Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Katarzyna Dowbor wymyśliła dla córki pierogi z dziwnym farszem. Zupełna rewolucja kulinarna
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 29.11.2023 17:32

Katarzyna Dowbor wymyśliła dla córki pierogi z dziwnym farszem. Zupełna rewolucja kulinarna

pierogi Katarzyny Dowbor
Wojciech Olkusnik / East News ; Facebook / Katarzyna Dowbor FanPage

Katarzyna Dowbor podzieliła się swoim sposobem na pierogi. Nie przypominają jednak żadnych innych, których kiedykolwiek kosztowaliście. Znana prezenterka wymyśliła bowiem pomysłowy farsz specjalnie dla swojej córki. Minimalna ilość składników tworzy apetyczną całość.

Pierogi Katarzyny Dowbor są inne, niż wszystkie

Katarzyna Dowbor ceni sobie życie rodzinne. Nic więc dziwnego, że wymyśliła dla swojej córki specjalną wersję pierogów. Wyróżnia je nie tylko farsz, ale także sposób podania. Koniecznie musicie wypróbować tę metodę.

Katarzyna Dowbor przyznała, że przepada za pierogami. Kiedy jednak przyrządza je z mięsem, dla swojego dziecka musi podać coś innego. Jej córka wykluczyła bowiem ten składnik ze swojej diety. Na szczęście mama wynalazła dla niej coś specjalnego.

lepienie pierogów.jpg
Canva / angorius
Niebotyczna cena za 5 wigilijnych pierogów u Magdy Gessler. Za sałatkę jarzynową trzeba zapłacić krocie

Jakie pierogi przygotowuje Dowbor dla swojej córki?

Katarzyna Dowbor robi dla swojej córki specjalną wersję pierogów. Ich inność polega przede wszystkim na farszu. Nieco odmienny jest też rozmiar oraz sposób podania potrawy. Malutkie pierożki na 1 kęs zachęcają do jedzenia już samym wyglądem.

Dowbor do zrobienia pierogów używa najbardziej tradycyjnego ciasta. Jako farszu używa natomiast najzwyklejszego twarogu, za którym jej córka przepada. Do nabiału dodaje solidną porcję świeżego posiekanego szczypiorku, oraz oczywiście sól i pieprz. Całość starannie miesza i pyszne nadzienie gotowe.

Następnie prezenterka cierpliwie lepi pierogi. Są one niewielkie, tak aby na raz zmieściły się w ustach. Nie gotuje ich jednak we wrzącej wodzie, a mrozi na surowo. Dba przy tym, aby pierogi nie posklejały się między sobą.

Tak Dowbor serwuje swojej córce pierogi własnego pomysłu

Jak Katarzyna Dowbor przygotowuje pierogi dla swego dziecka? Gdy przychodzi czas odwiedzin, wyjmuje odpowiednią porcję i wrzuca ją do wody. Kiedy pierożki wypłyną, są w sam raz gotowe do podania. Ten prosty sposób brzmi doprawdy pysznie.

Dowbor nie może się nachwalić pierogów, które wymyśliła. Przyznajemy, że połączenie składników brzmi bardzo smakowicie. Dobrze przyprawiony twaróg ze szczypiorkiem to coś, czemu niewiele osób jest się w stanie oprzeć. Jak wam się podoba taki przepis na pierogi? Bosacka rozstrzygnęła, jakie ciasto na pierogi jest najlepsze. Cena tego składnika pierogowego farszu da się w tym roku we znaki.

Źródło: Instagram @katarzyna_dowbor_official