Przepis na ciasto ze śliwkami i kruszonką
Sezon na śliwki trwa w najlepsze. Warto wykorzystać je i przygotować fantastyczne ciasto. Deser wyjdzie znacznie lepiej, jeśli zwieńczymy go przepyszną kruszonką. Efekt na długo pozostaje w pamięci.
Ciasto ze śliwkami jest nie lada specjałem, który potrafi przyprawić o szybsze bicie serca nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy. Tym razem postawimy na ciasto z bajecznie pyszną kruszonką.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Wyśmienite ciasto ze śliwkami momentalnie zniknie z talerzy
Nie da się ukryć, że ciasto ze śliwkami uchodzi za jeden z tych deserów, któremu bardzo ciężko się oprzeć. Dziś wypróbujemy prosty przepis. Każdy powinien sobie poradzić z nim bez najmniejszych problemów.
Jakiś czas temu przedstawialiśmy recepturę siostry Anastazji na ciasto z rabarbarem. Istnieje wiele przepisów na rozmaite pieczone desery. Tym razem przyrządzimy ciasto ze śliwkami. Jakie produkty będą nam potrzebne?
Kruszonka:
120 g masła
200 g mąki
120 g cukru
Ciasto:
200 g masła
200 g cukru pudru
4 jajka
250 g mąki
5 g proszku do pieczenia
Dodatkowo:
800 g śliwek
cukier puder
Niezawodny przepis na ciasto ze śliwkami i kruszonką
Śliwki starannie myjemy. Czyste owoce suszymy w ręcznikach papierowych. Usuwamy z nich pestki i kroimy na połówki oraz ćwiartki. Śliwki odstawiamy na bok. Teraz weźmiemy się za naszą kruszonkę.
Masło roztapiamy. Dodajemy do niego mąkę oraz cukier. Wszystko starannie mieszamy i wstawiamy do lodówki. Kruszonka będzie nam potrzebna dopiero później. Jak przygotować ciasto?
Jajka i masło powinny mieć temperaturę pokojową. Tłuszcz ucieramy razem z cukrem. W tym celu warto wykorzystać mikser. Przeważnie zajmuje to około 8 minut. Podczas ucierania dodajemy jajka. Najlepiej zrobić to w odstępach czasu.
Mieszankę wzbogacamy o mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia. Zmniejszamy obroty miksera. Powinniśmy uzyskać jednolite ciasto. Wykładamy je do foremki wyścielonej papierem do pieczenia. Na wierzchu umieszczamy śliwki. Całość posypujemy kruszonką.
Ciasto ze śliwkami pieczemy w 180 stopniach Celsjusza przez około godzinę. Po tym czasie nasz wypiek powinien być gotowy. Godny uwagi jest także przepis na kokosowe ciasto Rafaello.
Canva / juefraphoto
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Kwestia Smaku