Moja babcia zawsze tak zmiękczała pigwę przed pokrojeniem. Teraz ja tez stosuję tę samą sztuczkę
Przetwory z pigwy są smaczne i obfitują w wiele cennych składników odżywczych. Jednak ich przygotowanie, ze względu na twardość owocu, może stanowić wyzwanie. Odkąd babcia podpowiedziała mi jak ją zmiękczyć, częściej się na nie decyduję. Sposób jest prosty i niezawodny.
Przyrządzanie pigwy nie musi być czasochłonne
Z kwaśnego owocu bardzo często przygotowuje się dżem. Twardość znacznie utrudnia jedzenie go na surowo i zdaniem wielu smakoszy jedynym sposobem na zniwelowanie jej jest gotowanie. Myślałam podobnie, dopóki moja babcia nie zdradziła mi, jak w prostszy sposób pozbyć się problemu.
Jej metoda pozwala na szybkie i sprawne pokrojenie pigwy. Gdy zobaczyłam, jak łatwe staje się to zadanie, wiedziałam, że będę próbowała powtórzyć ten sukces w domu. Co dokładnie należy zrobić, wyjawiam w dalszej części artykułu.
Wiele osób słodzących herbatę miodem nie ma o tym pojęcia. Skutki takiego działania mogą być opłakanePigwa miękka jak nigdy wcześniej
Plastry owocu idealne do przełożenia mięs czy przełamania smaku deserów uzyskacie bardzo szybko, jeśli zdecydujecie się na dokładne usunięcie meszku z owocu i wymoczenie go w wodzie. Po umyciu trzeba pigwę wyszorować i tak potraktowaną zanurzyć w dopiero co zagotowanej wodzie.
Po 30 minutach takiej kąpieli przeniesiemy ją jeszcze do naczynia z lodowatą wodą. Spędzone w tym płynie 20 minut zaowocuje uzyskaniem produktu, którego krojenie będzie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Jak wykorzystać pigwę w kuchni?
Pokrojonego owocu można używać podobnie jak cytryny np. przygotowując z niego sok lub syrop. Przesypane cukrem owoce bez gniazd nasiennych mogą też być świetnym materiałem na nalewkę.
Na naszej stronie znajdziecie również przepis na znakomity turecki dżem z tego owocu. Być może zainteresuje was też idealna do herbaty pigwowa konfitura — jej kwaskowość świetnie zgrywa się z czarnym naparem.