Nie jabłko, nie cebulka. Na święta podaj śledzie z aromatycznym skarbem lasu
Czy może być coś lepszego, niż połączenie dwóch typowo świątecznych składników? Niezwykłe śledzie z grzybami rozpieszczają podniebienie ulubionymi smakami okresu Bożego Narodzenia. Przygotujesz je bez najmniejszego problemu z kilku zaledwie produktów.
Pomysłowe śledzie z grzybami leśnymi zasmakują nie tylko miłośnikom tej ryby. Kawałki otoczone aksamitnym sosem skuszą absolutnie każdego. Do wykonania tej potrawy potrzebujesz marynowanych, leśnych grzybów. Możesz skorzystać z własnych zapasów lub kupić dobrej jakości produkt w sklepie.
Przepis na śledzie z grzybami leśnymi
Składniki:
5-6 filetów z matiasa
1 średnia cebula
1 słoik marynowanych grzybów
1/2 szklanki śmietany 18%
4 czubate łyżki majonezu
2-3 łyżeczki ketchupu
2 ząbki czosnku
1 łyżeczka cukru
pieprz do smaku
Jak przyrządzić wyjątkowe śledzie z grzybami leśnymi?
Filety do śledzi z grzybami przepłucz, włóż do miseczki i zalej świeżą zimną wodą. Odstaw na 30-60 minut, w zależności od stopnia zasolenia. Po tym czasie śledzie odcedź, osusz i pokrój na mniejsze kawałki.
Marynowane grzyby odsącz z zalewy. W razie konieczności pokrój je na mniejsze kawałki. Cebulę obierz i drobno posiekaj.
W osobnej miseczce przygotuj sos do śledzi z grzybami. Śmietanę wymieszaj z majonezem, ketchupem i przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Całość dokładnie wymieszaj i dopraw czarnym pieprzem.
W dużej misce połącz wszystkie składniki na śledzie z grzybami. Wymieszaj ze sobą kawałki ryby, marynowane grzyby oraz cebulę, całość zalej sosem. Śledzie odstaw do lodówki pod przykryciem na kilka godzin. Po upływie tego czasu przekąska będzie gotowa do podania. Połączenie śledzi z orzechami niesamowicie podkręca smak tej ryby. Sos do śledzi na bazie owoców komponuje się z nimi idealnie.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Babcina receptura na staropolski krem grzybowy. Wielka konkurencja dla tradycyjnej grzybowej
Boisz się, że galareta do karpia wyjdzie mętna? Zawsze pamiętaj o ważnej zasadzie
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama