Rodzina non stop mnie prosi o ten sernik z wiaderka. Jego sekret tkwi w 1 dodatku, z nim zawsze się udaje
Sernik z wiaderka zawsze mi się udaje, a domownicy go uwielbiają. Wszystko za sprawą sprawdzonej receptury, uwzględniającej jeden tani dodatek. Wypiek nie opada i jest bardzo delikatny. Musicie spróbować.
Sernik, który pokocha każdy
Moja rodzina mogłaby jeść sernik z wiaderka non stop. Nic dziwnego skoro ciasto jest przyjemnie wilgotne, puszyste i wprost rozpływa się w ustach. Na szczęście jego wykonanie jest szybkie i nie wymaga wykorzystania trudnodostępnych składników.
Sekretem sukcesu jest prostota, a także dodanie jednego produktu, który zdaniem wielu nie jest konieczny. Co to takiego? Wyjaśnia m w dalszej części artykułu.
Ta pasta z makreli jest lepsza niż sushi i tatar razem wzięte. Przepis podbija siećPrzepis na smaczny sernik z wiaderka
Do sernika zwykle nie wsypuje się proszku do pieczenia. Jednak wtedy, jego wyrośnięcie zależeć będzie mocno od naszych umiejętności i doboru produktów. Dodanie akurat tego składnika w niewielkiej ilości zapewni nam ładny, dobrze wyrośnięty wypiek. Odkąd spróbowałam, nie robię inaczej.
Składniki:
- 2 szklanki mielonych orzechów włoskich
- 330 g cukru
- 50 g masła
- 1 kg sera z wiaderka
- 2 duże jajka
- 2 opakowania budyniu o masie 40 g
- 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
- szczypta soli
Z kilku składników prosto i niemalże bez wysiłku wyczarujemy smaczny sernik, który skusi nawet wybrednych. Upieczemy go w kwadratowej formie o boku 21 cm, wyłożonej pergaminem. Instrukcję krok po kroku znajdziecie poniżej.
Jak zrobić sernik z wiaderka? Przepis jest banalny
Zaczynam od stopnienia masła i połączenia go ze 110 g gramami cukru oraz orzechami. Masą wykładam dno formy na sernik i dokładnie wyrównuję jej powierzchnię.
Jajka ubijam ze szczyptą soli i pozostałym cukrem (220 g). Następnie wsypuję proszek budyniowy oraz proszek do pieczenia. Wrzucam jeszcze cały ser i mieszam.
Całość przenoszę do formy, po czym wstawiam na godzinę do piekarnika rozgrzanego do temperatury 170 stopni Celsjusza. Wypiek studzę, stopniowo uchylając drzwiczki piekarnika.
Jak podawać sernik z wiaderka?
Sernik po upieczeniu trzeba koniecznie ostudzić. Warto jego wierzch udekorować polewą czekoladową i dodatkową porcją zmielonych orzechów - będzie się ładniej prezentował.
Na naszej stronie znajdziecie więcej pomysłów na serniki. Spróbujcie koniecznie smacznej Izaury ze spodem czekoladowym. Być może skusi was też kremowy sernik baskijski.