Już nie dodaję do mielonych namoczonej bułki. Inny składnik sprawia, że wychodzą bosko puszyste
Kotlety mielone bez namaczanej w mleku bułki? Dla wielu ten pomysł brzmi jak żart, ale warto czasem spróbować tego kultowego dania w zupełnie nowej odsłonie. Prosty patent może naprawdę mile zaskoczyć, a wręcz zyskać spore grono sympatyków.
Dlaczego do kotletów mielonych dodajemy bułkę?
Wielu miłośników kulinariów nie wyobraża sobie kotletów mielonych bez namoczonej w mleku bułki. Jest sporo powodów, aby sięgnąć po to rozwiązanie. Dzięki emu trickowi, masa na mielone będzie zwarta, a nasze kotlety nie rozpadną się w czasie gotowania. W dodatku mleko zneutralizuje zapach mięsa podczas smażenia. Mimo tych plusów, warto skusić się na kotlety mielone w zupełnie nowej odsłonie. Dodatek chałki nada im puszystości i nieco podkręci smak dania. Jesteśmy ciekawi, czy ten eksperyment kulinarny Wam się spodoba. Poniżej prezentujemy przepis na mielone w nowej odsłonie.
Strzelczyk robi flaczki inaczej niż wszyscy. Wybiera niemal zapomniane mięso
Nietypowe kotlety mielone bez bułki - lista składników
- 2 kromki chałki
- 200 ml mleka
- 500 g mięsa mielonego
- 1 jajko
- ⅓ szklanki bułki tartej
- pół podsmażonej cebuli
- 1 łyżka majeranku
- 1 ząbek czosnku
- szklanka bułki tartej
- sól i pieprz do smaku
- olej do smażenia
Kotlety mielone w nowej odsłonie
Porwij dwie kromki chałki na mniejsze części i włóż do miski. Zalej je 200 ml mleka, a następnie odciśnij je z jego nadmiaru. Do drugiej miski włóż mięso mielone.
Połącz mięso z odciśniętą chałką. Po chwili dodaj do nich: jajko, podsmażoną pokrojoną w kostkę cebulę, bułkę tartą, majeranek, sól i pieprz. Dokładnie wyrób mięso na kotlety mielone. Uformuj z niego kotlety , obtocz w bułce tartej i smaż na rozgrzanym oleju. (Więcej na temat smażenia mielonych przeczytasz w tym artykule).
Danie idealnie komponuje się z ziemniaczanym puree. Polecamy przepis samej Magdy Gessler. Znajdziesz go tutaj.