Najlepsze przyprawy do zupy pomidorowej
Zupa pomidorowa bez przypraw nie byłaby taka sama - dzięki nim pomidory nabierają bardzo bogatego smaku. Poza pieprzem i solą, bardzo ważne są bazylia, oregano oraz kolendra. Warto wykorzystać również świeże wersje tych ziół.
Zupa pomidorowa najczęściej podawana jest do stołu na początku tygodnia. Ugotowany w niedzielę rosół stanowi bowiem doskonałą bazę do pomidorówki.
Trzeba jednak pamiętać, że zupa z pomidorów swój smak osiąga nie tylko z połączenia mięsnego bulionu oraz świeżych pomidorów - równie ważne są przyprawy.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Jak doprawić zupę pomidorową?
Zdecydowanie najważniejsza jest nierozłączna para, czyli sól oraz pieprz. Sól wyciąga i wzmacnia smaki innych dodatków, a pieprz nadaje świeżości i delikatnej pikantności.
Poza pieprzem i solą bardzo istotne jest oregano. Zioło to sprawia, że pomidory uzyskują delikatnie śródziemnomorski aromat - nie można z nim jednak przesadzić, ponieważ w zbyt dużych ilościach staje się gorzkie.
Bazylia do pomidorówki
Kolejną przyprawą, która nierozerwalnie łączy się z pomidorami i daniami na ich podstawie, jest bazylia. W jej przypadku warto skorzystać ze świeżej doniczkowej wersji.
Suszona bazylia gubi bowiem sporo swojego aromatu, przez co nie nadaje zupie odpowiedniego smaku. Nie gotuj jednak listków razem z zupą - dodaj je pod sam koniec gotowania, aby nie straciły swoich właściwości.
Kolendra - niedoceniona przyprawa
W kontekście zupy pomidorowej często zapomina się o kolendrze, która dostarcza delikatnie cytrusowego aromatu, który orzeźwia i poprawia świeżość dania.
Niektórzy nie lubią smaku kolendry, ponieważ kojarzy im się z mydłem. Dlatego dobrze jest zapytać się domowników, czy mają podobny problem z tym produktem.
Źródło: canva/Mylife64, Getty Images
Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: planteon.pl