Jakubiak do placków ziemniaczanych zawsze dodaj ekstra składnik. Nie jest oczywisty
Placki ziemniaczane według przepisu Tomasza Jakubiaka zachwycają puszystością i delikatnością. Jakubiak do placków dodaje kwaśną śmietanę, dodaje również pianę ubitą z białek, przez co całe danie smakuje rewelacyjnie.
Placki ziemniaczane z dodatkiem śmietany i piany z białek to pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Kwaśna śmietana sprawi, że placki będą bardzo delikatne, natomiast piana z białek doda daniu puszystości. Placki z zewnątrz będą chrupiące i złociste.
Placki ziemniaczane Jakubiak podaje z gulaszem mięsnym. Placki możemy również podać z sosem grzybowym, pieczarkowym lub kurkowym. Możemy podać je z kwaśną śmietaną, posiekanym koperkiem lub szczypiorkiem. Każdy sposób podania placków jest wyśmienity.
Do placków wykorzystajmy ziemniaki mączne. Z odmian wodnistych nie zrobimy dobrych placków, ponieważ masa nie będzie spójna i rozwarstwi się podczas smażenia. Placki smażymy na mocno rozgrzanym oleju.
Nigdy nie dolewajmy oleju, kiedy placki są jeszcze na patelni. Zimny olej jest błyskawicznie wchłaniany przez ziemniaki, przez co placki będą tłuste, ciężkie i stracą smak. Placki smażymy po kilka minut na złoty kolor.
Placki ziemniaczane z dodatkiem śmietany według Tomasza Jakubiaka
Składniki:
1,5 kg ziemniaków
cebula
3 łyżki mąki
3 jajka
łyżka śmietany
sól, pieprz
olej rzepakowy do smażenia
Jak zrobić najlepsze placki ziemniaczane? Jakubiak ma na nie niezwykły patent
Ziemniaki obierz i zetrzyj na tarce, odstaw, żeby puściły sok. Białka oddziel od żółtek, cebulę zetrzyj na tarce. Z ziemniaków odlej wodę, następnie dodaj do nich sól, pieprz, mąkę śmietanę, żółtka, cebulę i dokładnie wymieszaj.
Z białek ubij pianę i dodaj ją do masy, delikatnie wymieszaj łyżką, następnie wykładaj łyżką na rozgrzany olej i smaż po kilka minut na stronę na złoty kolor. Placki przełóż na ręcznik papierowy, żeby oddały nadmiar tłuszczu i podaj z ulubionymi dodatkami.
Z ziemniaków przygotujesz również rewelacyjne kulki ziemniaczane, czyli pyszną przekąskę dla całej rodziny. Z ugotowanych ziemniaków zrobisz także rewelacyjne kotlety przepisu siostry Anastazji.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Zupa zarzutka jak za dawnych lat. Wygrywa nawet z kapuśniakiem
Pomorska odsłona kotletów schabowych. Kryją w sobie nuty popularnego napoju
Jak suszyć grzyby w piekarniku? Nie zapomnij o 1 kluczowej czynności
Źródło: canalpluskuchnia