najlepiej wzbogacić rosół?

Rosół przeważnie gotujemy na mięsie. Do wyboru mamy rozmaite rodzaje. Najczęściej sięgamy po drób. W supermarketach możemy natknąć się nawet na porcje rosołowe z kurczaka. Jednak możliwości jest znacznie więcej.

Idealny rosół wychodzi wówczas, gdy wzbogacamy go o różne rodzaje mięsa. Właśnie taka różnorodność pozytywnie wpływa na smak wywaru. Jednym z najlepszych połączeń jest tusza drobiowa o szponder wołowy.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by rosół ugotować na mięsie kaczki lub królika. Ogranicza nas nasza własna inwencja. Wybierając inne rodzaje mięsa, pamiętajmy, by zawierały one kości. To właśnie w nich skrywa się głębia smaku.

Pasta z fasoli

Pasta z fasoli z kiszonym ogórkiem poleca się na obiad, przekąskę i kolację

CZYTAJ DALEJ

Jak przygotować mięso na rosół?

Mięso na rosół przed rozpoczęciem gotowania powinniśmy starannie umyć. Dzięki temu w naszej zupie nie będą pływały różnego rodzaju nieczystości. Pamiętajmy, by mięsu umieszczać zawsze w zimnej wodzie.

Skoro już mowa o mięsie nie można pominąć jednej niezwykle istotnej kwestii. Mianowicie składniki powinny być jak najświeższe. Najgorszym wyborem jest mrożone mięso. Dodanie go do rosołu może zaowocować mało smacznym daniem.

Ile czasu gotować rosół?

Dobry rosół nie lubi pośpiechu. W związku z tym zupa powinna gotować się przez przynajmniej 2 godziny. Jednak znacznie lepszy efekt uzyskamy po 3 godzinach. Rosół należy podgrzewać na małym ogniu.

Rosół najlepiej gotować pod lekko odsłoniętą przykrywką. Wówczas z wywaru nie odparuje zbyt dużo wody. Jakiś czas temu wyjaśnialiśmy, dlaczego niektórzy wzbogacają rosół o ocet. Warto również wiedzieć, jak dobrze przyprawić kultową zupę.

Przepyszny rosół

Przepyszny rosół

Canva / eyecon

Jak dobrze znasz potrawy z czasów PRL-u? Nie bądź zbyt pewny siebie, tylko geniusz zgadnie wszystkie odpowiedzi

Pytanie 1 z 10

Z czego najczęściej jadano kotlety w czasach PRL-u?

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Zapraszamy na nasz Instagram

Źródło: Winiary

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Polacy na potęgę zajadają je podczas grillowania. Konsekwencje mogą być opłakane. Unikaj ich jak ognia

Czytaj więcej >

Porady

Jak rozpoznać słodkiego i dojrzałego arbuza? Wystarczy 1 rzut oka. Nigdy nie popełnisz błędu

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić chrupiące placki ziemniaczane? Wystarczy 1 trik

Czytaj więcej >

Porady

Najlepsi kucharze dodają do rosołu zaskakujący dodatek. Już 1 łyżka robi ogromną różnicę

Czytaj więcej >

Porady

Jakie mięso jest najlepsze na mielone? Babcia Henia zawsze używa tylko 1 rodzaju. Jej kotlety nie mają sobie równych

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić najlepszy farsz do gołąbków? Koniecznie trzeba pamiętać o 1 czynności

Czytaj więcej >