Okrasa korzysta z tricku babć robiąc ogórki kiszone. Wychodzą idealnie chrupkie
Ogórki kiszone są ulubioną kiszonką Polaków. Pyszne i chrupkie ogórki są doskonałym dodatkiem do dań obiadowych i sałatek. Pasują też jako przekąska i dostarczają nam wielu cennych witamin. Karol Okrasa korzysta z tricku babć podczas przyrządzania ogórków kiszonych. Ważne są liście, które dodaje do słoików- zobacz, jakie daje znany kucharz.
Ogórki kiszone, czyli jedz je na zdrowie!
Ogórki kiszone nie dość, że smaczne- to bardzo zdrowe. Śmiało można je uznać za prawdziwą bombę witaminową. Jedzenie tej pysznej kiszonki dostarcza nam witamin: A, C, K i E. Do tego ogórki zawierają potas, wapń, fosfor, sód i magnez. Ogórki kiszone dostarczają nam cennego błonnika pokarmowego i wspierają pracę układu trawiennego.
Mają dobroczynne działanie na nasz organizm podczas przeziębień, infekcji i gorączki. Warto przyrządzić ogórki kiszone tak, jak Karol Okrasa. Znany kucharz korzysta z tricków babć i do słoików dodaje aż trzy różne rodzaje liści. Ogórki kiszone od Okrasy to prawdziwa poezja smaku. Wypróbujcie przepis znanego kucharza.
Drylujesz wiśnie do kompotu? Częsty błąd może być naprawdę kosztownyJak przygotować ogórki kiszone od Karola Okrasy?
Składniki:
- ogórki gruntowe
- 1 litr wody
- 50 g soli
- świeży chrzan
- czosnek
- liście dębu, porzeczki i wiśni
- łodygi kopru włoskiego
- ziarna gorczycy
Ogórki umyj i układaj pionowo w słoikach. Do słoików dodaj liście porzeczki, dębu i wiśni. Następnie dodaj obrane ząbki czosnku, kawałki chrzanu, gorczycę i koper.
W litrze wody rozpuść 50 gramów soli. Wlej zalewę do słoików. Jeśli robisz ogórki kiszone w naczyniu- to nakryj je talerzykiem i gazą. Solanka musi przykrywać ogórki. Tak przygotowane ogórki odstaw na 2 dni w ciepłe miejsce. Potem przenieś je w chłodniejsze miejsce, np. do piwnicy.
Sekret ogórków kiszonych od Karola Okrasy
Sekretem tych wybornych ogórków od znanego kucharza jest dodanie trzech rodzajów liści do słoików z ogórkami. Karol Okrasa poleca liście porzeczki, wiśni i dębu. Te liście zawierają garbniki, które mają wpływ na twardość i chrupkość ogórków. Oprócz tego liście wiśni i dębu nadają kiszonce niesamowitego aromatu.
Natomiast liście porzeczki też mają niebagatelny wpływ na jędrność i aromat ogórków kiszonych. W połączeniu z liśćmi dębu i wiśni- kiszonka wyjdzie wyjątkowo aromatyczna, smaczna i chrupiąca. Ważne jest, by ogórki w słoikach miały podobną wielkość. Pisaliśmy o ogórkach kiszonych od siostry Anastazji. Informowaliśmy o częstym błędzie podczas kiszenia ogórków.
Źródło: pysznosci.pl, newsy.gotujmy.pl