Konfitura śliwkowa z imbirem
Na rynku wciąż można kupić doskonałe w smaku śliwki węgierki. Są świetne na przekąskę, do mięs czy ciast. Możesz z nich również zrobić zimowe przetwory. Jak się okazuje, nie tylko słynne powidła, ale też oryginalną konfiturę śliwkową z imbirem.
Węgierki to jedne ze smaczniejszych śliwek. Oprócz wyrazistego smaku i mięsistego miąższu mają też inne zalety. Bez problemu usuwa się z nich pestki i nadają się do dość długiego przechowywania. Z tego powodu są chętnie wykorzystywane w kuchni.
Całkiem niedawno podawaliśmy przepis na knedle ze śliwkami. A jeśli lubisz wypieki z owocami, koniecznie skorzystaj z przepisu na ciasto jogurtowe ze śliwkami i kruszonką.
Imbir jest przyprawą o palącym smaku i cytrynowo-korzennym zapachu. Ma pikantny smak i cytrynowo-korzenny zapach. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwbólowo i rozgrzewająco. Używa się go w kuchni orientalnej, ale też w naszej np. do doprawiania flaków.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Przepis na konfiturę śliwkową z imbirem
Składniki:
2 kg śliwek węgierek
ok. 6 cm świeżego imbiru
ok. 50 dag cukru
Przygotowanie konfitury śliwkowej
Śliwki umyj, osusz, każdą przekrój na pół, usuń pestkę. Imbir obierz, pokrój w cieniutkie plasterki.
Głębszą blachę z piekarnika umyj, wytrzyj, ułóż na niej śliwki. Kładź je skórką do dołu, przekładając je plasterkami imbiru.
Śliwki posyp cukrem, wstaw do piekarnika o temp. 150 st. C i piecz je godzinę. Następnego dnia śliwki znów piecz ok. godzinę w 150 st. C.
Gorącymi śliwkami napełnij wyparzone słoiki. Oczyść do sucha krawędzie słoików, nałóż pokrywki, zakręć. Ustaw na pokrywkach, pozostaw do wystygnięcia.
Źródło zdjęcia: canva/Dokmaihaeng
Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: smaker