Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Polacy pomijają to mięso, a ugotowany na nim rosół smakuje jak marzenie. Jeden z najlepszych wyborów
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 12.04.2024 14:35

Polacy pomijają to mięso, a ugotowany na nim rosół smakuje jak marzenie. Jeden z najlepszych wyborów

gotujący się w garnku rosół
Fot. Canva/gbh007

Zapomnij o gotowaniu rosołu na mięsie z kurczaka. Lepiej ugotować tę uwielbianą przez Polaków zupę na mięsie, które sprawi, że rosół będzie jeszcze smaczniejszy. Dowiedz się, co to za mięso i ugotuje tradycyjną zupę na niedzielę właśnie na nim. Nie zawiedziesz się, a domowi smakosze będą wniebowzięci. 

Mięso z kurczaka to przeszłość

Rosół to tradycyjna polska zupa, która jest tak bardzo przez wielu uwielbiana, że nie wyobrażają sobie oni bez niej niedzielnego obiadu. Ta klasyczna potrawa zachwyca oczywiście smakiem, zapachem i przepiękną, złotą barwą. Odpowiadają za to, połączone podczas gotowania składniki.

Mało kto jednak wie, że ta zupa może być jeszcze smaczniejsza. Wystarczy zmienić mięso. Dzięki niemu ta zupa będzie jeszcze lepsza. Dowiedz się, co to za mięso i ugotuj z niego rosół. Każdy poprosi o dokładkę. 

mieso z gesi.jpg
Fot. Canva/witoldkr1
Przepis na te ogórki znalazłem w internecie. 2 dodatki do zalewy to strzał w dziesiątkę

To najlepsze mięso na rosół

Przyjęło się, że dobry rosół jest gotowany na mięsie z kurczaka i ewentualnie z wołowiny. Nie każdy wie, że aby ta zupa była najsmaczniejsza, należy ugotować ją na mięsie z gęsi. Wtedy nabierze zupełnie innego smaku, a jego aromat będzie przyciągał każdego domownika nawet z najbardziej oddalonego zakątka domu lub mieszkania. Spróbuj ugotować rosół z tego mięsa, a nie zawiedziesz się. Uważaj tylko, bo ten smak uzależnia. 

Pamiętaj o gotowaniu

Podczas przyrządzania rosołu z mięsa z gęsi należy pamiętać o kilku zasadach. Jedna z nich mówi o tym, że rosół z tym mięsem należy nieco dłużej gotować - najlepiej powyżej 2 godzin. Dopiero po tym czasie zupa nabierze smaku i aromatu. 

Druga zasada jest nieobowiązkowa, ale dzięki niej rosół nabierze dodatkowego smaku. Chodzi w niej o to, aby oprócz samej gęsiny dodać także wątróbkę drobiową. Wtedy wywar będzie po prostu doskonały. Zastosuj te dwie metody i zachwycaj się smakiem tradycyjnej zupy. Sprawdź przepis na ciasto z biszkoptów oraz poznaj przepis na sałatkę jaglaną

rosół w talerzu.jpg
Fot. Canva/Munole